Takže som zistil, že kúpiť bajk do 2 litrov nie je žiadna radosť. A ešte aj to obdobie som vychytal, všetko sa dopredáva, problém s veľkosťami a dostupnosťou. Keďže ale chcem ešte využiť túto jeseň na pekné výletíky, poprosím Vás o radu poslednú. Do úzkeho finále sa nakoniec prebojovali: :clap:

1. GHOST AMR 7500
http://www.ghost-bikes.sk/34288-amr-7500-2012
- sedel som na ňom a lepšie som sa cítil než na Giant Trance X1
- komplet XT výbava, žiadny mix výbavy
- pre mňa super rám a krásny dizajn
2. CANYON NERVE XC 7.0
http://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=2556
- super referencie, žiaľ nemožnosť vyskúšať

3. SPECIALIZED STUMPJUMPER FSR COMP
http://www.specialized.com/sk/cs/bikes/mountain/sjfsr/stumpjumperfsrcomp#features
- klasika je klasika
- mínus je mix výbavy

4. CANYON NERVE AM 7.0
- to isté čo vyššie

Tak ako som tu už dávnejšie písal, nie som žiadny šprintér, nebudem závodiť, je to na víkendové jazdenie, cca. 30km, hore kopcom vyšlapať a dolu to švihnúť, maximálne nejaké korene, takže žiadne big jumpy.

Neviem ani či 120 alebo ísť do vyšších zdvihov... Už som z toho jeleň... :(
01.09.2012 - 18:29:41
00
canyony pokukaj v okolí bydliska aj tu na fóre, verím že nejaký nájdeš..
01.09.2012 - 18:35:23
00
No ak chces jazdit este tento rok tak na Canyon zabudni. Tam je dodacia doba trosku dlhsia. Jedine ze by si mal stastie a nasiel jeden v outlete.
01.09.2012 - 18:35:46
00
Pokial sa ti ten ghost tak neskutocne paci,mal si moznost ho testnut,nemas vyhrady ku geo a vybave tak by som siel donho. Ono ak mas bike co sa ti neskutocne paci a je podla tvojho gusta(aj ked vsetci vieme ako to je, vzdy je co vylepsovat :D ) tak aj chut bikovat je vacsia.Proste ked ho vidis mas chut ho schmatnut a vypadnut von :). Takze za mna Ghost.
01.09.2012 - 18:41:42
00
tak v prvom rade je otázka či chceš ísť do 120mm alebo 150/140 mm zdvihov lebo je to dosť rozdiel,hlavne váha a šlapanie...nerve XC nezoženieš to je už vypredané a nerve AM ešte sa dá M/L . Spešlu by som sa nebál,ak ho môžeš mať za dobrú cenu tak je to jedno z najuniverzálnejších vozítok.Ja mám nerve AM a zatial spokojnosť,ten ghost má dobrú váhu pevnú osu a dobrú výbavu takže ak chceš 120mm tak ghost :)
01.09.2012 - 21:27:26
00
Ghost ako celok ma dobru vahu ale samotny ram je tazky. Mozno teda viac vydrzi. Akurat dnes na maratone isiel dlhsie vedla mna jeden taky ghost a zadna stavba pekne pracovala. Ked slapal hore kopcom skoro sa nepohla, ale ked bola na ceste nerovnost tak pekne sla do zvihu. Kazdopadne, treba si urobit testovaciu jazdu.
01.09.2012 - 21:57:30
00
Veď práve... aký zdvih?! Niekto mi tu v staršom topicu radil, že 120 je univerzál a to nie je dobré ani na XC - tam ideál 100, ani na AM, tam ideál min. 140... Neviem posúdiť, nakoľko keď sa preveziem pri obchode na chodníku, tak tam markantný rozdiel necítim.

Čo sa týka ceny, tak sú oba za takmer rovnaké prachy - spešl je o 100vku drahší.

Spešl má papierovo slabšiu výbavu, ale som si istý, že ako celok funguje parádne. A kedysi som sa tu dočítal, že hlavný je rám, ostatné sa časom vymení. V nejakom nemeckom teste však rám Ghostu dopadol najlepšie, písali, že je najpevnejší a najmenej sa krútil v porovnaní s konkureciou.

Nemám na takomto druhu bike-ov nič najazdené. Aktívne som jazdil tak 5 rokov dozadu, mal som hardtaila Kellys, takže či jeden, tak druhý bude totálne delo oproti tomu Kellysovi /alivio, mechanické kotúče, RST vidla,... :tmi: /

Srdce radí Spešla /predsa len majú vymakaný marketing a to dnes predáva/, rozum Ghosta.

Spešl je ťažší len o 1/2 kila, hlavný rozdiel bude asi v chovaní pri jazde do kopca. Do kopca lepší nemec z kopca amík...

A ja som z toho už na prášky...
02.09.2012 - 15:57:03
00
do kopca pôjde spešl nádherne. za to ti ručim...ide o to či na maratónoch očakávaš nejaké umiestenia. ak si chceš zajazdiť maratóny len pre radosť(môj prípad) tak 140v pohode. aj na takych zdvihoch sa však dá zamakať,videl som týpka ktorý skončil so 140/140zdvihmi na maratóne ôsmy. Ja osobne si len teras zvykám na 140/150 so znižovanim zdvihu vpredu a na výjazdoch až na niektoré výšlapy držím tempo s HTčkármi.A dole si to zase vypeckujem rýchlejšie a dalšich 20mm uvítam. Ak chceš chodiť maratóny častejšie a chcel by si sa aj nejak dobre umiestniť tak potom 120mm,šlape to skoro tak isto ako 100 ale cestou dole máš viac pohodlia. Btw nevidím kde je spešl výbavovo horšie? má možno trochu horší pohon ale brzdy viac menej na rovnakej úrovni,vidlicu/tlmič má lepšiu,nové Foxy s CTDčkom...a aj ten pohon je relatívny,lebo má SRAM ktorý má iný pomer lanka,bude pevnejší a s tým chainguidom reťaz nebude skoro vôbec hádzať,narozdel od ghosta..
02.09.2012 - 19:08:14
00
Ďakujem za rady. Len blbec som si nevšimol, že Specialized má na stránkach už nové modely. Ten co mám ponúknutý ma nasledujúcu výbavu:


Tlmič Custom Fox Triad II with AUTOSAG, custom on-the-fly 3-position compression switch 1) Lock out 2) Open 3) ProPedal, rebound adj., 197x51mm

Vidlica Fox Evolution F140 RL, air spring, tapered steerer, LO and reb adj., standard drop-outs, 140mm

Predná brzda Custom Avid Elixir 7 SL, hydraulic disc, alloy backed semi-metallic pad, HS-1 rotor S/M:180mm, Others: 200mm

Zadná brzda Custom Avid Elixir 7 SL, hydraulic disc, alloy backed semi-metallic pad, HS-1 rotor S/M:160mm, Others: 180mm

Brzdové páky Custom Avid Elixir 7 SL hydraulic, tool-less reach adj.

Prešmyk SRAM X7, 10-speed, S3 direct mount for DMD, bottom-pull

Prehadzovačka SRAM X9, 10-speed, mid cage

Radenie SRAM X7, 10-speed, aluminum trigger

A pre upresnenie, ja sa na maratóny vôbec nechystám. Jazdím pre potešenie, zábavu s partiou kamošov v Malých Karpatoch.

Z toho mi vychádza po tom čo si napísa Spešl.
02.09.2012 - 20:19:19
00
tak keď nechceš maratóny,140 je ideálna volba :) ber Spešla a za rok ak ti niečo nebude vyhovovať vymeníš...brzdy má ešte lepšie 7čky a Triad s autosagom by sa mal správať lepšie ako boostvalve vidlice su viac menej rovnaké takže za mňa spešl
02.09.2012 - 20:45:17
00
Ja sa do týchto "full" bajkov moc nerozumiem ale bral by som ten druhý CANYON XC 7.0
02.09.2012 - 20:48:52
00
Hej, ale ako je pisane vyssie, xc-cka su uz vypredane. Musel by som cakat na novu seriu. Ale kedze som nedockavy a najradsej by som next week isiel bajkovat, vyberiem z tychto dvoch.
02.09.2012 - 22:17:47
00
Trpezlivost ruze prinasa ;)
02.09.2012 - 22:42:20
00
Čím viac si človek číta, tým viac sa do toho zamotáva. Takže páni, po Vašich radách a postojoch som dospel k názoru, že 140 vidla je fajná, na bežné brázdenie lesov, lúk, kopcov a zjazdov bez závodných ambícií bude dobrá voľba:

http://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=2565

Ešte Vaše požehnanie a idem to objednať! ;)
03.09.2012 - 19:43:25
00
budes spokojny. A este k tomu aj pekne vyzera. :y:
03.09.2012 - 19:47:18
00
keyboard_arrow_up