St_Peter napísal:
Mozno troska menej, da sa z nej ubrat + remote X2. Straasne som zvedavy na tu Divine SL, mas s nou osobnu skusenost Kristina? Inak tesi ma, aspon takto :-)

hej, jazdila som ju. Je skvelá. Funguje stále parádne, bez vôle. Keby som nemala možnosť objednať novú Fox Transfer SL tak by som opäť kúpila Divine SL. Ja som moju mohla skrátiť a znížiť hmotnosť ako vidíš o 34g. To je o niečo viac ako je hmotnosť remote páčky X2 (cca 21g).
Inak keď namontuješ teleskop tak môžeš odpočítať aj hmotnosť pôvodnej pevnej sedlovky. A preto píšem, že bajk nepriberie 500g ;)

Prílohy:

Komentár súboru: odrezaný kus
BikeYoke_cut_tube_34g.jpg
BikeYoke_cut_tube_34g.jpg 70.45 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: skrátená sedlovka + sedlo Selle Italia SLR Boost carbon
BikeYoke_DivineSL+SI_SLR_Boost_carbon_490g.jpg
BikeYoke_DivineSL+SI_SLR_Boost_carbon_490g.jpg 90.63 KiB thumb_up2thumb_down

Komentár súboru: neskrátená sedlovka Divine SL
dropper_seatpost_BikeYoke_Divine_SL_403g.jpg
dropper_seatpost_BikeYoke_Divine_SL_403g.jpg 109.6 KiB thumb_up0thumb_down

06.07.2021 - 23:12:06
01
Kristina napísal:
hej, jazdila som ju. Je skvelá. Funguje stále parádne, bez vôle. Keby som nemala možnosť objednať novú Fox Transfer SL tak by som opäť kúpila Divine SL. Ja som moju mohla skrátiť a znížiť hmotnosť ako vidíš o 34g. To je o niečo viac ako je hmotnosť remote páčky X2 (cca 21g).
Inak keď namontuješ teleskop tak môžeš odpočítať aj hmotnosť pôvodnej pevnej sedlovky. A preto píšem, že bajk nepriberie 500g ;)


Super, ďakujem za informácie! Mal som pôvodne v košíku Transfer, ale lákajú ma skúšať aj veci popri tých veľkých aj menších výrobcov. Už sa teším :-)
06.07.2021 - 23:15:36
01
tiež som ju už 2x objednal ale všade vypredaná, som to stornoval. tak uvidíme kedy naskladnia, niekde píšu že až august
07.07.2021 - 06:43:16
00
@DI2F4Y
Na Andrejcovú vedie normálna lesná cesta kde jazdia aj autá aj LKT. Čiže tam zákaz na biku nie je.
07.07.2021 - 07:32:47
00
pokial je mi zname, tak utulna Andrejcova je na uzemi NAPANTu a tam je generalny zakaz bicyklov okrem cyklotras ktore su definovane v prilohe 2 navstevneho poriadku. to ze tam niekto vylezie LKTckom, SUVckom, 4kolkou, motorkou neznamena ze to odrazu neplati, to znamena iba tolko ze alebo ma z nejakeho dovodu vynimku (odovodnenu prip. protekcnu) alebo je ignorant a vynimku si udelil sam. tu v tychto nasich koncinach sa to bohuzial v istych kruhoch berie za "frajerinu", v kazdej normalnej krajine, kde si pravidla ctia by si to malokto dovolil a ak tak s adekvatnymi sankciami...
07.07.2021 - 07:50:00
01
Čiže podľa Teba ani po normálnej ceste (asfaltovej) nemôžeš ísť cez národný park na aute/bajku? To sa mi nezdá.. V návštevnom poriadku som nevidel, žeby sa po ceste nemohlo ísť na biku.
07.07.2021 - 08:03:59
00
http://napant.sopsr.sk/vyber-z-navstevneho-poriadku/

Prílohy:

NAPANT-NP_1.JPG
NAPANT-NP_1.JPG 82.25 KiB thumb_up0thumb_down

07.07.2021 - 08:13:27
03
Čiže po ceste štátnej-lesnej (pozrel som v katastri, celú ju vlastní SR) sa dá legálne.
07.07.2021 - 08:17:04
00
lesna cesta je "ucelova komunikacia" (komu patri nebude dolezite). pri ucelovych komunikaciach na uzemi NAPANT plati, ze sa na nich smie vchadzat bicykom pokial su oznacene ako vyhradene trasy . ich zoznam najdes kliknutim na "(pozri zoznam)" alebo v prilohe 2 navstevneho poriadku. cestu na utulnu Andrejcova medzi nimi nevidim...
(ne)dodrziavanie pravidiel ma podla mna aj vyznamne sekundarne dopady na (ne)ochotu rozsirovat siet cyklotras na uzemi narodnych parkov...
07.07.2021 - 08:25:21
00
Odhliadnuc od témy jazdenia v národných "akože" parkoch...dúfam, že tieto osoby čo radi dodržujú nariadenia, zákony a pravidlá (a iné nezmysly, ktoré na území SR rešpektujeme) nepraktizujú v akomkoľvek lesnom spoločenstve ranné, večerné a hlavne nočné jazdenie s čelovkou na hlave. Téma ochrany živočíchov nie je tak jasne definovaná v návštevných poriadkoch, ale poľovné združenia a ochranári živočíchov majú na toto svoje zdôvodnenia....tak dúfam, že akýkoľvek les (nielen NP a rôzne CHKO a rezervácie) medzi 17.00-8.00 je pre vaše bicykle nedostupný??
07.07.2021 - 08:46:22
05
DI2F4Y napísal:
lesna cesta je "ucelova komunikacia" (komu patri nebude dolezite). pri ucelovych komunikaciach na uzemi NAPANT plati, ze sa na nich smie vchadzat bicykom pokial su oznacene ako vyhradene trasy . ich zoznam najdes kliknutim na "(pozri zoznam)" alebo v prilohe 2 navstevneho poriadku. cestu na utulnu Andrejcova medzi nimi nevidim...
(ne)dodrziavanie pravidiel ma podla mna aj vyznamne sekundarne dopady na (ne)ochotu rozsirovat siet cyklotras na uzemi narodnych parkov...


Dakujem, uprimne, viem ze sa to tu riesilo, ale zjavme som si zle zapamatal, ze aj v np staci ked je to lesna cesta. To je potom fakt dost tupe.... Nic to no, este raz dikes, snad si to teraz dobre zapamatam
07.07.2021 - 08:52:10
00
DI2F4Y napísal:
lesna cesta je "ucelova komunikacia" (komu patri nebude dolezite). pri ucelovych komunikaciach na uzemi NAPANT plati, ze sa na nich smie vchadzat bicykom pokial su oznacene ako vyhradene trasy . ich zoznam najdes kliknutim na "(pozri zoznam)" alebo v prilohe 2 navstevneho poriadku. cestu na utulnu Andrejcova medzi nimi nevidim...
(ne)dodrziavanie pravidiel ma podla mna aj vyznamne sekundarne dopady na (ne)ochotu rozsirovat siet cyklotras na uzemi narodnych parkov...


tak tato debata daleko presahuje tuto temu, s poslednou vetou to je tak, ze zakaz skor nabada ludi toto porusit. Zoberme si utulnu pod Chabencom, pohodlna cesta a nie je to cyklotrasa, zevraj ludia by isli na hreben. Tak im teda zakazme namiesto toho aby sme umoznili skusili vytvorit trasu aby mohli prejst na Liptovsku stranu. Siet starych chodnikov/zvaznic by to umoznila.
07.07.2021 - 08:54:53
00
vyspela spolocnost taketo veci riesi spolocenskou diskusiou a nastavenim adekvatnych pravidiel fungovania, tie zaostalejsie sa uspokoja akceptovanim ignorovania pravidiel...
07.07.2021 - 08:57:03
00
DI2F4Y napísal:
pokial je mi zname, tak utulna Andrejcova je na uzemi NAPANTu a tam je generalny zakaz bicyklov okrem cyklotras ktore su definovane v prilohe 2 navstevneho poriadku. to ze tam niekto vylezie LKTckom, SUVckom, 4kolkou, motorkou neznamena ze to odrazu neplati, to znamena iba tolko ze alebo ma z nejakeho dovodu vynimku (odovodnenu prip. protekcnu) alebo je ignorant a vynimku si udelil sam. tu v tychto nasich koncinach sa to bohuzial v istych kruhoch berie za "frajerinu", v kazdej normalnej krajine, kde si pravidla ctia by si to malokto dovolil a ak tak s adekvatnymi sankciami...


Ano v každej noramálnej krajine sú taketo cyklocesty a chodníky prístupné skoro ku každej chate čo ked je aj 2000m.n.m
07.07.2021 - 09:09:20
00
Čo tu riešite je trošku mimo tejto témy.
07.07.2021 - 09:13:33
02
keyboard_arrow_up