Ahojte.
Chcel by som skúsených na tomto fóre poprosiť o pomoc a posúdenie týchto bajkov.
Mám 44 rokov, 180cm, 82kg. Jazdím hlavne v Malých Karpatoch, sem tam Kálnica, Martinky, Sekaniny, Orava... Rád by som absolvoval premiérovo aj nejaké kolá SPEN bez ambícií na umiestnenie, samozrejme. Doteraz som jazdil na starej Zestynke na 26 palcových kolesách.
Chcel by som hlavne posúdenie a porovnanie geometrie a "jazdného prejavu" týchto tátošov. Hladám niečo čo bude agilné, hravé a dobre ovládateľné... Niečo ako "pevňák" na trailoch. Myslím že vhodný výraz je velká progresivita...
Výbavu až tak neriešim časom sa dá všeličo povymieňať - okrem rámu...
Ešte linky:
https://www.ctm.sk/bicykle/full/scroll-29/matna-sand/
https://www.kellysbike.com/sk/enduro-c921/swag-10-29-p68147

Vďaka za váš čas...
01.01.2021 - 21:50:56
01
Cauko, neviem ci uz si kupil ale mozem ti dat recenziu na Scroll. Mam doma rocnik 2019 29 kolesa, okrem pohonu tlmenia a ramu uz nemam nic povodne, aj ked to bol skor moj rozmar ako potreba. vidlicu som dvihal na 170mm. Tlmenie sa da skvelo utlmit, najma zadny tlmic vie ist uplne napevno, vidlica iba utlmit, ale na kratke asfaltove presuny to staci. Jazidm s tym Male Karpaty, najma nad Modrou. Cize vsade si musim doslapat, do kopca to ide pomerne v pohode pokial sa clovek neponahla, a nechce nahanat cas na vyslapoch. Dole sa na nom jazdi skvelo, jazdim XL cize pomerne dlhy bajk ale ani v uzavretych switchbackoch sa nestrati. Siel som s nim uz aj dlhsie vyjazdy a v pohode, nie je to samozrejme rozpravka ako na HT alebo AM. Ale na tie zjazdy je to super, a to ma najma bavi. K Swagu ti vela povedat neviem, kedze som ho nejazdil, ale chalanov co som na nom stretol a bavili sme sa boli spokojni, najma pomer cena/vykon. Ale viac neviem.
17.02.2021 - 14:41:51
00
👍 Este som nekupoval nic, ale vzhladom na cisla geometrie sa priklanam asi k Swagu... V kazdom pripade vdaka za reakciu. A asi jazdime rovnake trasy, tiez jazdim vela okolo Modry.😀
17.02.2021 - 14:58:14
00
Je to docela mozne, ale su tu aj miesta ktore ked clovek nepozna, nejazdi :D celkom pekne jazdenie. A pri mojej vahe vyuzijem cely zdvih. Mne osobne prekaza hodne aj design Swagu a to ze nerobia velkost na mna.
17.02.2021 - 15:14:19
00
Ahoj, tiez som sa rozhodoval pred cca rokom medzi scroll vs swag. Ale ked som ich videl na zivo vedla seba v predajni pre mna bol scroll jasna volba. Vybava je zhruba rovnaka ale swag mi pride ze skor vyslap hore ale scroll je aj na agresivnejsiu cestu dole :) . Na scrolle je ram mohutnejsi. Na swagu ma odradilo aj vedenie bowdenu a hadicky do zadnej stavby. Mam zakladny model ( zeleny 2019 asi rocnik ) a akurat vidlu som prerobil na olejove mazanie, brzdy som dal na 4 piesty mt520 a dnes mi prisiel novy pohon deore 5100 11-51 zubov aby som skusil okolko lepsie to pojde hore kopcom :) inak nebol problem si to vyspalat napr na mincol alebo na chatu pod suchym. Kamarat sa tiez rozhodoval ake fullko kupit a tiez skoncil pri scrolle
17.02.2021 - 21:47:27
01
Jo. Scroll je pre vacsinu (aj pre mna) urcite "vzlhadovo privetivejsi". Urcite by ich bolo obidva vyskusat ale to v dnesnej dobe... Ale v Kalnici mali na jesen swag v pozicovni, celkom som zvedavy ako to stupa. Aky si mal pohon, ked menis?
18.02.2021 - 08:52:48
00
Treba rátať s tým že na tom scrolle sa to bude dosť pohupovať do kopca pri výšlapoch, pokiaľ to nezamkneš.
18.02.2021 - 09:11:34
00
Lukas333 nemozem suhlasit, vacsinu casu jazdim na uplne odomknutom tlmici a nepohupuje sa skor berie docela pekne nerovnosti, a ked sa da na strednu polohu, propedal, tak prakticky stuhne na maximum, a iba pri nerovnostiach sa tlmic zanori. Mne ten system zadnej stavby velmi sadol a mozem ho len pochvalit.
18.02.2021 - 09:42:59
00
No ja som jazdil 3 roky Ridge čo je rovnaký systém pruženia, akurát menší zdvih a bolo to jak na koníkovi do kopca sa to dosť pohupovalo.
18.02.2021 - 09:59:45
00
Mozno zavisi aj aky tlmic tam je konkretne, na predoslom bajku, ked som mal zakladny tlmic som bol tiez jak na besnom ponikovi. Ale teraz ked tam mam uz lepsi tlmic ide to bez problemov.
18.02.2021 - 10:37:16
00
Tak nie možno, ale určite závisí aj od tlmiča to áno, ale hlavnú rolu tam má konštrukcia pruženia zadnej stavby ten FFS systém je známi pohupovaím sa
18.02.2021 - 10:43:26
00
jurajm26 za aky tlmic si menil?
18.02.2021 - 10:47:19
00
Menil som cely bajk predtym som mal ghost s FOX tlmicom, a na CTM uz bol Rockshox Superdeluxe Select + , za mna skvely tlmic aj na jazdca okolo 97kg ako mam ja, aj do vacsich skokov a dropov. co sa tyka FFS mam ju prvy krat a teda za mna spokojnost. Ale zavisi aj od pocitu kazdeho jedneho cloveka.
18.02.2021 - 11:24:11
00
No jasne je to o pocite ako vravím jazdil som na tom 3 roky teraz som prešiel na pruženie PRO 10 od Propain a SuperDeluxe ultimate tlmič a to je úplne neporovnateľné čo sa týka výšlapu 160mm a šlape sa na tom lepšie než na tých 130mm, ale to je aj komplet geometriou.
18.02.2021 - 11:37:48
00
To je iste, a najma ked si tak vezmeme, vobec nechcem hanit CTM, ale CTM a Propain je velky rozdiel. Propain je enduro elita da sa povedat, aspon to ja tak vnimam.
18.02.2021 - 11:41:06
00
keyboard_arrow_up