este vazi, odkaz mam v profile :) 12,7 kg
04.08.2010 - 20:22:46
00
prosim ta precitaj si moj prispevok najprv poriadne a potom odpovedaj, ja som nepisal ze geometria bola ta ista( ale o pocite z HT a FULLa ako sa mi na nom sedelo).
A myslim ze geometria ti nerobi 3kg na vahe.


Precitaj si ho radsej Ty .. a potom to, co som napisal ja. Ak to ani tak nepochopis, tak sorry, ze som reagoval. Ale napisem to este raz .. geometria, posed. A v pripade, ze to,z e sa Ti na nom jazdilo zle je pretoze mal o 3 kila viac(co si napisal az teraz), tak prosim ta neries otazku HT alebo full :)

ps: najrychlejsi je ruzovy celopevnak :finger:
04.08.2010 - 20:51:53
00
Lubo začinaš byť ešte väčši hajzlík ako ja :D :lol:
04.08.2010 - 20:55:12
00
este vazi, odkaz mam v profile :) 12,7 kg



pekna vaha na full.. najlahsi poznam 10,94 ale toto daleko od toho teda nema... :y: :y:
04.08.2010 - 21:22:59
00
OT: Tak na rozsirenie obzoru
klik

12,7kg a 10,9kg nie je az tak maly rozdiel, hlavne penazenke to nevysvetlis :) , ale o tom sa tu uz popisali kvanta, tak koniec OT :bow:
04.08.2010 - 21:28:27
00
jj, je to dost velky rozdiel.
Ja mam svoj stavany, aby aj nieco vydrzal. Nie je na nom nic extra lahke. Nemienim don strkat prachy, len aby bol co najlahsi.
A treba porovnavat biky rovnakeho urcenia. AM nebude v tej istej vahovej kategorii ako XC raketa, pokial komponenty odpovedaju pouzitiu biku.
04.08.2010 - 21:33:31
00
Jasne o tom ziadna, 150 vs. 110 je neporovnatelne, ale pisal, ze pozna najlahsi full 10.9 tak len pre info. Ale uz som cicho :x :angel:
04.08.2010 - 21:39:12
00
jasan, to nebolo priamo na Teba. Len som vseobecne skonstatoval, co je dufam kazdemu jasne ;)
04.08.2010 - 21:42:06
00
Precitaj si ho radsej Ty .. a potom to, co som napisal ja. Ak to ani tak nepochopis, tak sorry, ze som reagoval. Ale napisem to este raz .. geometria, posed. A v pripade, ze to,z e sa Ti na nom jazdilo zle je pretoze mal o 3 kila viac(co si napisal az teraz), tak prosim ta neries otazku HT alebo full :)

ps: najrychlejsi je ruzovy celopevnak :finger:


ok nebudem sa tu hadat, kazdy ma svoj nazor a vie citat nie. teda aspon dufam, lebo niekedy to tak nevyzera. :drunk:
04.08.2010 - 21:51:02
00
oprasim temu, lebo som nasiel pekny clanok v nemeckom bike magazine
tuna pdfko ak viete po nemecky.
merali vykon aby presne odmerali, co je rychlejsie, ci full, alebo hardtail pri rovnakom vykone a hadajte na co prisli.. :x
koniec clanku je velmi pekne napisany, ze keby sme si vyberali cisto racionalne, ht by uz mali vykapat hehe.


teda, ak ste ten clanok citali, /asi nie, lebo furt tu rozoberate svoje dojmy/ tak tam nie je nic o pocitoch a radosti z jazdy ani o provnavani rozlicnych bajkov.
je tam vycisle a pred tym presne odmerane, ze ten isty bicykel /epic/ je pri takom istom vykone rychlejsi, ked sa sprava ako full,a nie ked ma natvrdo zadnu stavbu. jedine na asfalte je HT rychlejsie, aj to iba malinko.
05.08.2010 - 22:04:13
00
Zhodou okolnosti to cislo mam doma. Plus testy, kde sa porovnavali rozne typy bikov na tej istej trati...
Ja som konkretne porovnaval chrti HT a AM full. A po tych rokoch hyckania AM odpruzenim som aj tak velmi milo prekvapeny komfortom, ktory prinasa karbonovy HT. A po dnesnom vyjazde so zjazdami plnymi korenov (Pajstun) som uplne nadseny ako krasne tlmi vsetky tie nerovnosti. Pisem z osobnej skusenosti. Za mna by som HT nezatracoval.

Inak by mozno vyznelo porovnanie, keby som vozil XC full s nejakou platformou (napr. Epic, Spark Merida 96).
05.08.2010 - 22:38:21
00
jasne, ja nezatracujem HT. sam jazdim na jednom hlinikovom uz dlho. stale so sebou nesie full dajake komplikacie /starost o capy, o tlmic, navysenie hmotnosti, vyssia cena/ , ale nemci pekne odmerali, ze vykon sa v odpruzeni stracat nemusi,prave naopak.
ale tvoja skusenost, ze dobre urobeny karbonovy HT pohlcuje nerovnosti je samoyzrejme uzitocna.
05.08.2010 - 22:48:29
00
chrinik: pri rovnakom vykone na pedal nema byt HT preco byt pomalsi ;) .. nato aby si zistil, co je rychlejsie staci zdravy rozum, nejaku skusenost vlastnu a pozorovanie ludi okolo seba, ktori jazdia a vedia to. Testy netreba brat vazne .. hlavne tie nemecke. A obzvlast nie vtedy, ked vyrobcovia potrebuju do ludi natlacit nieco nove .. prave vzrasta vlna fulloidnych bajkov, a drviva vacsina ludi fulla este nema .. preco tomu nepomoct a nepresvedcit ludi exaktnym meranim o niecom :)

Napr. v MK prakticky nie su cesty, kde by HTcko bolo pomalsie od fulla .. a ani nema byt preco pomalsie. Dokonca co poznam aj korenove useky , kde je peklo jazdit po nich na nizkozdvihovom fulle (nie v MK .. tuna take nie su .. metrova-2m pasaz je nic) a dokonca aj tam HTcka su extremne rychle. Ovsem druha vec je, ze ten kto odjazdi 50-60km po rozbitom terene na HT bude pretekoch ako keby ho pojazdil parny valec, s fullom sa bude citit omnoho lepsie :)

Dalsia vec je treba rozlisovat nizkozvihove fully s tymi co maju vyssi zdvih (10cm uz tazko povazovat za XC). Aj ked maju nieco ako brain a pod. Akonahle to ma znatelne vacsi zdvih, uz sa nebude spravat ako HT, zadne koleso pojde v stope v terene inak. Kdezto nizkozdvihovy full ma stale tendenciu viac-menej, alebo trochu pripominat HT .. napokon .. svojho casu aj boli softtails, dnes skor prave karbonaky...
05.08.2010 - 22:53:21
00
romanx: tak,tak .. tuna v MK AM nevyuzijes velmi. Ovsem uz taky zjazd napriklad z Kriznej, aj ked mam pocit, sa to tam nejak mozno aj pozahladzovalo kdeco .. hmm. Ale uplne najhorsie na HTcko je rychly zjazd po luke plny starych tvrdych krtincov .. :lol:
05.08.2010 - 22:57:58
00
pred cca. 5 rokmi som aj ja vozil hlinikovy HT (Giant XTC) a co som si pamatal odskakoval na korenoch (aj ked bol v porovnani napr. s Meridou super pohodlny). Karbonak je ale uplne ina liga. Samozrejme velke nerovnosti ta pri slapani v sedle kopnu do prdele, ale male nerovnosti v sedle a zjazdy po korenoch v stoji to tlmi super. Dnes som bol normalne nadseny. Pritom vozim komfortny VPP full, ktory zehli super. Som to necakal, ze sa mi jazda na HT-cku tak zapaci. A to teraz taham snuru styroch 100+ km vyjazdov po sebe. A prichadzam domov bez sebemensich bolesti a pod. Tak ako z fulla.

Edit: inak co to v odlisnosti chovania AL vs karbon full moze podat Funkatron. Nedavno si zadovazil velmi pekny karbonovy Giant.


Naposledy upravil romanx dňa 06.08.2010 - 06:09:58, celkovo upravené 1 krát.

05.08.2010 - 23:00:14
00
keyboard_arrow_up