Chcel by som sa podelit o svoju neprijemnu skusenost s reklamaciou v tejto spolocnosti a varovat ostatnych pred podobnym osudom. Pred tyzdnom pri umyvani bicykla som si vsimol, ze ram je prasknuty. V tej dobe mal bicykel od nakupu asi 2 roky a 2 tyzdne. Nikdy som nechodil traily, nachodene ma bicykel maximalne 1500km a nemam ani nadvahu, pouzivam ho vylucne len na spestrenie zivota po kancelarskej praci, takze chyba nemohla vzniknut hrubym zaobchadzanim. Pri kontaktovani MTbikera mi bolo oznamena, ze zaruka uz padla a treba kontaktovat vyrobcu ohladom predlzenej zaruky na ram. Tu prisiel kamen urazu, spolocnost CTM pozadovala po zakupeni registraciu do 30 dni, avsak tuto informaciu nikde uz verejne nedeklarovali a nachadza sa v prirucke az na 12tej strane drobnym pismom. Bicykel mi prisiel postou a ziadne upozornenie som k tomu nedostal. Celu vec planujem podstupit obchodnej inspekcii ako zavadzanie spotrebitela, ked vsade deklaruje predajca 5 rokov zaruku, ale dalej uz nepovie, ze treba sa u nich hned registrovat. Btw, za 1700 eur som cakal vacsiu ako 2 rocnu zaruku na ram. Aspon sa v celej krase ukazalo to nase slovenske podnikanie...

Prílohy:

287904881_485829583309874_5406401047123415321_n.jpg
287904881_485829583309874_5406401047123415321_n.jpg 119.96 KiB 5 thumb_up2thumb_down

22.06.2022 - 11:13:25
02
pozri si tuto temu, je tam viac zlomenych CTM ramov, dokonca rovnaky ako tvoj: https://www.mtbiker.sk/forum/xc-am-en-bicykle/zlomene-prasknute-ramy-skusenosti-s-reklamaciami-t33538-435.html .
V tomto pripade ide o vyrobnu/konstrukcnu vadu o ktorej CTM urcite vie, tych reklamacii museli mat viac.

Co sa tyka zaruky, chapem to tak ze nad 2 roky je nad ramec zakona z dobrej vole a podmienky si moze urcovat vyrobca/predajca. Registracia ramu do 30 dni je standardny proces u vacsiny znaciek. Minuly rok som mal v hladaciku CTM bicykel a viem ze mali na svojej stranke spomenutu 5 rocnu zaruku na ram a formular na registraciu (na ich novom webe to uz neviem najst , ani ziadnu zmienku o 5 rocnej zaruke na ram). Samozrejme nie kazdy zakaznik musi mat o tomto informacie, mohol ta na to upozornit predajca. Nemyslim si ze mas velku sancu na uspech s obchodnou inspekciou ale vela stastia. Sam pises ze v prirucke je registracia spomenuta.

Druha strana mince je ze CTM ak vie ze ma problem so specifickym ramom, mohli sa k tomu postavit proaktivne vramci budovania dobreho mena ti mohli kludne vymenit ram aj mimo zaruky. Ale zrejme ich par negativnych prispevkov na forach a povest netrapi. Bicykle predaju tak ci tak. Ako pises, podnikanie na slovensky sposob.
22.06.2022 - 11:55:26
02
Ide o to, ze tu registraciu nikto nespomenul, napisat to niekde do knihy by bolo rovnake ako ked si kupis auto so zarukou 5 rokov, kde mas cca vzdy aspon 600 stran navodu a niekde to hodia do prostred jednou vetou, ale vsade velkym pismom daju 5 rokov zaruka. Pri takychto procesoch by malo platit oboznamenie s podmienkami ked nieto podpisanie dohody. Rozculilo ma to preto, lebo s predlzenou zarukou som sa stretol mnohokrat, tiez pri par autach, kde je suma uplne inde ako pri bicykli, ale nikdy som nezazil podmienku registraciou.
22.06.2022 - 12:11:50
00
Podľa mňa je úplne štandardné, že to je uvedené v návode... Kde inde by to malo byť? Výrobca sa nemôže spoliehať na to, že jeho predajcovia to budú spomínať každému zákaznikovi osobne, nakoľko to z skúsenosti môžem povedať, nie je možné... A ešte vyslovene, ak ti kupoval bicykel cez eshop, kde odpadá aj tá komunikácia s predajcom... Z môjho pohľadu ide o tvoju chybu neoboznámenia sa s návodom k bicyklu... Rovnako tam bývajú spomenuté rôzne výnimky zo záruky a podobné veci... Kde keby si zase argumentoval, že ti to nikto nepovedal, aj keď to tam je čierne na bielom napísané by si taktiež nepochodil...
22.06.2022 - 12:52:25
07
vockorastislav Nejdem Ti brať ilúzie, ale v Návode to je jasne a presne špecifikované (je jedno, že je to na 12 strane), problém je, že tie návody nikto nečíta... CTM sa nejdem nijako zastávať, nemám tú značku v obľube, ale asi neuspeješ ani so SOI, zákonná norma je splnená, informáciu si ako zákazník dostal... Bohužiaľ... :-( Len pre moju zvedavosť (v dobrom) - kde si sa dočítal (keďže uvádzaš: ..."vsade deklaruje predajca 5 rokov zaruku"...) o 5 ročnej záruke? Lebo na webe CTM som to našiel len v návode (sekcia Na stiahnutie)... Každopádne ale - držím palce...
22.06.2022 - 13:01:54
13
pred dvomi rokmi na ich strankach stala pri vsetkom ikonka 5 rokov zaruka na ram, tiez ked bike dorazil bola tam velka vysacka, 5 rokov zaruka na ram ... prezentovat nieco, ze je v zaruke ako jasnu vec a potom sa zaukryt za jednu vetu v strede knizky je dost ubohe ... dalsia vec, ze po tak malom najazde a 2 rokoch, z toho som ho rok ani nepouzival takmer kvoli rodinnym udalostiam je hanba, ze to praskne .. predsa netalo to malo
22.06.2022 - 13:29:57
02
vdaka aspon za upozornenie, tiež som nevedel o registracii, doslo mi CTM pred tyzdnom
22.06.2022 - 13:33:14
00
Je prasknuty aj pri cape vahadla? (primarna prasklina). https://www.mtbiker.sk/forum/post1792001.html#p1792001
22.06.2022 - 13:55:16
00
pozrel som sa a je to popraskane aj tam

Prílohy:

IMG_1339.jpg
IMG_1339.jpg 221.71 KiB thumb_up0thumb_down

22.06.2022 - 14:00:42
00
Len doplnenie aby nevznikala hystéria "neviem nájsť". Pre sezónu 2022 CTM už predĺženú záruku 5 rokov neposkytuje.
22.06.2022 - 14:08:49
07
Onooo inak, ak bola/je konstrukcna vada, tak si niesom isty, ale je mozne ze sanca na uspech je realna aj po uplynuti 2r, len komu sa s tym chce natahovat.
22.06.2022 - 14:14:17
00
vockorastislav Ja naozaj nerozumiem ako si si mohol nevsimnut, ze pri 5-rocnej zaruke si musis bicykel do 30 dni zaregistrovat. To je akoby si kupil auto s 5-rocnou zarukou a nevedel, ze na to aby ti zaruka platila musis chodit na pravidelne kontroly do autorizovaneho servisu. Registracia bicykla do 30 dni od zakupenia na uplatnenie predlzenej zaruky je tak bezna zalezitost.

Ten bicykel nie je zrovna lacna zalezitost a ty si ani neprestudujes takuto zakladnu vec? Ja som jednoznacne anti-CTM clovek kedze ma na tejto znacke dost serie ich 115kg max vahovy limit na horske bicykle do ktoreho zapocitavaju aj vahu bicykla (mysli na to ak by sa ta CTM pytalo aky si tazky). To znamena, ze ty ako biker v plnej zbroji by si nemal vazit viac ako cca 95kg, co je TRAPNE kedze sa bavime o horskych bicykloch od ktorych sa ocakava, ze nieco vydrzia.

Je mi ta luto ale pride mi to, ze si bicykel kupil jak rozky v Tescu a nic si si o nom neprecital poriadne. Ja ked som si vyberal bicykel 3 roky dozadu tak velku rolu pri vybere hrala aj dozivotna zaruka na ram, ktoru vyrobca (Kona) poskytuje uzivatelom. A ver tomu, ze som si velmi dobre nastudoval co musim splnit aby som tu dozivotnu zaruku na ram na 100% mal a mohol s pokojom v dusi jazdit.

Ja ti prajem vela stastia pri dealovani s CTM a dufam, ze sa k tomu CTM postavi ferovo a ram ti vymenia ale ty si tuna tiez co to zanedbal. Ale to asi vies uz aj sam a neni potrebne aby som ti tuna nakladal. Tak sorry no ak to tak vyznieva. Drz sa.
23.06.2022 - 08:15:33
02
imajoros napísal:
vockorastislavTo je akoby si kupil auto s 5-rocnou zarukou a nevedel, ze na to aby ti zaruka platila musis chodit na pravidelne kontroly do autorizovaneho servisu.

OT: Vyzerá ako by si nevedel že táto praktika je už viac ako desať rokov nezákonná, kľúčové slovo je Blokova výnimka.
23.06.2022 - 08:23:44
00
Tiez mam konu s dozivotnou zarukou na ram a tiez som nestudoval manual k bajku. Uz si nepamatam ako to zvyraznili (asi prilozena speci karticka o registracii) ale podmienka registacie bola prve co mi udrelo do oci. Keby to bolo niekde v manuali, tak o tom ani len netusim. A tiez mi v minulosti praskol ram na CTM a automaticky mi to zamietli z dovodu prilis vytiahnutej sedlovky. Keby to tak bolo, ani na ten bajk nevysadnem. Po dohadovani poslali novy ram a nejake "sorry" suveniry
23.06.2022 - 08:28:12
00
ivast napísal:
OT: Vyzerá ako by si nevedel že táto praktika je už viac ako desať rokov nezákonná, kľúčové slovo je Blokova výnimka.

3x som uz kupoval nove auto a vzdy nielen upozornili ako to je so servisnymi prehliadkami, takze toto sa neda porovnat ... laptop a ine veci, ktore som dostal s predlzenou zarukou si nic take nevyzadovali a stojim si za svojim, ze je to o cti firmy najprv prehlasit, ze spokytuje 5 rokov zaruku a potom, sa zaukryt za vetu v strede knihy... mozem len dodat, ze ten bike som riesil cez najvacsie lockdowny zaciatkom covidu, takze komunikacia bola nulova aj z predajcovej strany vtedy
23.06.2022 - 08:40:00
02
keyboard_arrow_up