ake mate skusenosti s bikom GT force 2.0 rocnik 2009? chcel by som si ho kupit ale potrebujem o nom vediet nieco viac co sa tyka spolahlivosti, vlastnosti a podobnych veci. Dakujem. :)
14.10.2009 - 21:34:05
00
niekde na bike-forum.cz som viac krát čítal, že sa niekomu nepáčia ložiská (niekedy vyžadujú častú údržbu, lebo to údajne nie je dobre utesnené a pod.)
14.10.2009 - 21:52:42
00
Pred forcom som jazdil ID5-ku a force sa mi javi pevnejsi.
O loziskach Ti poviem takto, po dlhodobej jazde v blate a pripadnom umyti vapkou sa bordel dostane blizsie k loziskam a potom mozes pocut neprijemne zvuky.
Cim skor to rozoberies a ocistis, tym lepsie pre osadenie lozisk v rame, cim neskor to urobis, tym bude opotrebenie osadenia v rame vacsie...........
Ked forcika pouzivam za normalnych ludskych podmienok, rozumej pekne pocasie a minimum blata, a na umyvanie pouzivam miesto vapky metlicku, ziadne vrzgave zvuky nepocut.
Po blatovom maratone ho preventivne rozoberam, cistim, mazem.........
Mne osobne toto riesenie pripada jednoduchsie ako ked su loziska lisovane do ramu a do zadnej stavby.
no a este otazku, z akeho kona ides presedlat?
pokial na forcovi ides do kopca a sedis v sedle, krasne stupa, ked sa postavis do pedalov uz to nieje ono.
pred fullom som bol zvyknuty neradit na konci stupania lahsi prevod ale vydriapat ho v pedaloch, teraz som sa naucil jazdit kopce v sedle na lahsich prevodoch :)
v zjazde je efektivnejsie ale aj prirodzenejsie stat na pedaloch, vtedy je zadna stavba aktivnejsia a pekne popapa. ;)
15.10.2009 - 07:15:35
00
no jazdim momentalne na kellys scorpio co nieje vyhra viem ale prezil som na nom zaciatky a tento bike mi pomohol aby som sa venoval cyklistike viac. jazdil som kade prislo samozrejme ze skoky to az neboli ale chcel by som presedlat na nieco ako je ten force. po lese mam uz najazdene dost si mylsim cca 1500 km jazdim skoro stale ak mozem a je to niekedy aj 2x do dna :D zosalel som do toho a nieco ako ten force by som si chcel kupit.. to som chcel aj pocut ze ako sa taha do kopca a ake ma vlastnosti vydla, ake geometria a pod.
15.10.2009 - 16:06:20
00
za koľko eur ho inak chceš kúpiť? :)
15.10.2009 - 16:09:51
00
Jazdím Force dve sezóny a s ložiskami som zatiaľ žiaden problém nemal ani som nerobil žiadnu údržbu,keď je zasratý od blata vystriekam hadicou,vapku nepoužívam,takže tých problemov z ložiskami by som sa nejak nebál ;)
15.10.2009 - 18:06:45
00
za koľko eur ho inak chceš kúpiť? :)

noo chcel som za nejakych 2000eur ale pozeram ze ten ktory som si vyhliadol stoji o polovocu menej :D takze do tych 1300eur by mohol aj stacit.. :)
15.10.2009 - 18:45:56
00
http://www.isako.sk/?section=leto-bicykle&doc=item&item_no=767
24.10.2009 - 17:17:56
00
aky je rozdiel v ramoch medzi sensor a force?? iba vo zdvihoch? na stranke som sa docital ze force ma ram vyrobeny pomocou monobloku a sensor pomocou hydroformingu. co je lepsie riesenie? pevnejsie? tiez nad forcom rozmyslam (ale az koncom tejto sezony)...
19.04.2010 - 14:57:34
00
Force je stavaný na väčšie prasenie ;)
19.04.2010 - 19:35:26
00
keyboard_arrow_up