Caute vsetci!
Idem sa spytat ako mnohi iny, rozhodujem sa pri kupe Giant Reign 0 alebo Specialized FSR Expert, cenovu ponuku mam priblizne rovnaku mozno speslik o par tisic viacej
tu su linky na vybavu:
http://www.progresscycle.cz/giant/firma ... 6&rok=2007
http://www.specialized.cz/new/kolo_sk.p ... o=669&x=24
Ma niekto skusenosti amoze ma uviest tym spravym smerom?
27.08.2007 - 22:18:30
00
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=14616
28.08.2007 - 07:32:10
00
jednoznacne Reign 0 :P budes s nim spokojny a ani nieje taky tazky ako tie spodnejsie/starsie rady.Stumpjumper je viac na XC,jazdil som ho(sice Comp verziu),ale fsr system pruzenia ako som tu uz viac razi pisal je riadna hupacka...Inac su to trocha odlisne biky-Stumpjumper je viacej XC,ale ak hladas all trail bike,tak je to Reign.Okrem ineho Maestro by som nevymenil za ziadny iny system :wink:
Celkovy pocit z oboch bikoch 100% lepsi u Reigna.Nazdavam sa,ze to bolo geometriou-vyssie polozenym stredom u Stumpjumpera,ale zle sa s nim slapalo do kopca,tak nejak tazkopadnejsie.
28.08.2007 - 09:12:00
00
dik moc ked kupim dam vediet ako som spokojny.....
28.08.2007 - 09:57:27
00
to bude srandy,novodoby Janosik na Reignovi sa prehana,len dufam,ze nikoho nejdes ozbijat :P
No pockaj nech este napise par ludi co si o tom mysli,ale neviem co od biku ocakavas,co jazdis a tak.
28.08.2007 - 10:15:20
00
Ja sa pridávam k Warzone-mu. Tiež som predtým jazdil FSR. Bol som s ním veľmi spokojný. Ale keď som sadol na Reigna, ktorého mám teraz, tak to bol najlepší pocit z odpruženia, aký som doteraz mal.Mal som Stumpjampra, Scott Strike, Jamis XLT. Maestro je super. Aby som len nechválil, na Reigne mi vadí, ako sa pri pružení ohýbajú bowdeny a hadička od zadnej brzdy. Kamarát už jednu hadičku odkýval. A ešte mi už praskol ten kryt na tlmič. Som zvedavý, čo budem robiť keď mi odíde. Či mi v Progresse zoženú náhradný a za koľko.

2 Warzone- aj tebe sa tak ľahko ohýňa originál pätka na prehadzovačku? Stačí keď s bikom len trochu opriem o zem a hneď som to musel nastavovať. Zohnal som si inú pätku a tá je o kúsok hrubšia a teraz už mám pokoj.

2Juraj Jánošík- obávam sa, že Reigna 07 už nezoženieš.
28.08.2007 - 14:34:58
00
ivan potesil si ma,konecne mi niekto potvrdil co tvrdim sam o fsr na Spesloch,tiez som sa vytesoval,ze je ten full aktivny kym som nesadol na Canyon-klasicky stvorcap s vahadlom...
Ohladom toho bowdenu co sa Ti ohyba-vyriesil som to stahovacou paskou a uz sa neohyna(tiez mi to vadilo na nohu ked sa ohynal do vonku),ostatne hadicky a bowdeny su ok.
Ten kryt na tlmic bude urcite dostat,ale mrkni na toto,to som nasiel na mtbr.com fore,chalaniska si to robia sami z plechu :shock: :arrow:
http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=106592
Tu patku som si zatial nevsimol,neviem ktory model mas Ty,ja mam Reigna 1 s prehazkou Sram X9.
Inac snad by si ho mohol este zohnat niekde v Nemecku na webshopoch...
28.08.2007 - 15:33:57
00
No tak to je velky rozdiel giant 0 a spesl...sak 120 oproti 150 to us je daco....
28.08.2007 - 20:13:45
00
Ale akých 150. Dole kopcom 150 mm a hore hardtail. Je tam aj Fox RP23, ale ten vypínam len po asfalte. K tomu Talaska a nie je čo riešiť.
Teraz si hovorím, že toto mi už musí vydržať navždy. Ale to som si hovoril pri každom biku.
28.08.2007 - 20:39:59
00
propedal pri Maestre ani moc nevyuzijes a okrem toho tlmic je dost nizko,ani mne sa nechce stale naklanat a prepinat,uz jazdim stale so zapnutym nevadi mi to.
28.08.2007 - 23:29:33
00
Nechapem ludi co kupia fullla ...a potom ho len zamykaju...Kupim ho predsa pre zazitok a pohodu z jazdy...Inak ohladom toho propedalu ties som uvazoval...ALe to tak ze strednu polohu bi som mal ako normal...a potom len kus pritvrdit do kopca a 1 poloha na zjazdiky.......Len problem je ze vraj ked mam packu v strednej polohe tak to zvikne chodit do ostatnych krajnych poloh absenciou zarazky...Neviete ci to us nejak vyriesili?
29.08.2007 - 09:13:32
00
Caute, diky za rady a skusenosti. Vcera som mal moznost prevetrat po karpatoch kamosovho Stumpjumper FSR Elite. Doteraz som jazdil pevny Author a bol som dost uneseny aky je to rozdiel! Vyskusal som vsetky polohy tlmenia, dokonca ma dost nutilo pri vyslapoch vypnut zadny tlmic z inteligentnej polohy do pevnej! Co sa tyka roviniek a zjazdov velmi elegantna jazda.Rein 0 ma prednu fox nepolohovatelnu, dufam mi to nebude chybat, na spesli som v kopcoch musel znizit na 100.
Vzhladom nato ze vsetky spesliky su uz vypredane, tak som si objednal posledny Rein 0 a dufam bude este lepsi tak ako hovoria viaceri.
30.08.2007 - 12:37:56
00
Neboj tuto kupu neolutujes...mimochodom keby ti ta Foxa Float nesadla,tak vymenis,ja som ju vymenil za Lyrika.Float to dobra All mountain vidla a ja osobne som necitil potrebu ju ani zamykat aj pri vyslapoch,ved uvidis.
30.08.2007 - 12:56:55
00
pozri si julove velo tam riesia all moutain biky je tom tam rozpisane :wink:
30.08.2007 - 13:00:59
00
Neboj tuto kupu neolutujes...mimochodom keby ti ta Foxa Float nesadla,tak vymenis,ja som ju vymenil za Lyrika.Float to dobra All mountain vidla a ja osobne som necitil potrebu ju ani zamykat aj pri vyslapoch,ved uvidis.



...len sa pripajam,kupu urcite neolutujes... ja som zase nahodil vidlu MARZOCCHI ALL MOUNTAIN 1 (150mm )a teraz som max.spokojny.. celkovo na reign nemozem povedat zatial nic negativne.. :-)
30.08.2007 - 19:08:59
00
keyboard_arrow_up