Ahojte, poprosil by som Vás o radu medzi tymito dvomi bicyklami (kamos mi ich vie zabezpecit tak do mesiaca-dvoch a v sucastnej dobe uz asi nebudem spekulovat nad inymi a hladat taky co je na sklade...)

https://www.ctm.sk/bicykle/mtb/rascal-1-0-29/hlboka-modra-strieborna/

a

https://www.probike.sk/product/mtb-bicykle-trek/pevne-horske-bicykle/horsky-bicykel-trek-marlin-8-gloss-alpin/2773

Za kazdu radu, tip, hodnotenie, vopred ďakujem :-)
23.02.2022 - 00:23:01
00
Čo sa táka značky, ale aj samotného rámu , tak tam mi je o dosť sympatickejší Trek. Čo sa týka výbavy, tak je to dosť podobné. Tam asi záleží na tebe či uprednostní Shimano, alebo Sram. Ale aj ten CTM nevyzerá zle, no rám Treku mi príde s tou ich hornou rámovou trubkou v jednej línii so vzperami zadnej stavby o dosť zaujímavejší :) Ale to som ti asi moc nepomohol :)
23.02.2022 - 09:18:44
00
Mne práve naopak Trek nemá pevné osi iba 135/5mm QR.
23.02.2022 - 10:01:14
00
Aha, to som si ani nevšimol :) To už beriem dnes ako štandard a pri biku za liter by som to čakal :)
23.02.2022 - 10:44:35
00
Však, ale veď Trek si to môže dovoliť.
23.02.2022 - 10:48:41
01
Ten CTM vyzera na QR vpredu.

Cize nebrat ani jeden a pohladaj nieco co ma obe osi pevne. Jasne ze to mozes vymenit, ale lacne to nie je.
23.02.2022 - 11:14:17
00
Som cyklolaik, ak by ste mi to mohli prosim vysvetlit, co to pre mna znamena? Horsie ovladanie? Horsia pevnost ramu? Nebudem robit ziadne jumpy ani dake extremne zjazdy, v podstate caste rekreacne bicyklovanie po lese
23.02.2022 - 12:50:14
00
Sram SX je katastrofalna sada. Je to robene z plastu. Akoze prehadzovacka, co je zlozity paraleogram a oni ho urobia z plastu. Rychloupinaky na 29 palcovych kolesach v dnesnej dobe na X biku za 1000+ eur je tak akurat lapac na laikov. Takze pozrel by som nieco na deorecku aspon a s pevnymi oskami.
23.02.2022 - 13:14:46
00
Ďakujem a ešte posledná otázka, keď už ste ma takto naštiepili, (aj keď som si bol takmer úplne istý) zvažujem v kútiku duše cross aj tak chodím možno 80% cesty/poľné cesty a juniora budem pomaly voziť v sedačke, že či je hodný tých peňazí ako v prípade tých dvoch hore:

https://www.ctm.sk/archiv/tour/stark-4-0/matna-cierna-strieborna/

A do budúcna ako prídem nato že bajk má pevnú osku? Tomu Quick release rozumiem pri Treku ale pri tom Rascale ste na to ako prisli?

Ďakujem Vám veľmi pekne
23.02.2022 - 14:53:55
00
Mikee napísal:
Sram SX je katastrofalna sada. Je to robene z plastu. Akoze prehadzovacka, co je zlozity paraleogram a oni ho urobia z plastu. Rychloupinaky na 29 palcovych kolesach v dnesnej dobe na X biku za 1000+ eur je tak akurat lapac na laikov. Takze pozrel by som nieco na deorecku aspon a s pevnymi oskami.


Ach jaj, dalsi SRAM SX hejter...jazdil si na tom, ze tak sebavedomo napises ze je to katastrofa? Pochybujem. Ja na SX mam najazdenych cca 6000km za necele 2 roky a funguje to uplne bez problemov. Moj brat ma tiez SX na svojom CTM Rascal a tiez sa vobec nestazuje.

A ked by aj cloveku naaahodou SX prehadzovacka nevyhovovala, da sa do 50 eur kupit Shimano Deore napr a vymenit. Vsetko je to kompatibilne.
23.02.2022 - 15:09:05
03
https://www.mtbiker.sk/clanky/9899/pevne-osky-typy-standardy-arozmery.html
K tým osám, oba bajky majú v predu vidlu QR.
23.02.2022 - 15:28:53
00
imajoros napísal:
Ach jaj, dalsi SRAM SX hejter...jazdil si na tom, ze tak sebavedomo napises ze je to katastrofa? Pochybujem. Ja na SX mam najazdenych cca 6000km za necele 2 roky a funguje to uplne bez problemov. Moj brat ma tiez SX na svojom CTM Rascal a tiez sa vobec nestazuje.

A ked by aj cloveku naaahodou SX prehadzovacka nevyhovovala, da sa do 50 eur kupit Shimano Deore napr a vymenit. Vsetko je to kompatibilne.

Čítal som tu na fóre o tom veľa aká je to katastrofa ale nejazdil som to. No od človeka čo to má a najazdí celkom dosť mi spomínal, že je to dobrá sada, že s tým nemal problémy. Že je to lepšie ako tie lacnejšie sady Shimana. Ale to je večná téma. Kedysi som mal Sram, aj keď teda ešte 3x9 a nemal som s tým jediný problém, radilo to krásne. Takže je to asi ako píšeš veľa ľudí si asi len o tom niečo prečíta, alebo si myslia že to je zlé a už to tak potom berú :)
3ky skús pozrieť aj značku Cube, majú dobré ceny, no neviem ako je to teraz z dostupnosťou. S tou majú problém v tejto dobe asi všetky značky. Cross by mohol byť pre teba dobrá voľba, možno aj lepšia ak HT. S tými pevnými oskami, neviem či sa štandardne dávajú aj na cross biky. Ale asi to ude podobne ako pri mtb, niektoré značky dajú niektoré nie, ale tam to nesledujem vôbec. No na mtb by to už pri vyššej cene malo byť štandardom a teda minimálne na vidlici. Niekde to bude možno uvádzané aj v špecifikáciach, či už vidlice, alebo kolies.
23.02.2022 - 16:25:22
01
Taktiez sa pripajam k obrancom SRAM SX , ludiac co na to picuju si to asi nevedia nastavit..
23.02.2022 - 16:59:37
01
Ja jazdin NX, co je v podstate velmi podobne ako SX a ked si to clovek dobre nastavi (napr dorazy som zakvapol aj zaistovacom zavitov), tak nie je absolutne problem. Ale nemal som problem ani v minulosti pri nizkych radach shimano. Skor si myslim, ze problem maju ludia, ktori si nevedia salter zostelovat a potom nadavaju...
Samozrejme ak niekto nejazdi len rekreacne, stacit mu to asi nebude
23.02.2022 - 17:37:19
01
NX je z kovu. SX je z plastu
23.02.2022 - 18:11:59
00
keyboard_arrow_up