Zdar lidi rozhodujem sa či si vôbec zaobstarať nejakého fulla,keďže moja váha presahuje
mierne hranicu 90kg :lol: .Samozrejme pracuje sa na znížení ale aj tak...Mám isť skôr do
HT-čka než do full-a (vzhladom k mojej vahe)? Keď full-a tak akého by ste navrhovali. Jazdim XC a rozpocet je od 35 000 maximalne 40 000.Ďakujem za odpovede. :)
23.10.2008 - 02:39:42
00
podla mna je ten rozpocet na fulla malo...ale to je len moj nazor
23.10.2008 - 07:01:28
00
podla mna je ten rozpocet na fulla malo...ale to je len moj nazor

podla mna na fulla ten rozpocet vobec nieje malo. staci len pokukat trochu ebay a nieco do 40 sa urcite najde.

to tozi: jazdil som aj HT aj full -> urcite chod do fulla
23.10.2008 - 07:18:24
00
Málo to nie je... máš niečo, čo by si dodal k http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/index.html?b=49 okrem poznámky k momentálnej dostupnosti?
S Haimi by som tu už radšej neoperoval, sú to desné hybridy a na rozdiel od Canyonov som ešte nečítal referencie na to, ako sa s nimi potom jazdí. A to je podľa mňa dosť varovné. Môže to byť aj tým, že vďaka ich cene si ich kupujú ľudia ako svoje prvé biky a tam naozaj porovnanie nemá výpovednú hodnotu - najprv je nadšenie a pri prvých problémoch samopresviedčanie sa, že aj tak som kúpil najlepšie.
Ale keď už Hai tak mu dajme aspoň slovenského predajcu...

http://www.kubicasport.eu/znacka/301/-HAIBIKE-08---vypredaj/

Ešte ma tak napadá že možno u vás viackilových full vydrží viac ako HT... predsa len sa má ten overload kam stratiť aj "v zadku" a pri vzduchových tlmičoch nie je problém to nastaviť aj na menej štandardné tonáže... ide len o to, či neprefúkate nad povolené limity a to už závisí od konkrétnej konštrukcie (asi ďalšia vec ktorú treba vyskúšať live).


Naposledy upravil tulenik dňa 23.10.2008 - 07:30:27, celkovo upravené 1 krát.

23.10.2008 - 07:20:00
00
Teuelnik nedvidím najmenší dôvod prečo by mal full pod viac vážiacim jednicnom vydržať dlhšie ako HT
23.10.2008 - 07:29:41
00
full
23.10.2008 - 07:31:31
00
Teuelnik nedvidím najmenší dôvod prečo by mal full pod viac vážiacim jednicnom vydržať dlhšie ako HT


U FS sa nárazy absorbujú v "plnke" tlmiča, nemusí ich ("v plnej veľkosti") hltať materiál zadnej stavby.
Medzi XL chrtom a XL bravom môže byť v poho 2násobný hmotnostný rozdiel. S prvým sa pri konštrukcii vcelku počíta ako s normálom, na druhého sa trochu myslí tak pri low-middle range consumer bikoch. Nemám teraz poruke normové skúšky rámov, ale je jasné, že ten prvý jazdec má k dispozícii oveľa väčšiu rezervu pre "accidental overloads".
Pre materiál ako je Al zliatina je lepšie ak nárazy sú aspoň "plavné", ako "natvrdo". A to zabezpečí tlmič. Čiže isteže pod 2x ťažším jazdcom budú sily pôsobiace na zadnú stavbu 2násobné ako na FS tak na HT, ale priebeh týchto síl bude voči materiálu o kus priaznivejší. Materiál ti poďakuje.
23.10.2008 - 07:43:54
00
Tulenik: to co popisujes si dokazem predstavit napr pri dopadoch a vacsich narazoch. Ak ale jazdec trochu kontroluje bajk a je schopny dopad mierne dotlmit nohami ani HTcku sa nemusi nic stat. Skor by som povedal, ze na fulle musi byt pri tej istej cene zakonite horsia vybava a ta odide skor ako ram. Napriklad pri tom Canyone to budu najskor naboje a stred(octalink).
23.10.2008 - 07:55:26
00
pri fulle sa ti podakuju najma tvoje klby. vybavu na biku kedykolvek vymenis...
23.10.2008 - 08:04:26
00
Čo sa týka tohoto tak tiež platí, že full ti prepáči aj prasáckejšiu techniku (na druhej strane hardtailové začiatky sa na technike jazdy pozitívne prejavujú). A základ bicykla je rám, nie pár komponentov, ktoré po zjazdení vymeníš...
23.10.2008 - 08:06:43
00
Tulenik jedno HT-čko mám od 95 bez nejmenší problémov a to má už čo to za sebou tak vôbec netušim o čom pišeš :-) ano ak sa rám robi zo sračkových trubiek popripade trubiek od plechovky od coly tak máš pravdu :mrgreen:
Proti Canyonu nemám ako takému čo sa týka kvality a prevedenia nič nejazdil som nekomentujem jedinú výhradu mám k tomu že to predávaju iba cez net kde môžu nastať komplikácie v pripade reklamácie.Netýka sa to iba samotného rámu ale aj komponentov naňom.
23.10.2008 - 08:10:15
00
no roman riešil dosť vážnu vec a zdá sa mi že little bug sa vloudil aj kirimu, oboje vyriešené bez problémov, akurvát to trvalo dlhšie ako keď sa spustíš z Dielov do Kakáča... on the other side mne robili GO vidly 3 týždne, a to myslím že už je celkom dosť aj na pobyt na záchode (vravím o Kakáči, nie Canyone... tí čo som počul posielali vždy obratom)
mne by na tom vadila tá problematická ingliš komjunikejšn, heilovačkou nevládnem, ale zasa mám na to lidi
ani kúpa v kameňáku ťa nemusí spasiť, ak výrobca použil OEM komponenty neštandardných (bežne nedodávaných) rozmerov a odíde po záruke, posledne som videl také menej štandardné dĺžky tlmičov, bežne dostupné len pri RP23.
23.10.2008 - 08:20:16
00
Tulenik o Romanovom zadnom náboji viem ved som mu kupoval novy Hope a pokial viem tak ten čo sa mu dodrbal nemá stále vyreklamovaný.Ja neriešim Katkus nie je to hádam jediný obchod na široko daleko (aj keď mne vyhovuje nemám s ním namenši problém) a ani neštandartné komponenty.Ešte raz ja proti Canyonu nič nemám je kopa spokojných užívatelov a to o niečom svedčí ja píšem akurát že je mi nesympatiký predaj celého biku cez inernet toť vsjo
23.10.2008 - 09:04:02
00
Diky za rady, to že full je pre mňa lepší viem. Kamarát prešiel z HT na fulla a tiež si ho nevie vynachváliť.Ja sa skôr bojím toho ako zvládne bike (full) moju váhu. Na čo konkrétne si mám dať pozor pri výbere (tipujem že asi vidla,tlmič a rám)? Ďakujem.

to GaryFisher (aj ostatný): koľko je na fulla dosť? a aky drahší by si /ste/ doporučil /i/?
23.10.2008 - 11:42:51
00
Ram v danej cenovej kategorii nebude extremne zoslabovany, takze u neho by som sa pevnosti az tak nebal. Mozno by som sa ale vyhol jednoklbu a zobral radsej 4klb. Viac by som sa pozeral, ci je tlmic a vidla so vzduchovym pruzenim. Cena by mozno ani nemusela byt vyssia, len by som doporucoval zobral kvalitnejsie naboje na priemysloch(kotuce budes musiet asi dat 180mm a mohli by ti viac skrtat oblozenia) a kluky s dutou osou a externymi loziskami- hollowtech II.
23.10.2008 - 11:58:00
00
keyboard_arrow_up