Z prešova, z Velometu

Prílohy:

20201005_182356.jpg
20201005_182356.jpg 1.23 MiB thumb_up1thumb_down

05.10.2020 - 18:30:15
05
Ale ak mám byť uprimný, divne to bolo :D chlapik mi tak dufukal vidlu, ze skoro vôbec nepruži (ano je je vypnuty lock), a sedlo mi tak slabo dotiahol, že kym som došiel domov do dediny, tak mi sedlo uplne kleslo a kvoli tomu som sa skoro zabil ??
05.10.2020 - 18:31:53
00
Ešte jedna vec, to na kazdom bicykli to tak je, že sedlo musi byt uplne na verim v Boha dotiahnute, inak ma stale nejaku vôlu?
05.10.2020 - 18:33:25
00
No a teraz si odpovedz, ci chces, aby ti takito suflikanti robili servis, alebo sa to naucis sam.

Vidla sa dofukuje na vahu.
Sedlovka sa dotahuje tak, aby sa samozrejme nesmykala, ale nie ze to so zatnutymi zubami dopinas. Proste s citom a rozumom. Niektore upinaky maju na sebe napisany aj utahovaci moment.
05.10.2020 - 18:39:42
02
Tak zase ja zatial nemam ani prostriedky na to a nie to vedomosti 🤷‍♂️ snad casom... ak by mi to niekto vysvetlil, pripadne mi rozpisal, co je potrebne na kazdodennu udrzbu bicykla, aby som nic nezanedbal, bol by som rad
05.10.2020 - 18:49:33
00
A bol si ho hned vyskusat na presovskych singletrackoch?
05.10.2020 - 21:19:33
00
PatrikL napísal:
Kenai, prepáč,...


Prepac moje nepresne vyjadrenie o klzakoch, mal som na mysli klzne plochy vo vnutry vonkajsich noh a skratil som to.


Cize preto ze XCR 30mm ktora bola totalny lowcost a uz sa nevyraba mala henten plast, to ma aj nova XCR 34 ? Ty mi budes hovorit o spracovaniu faktov.

Suntour na klzných púzdrach dosť šetrí/šetril, tiež sa menej riešia nejaké výrobné tolerancie (menej precízna výroba) a preto mali/majú skôr vakel.

SR je najvacsi vyrobca pruziacich jednotiek na svete a FOX s RS nepredaju rocne tolko kusov do hromady. A SR robi komponenty aj pre DVO do nedavna cele vidlice. Na SR vidlach sa jazdi svetovby pohar. Ale nesklamal si vravel som, ze zadubene elktricky ma ukamenuju za vyjadrenie svojho nazoru a je to tu. Na mantru sa proste nesmie siahnut.
Verim, ze si tych SR zopar zjazdil, lebo ja jazdim 2. Prvu som predal po 5 rokoch a chalan povedal, ze je ako nova a jazdi ho dalej. Jedine na nom menene bol olej. Je pravda, ze to bol epicon, ale ty tu kidas na SR ako na celok tak, je to relevantne.

Takych debat najdes na kazdu vidlu. A aj tam ide pre zmenu o 32mm nohy. Take kusy najdes aj u fox. Opytaj sa napr Magez ten ma prehlad.

https://forums.mtbr.com/beginners-corner/new-guy-here-introduction-fork-questions-1007127.html#post12541340
prispevok 4 roky stary o 32mm verzii z pred 4 rokov. Tvrdenie niekoho XY nepodlozene jedinym argumentom. Ja mozno zle interpretujem fakty, ale ty ich ani najst nevies.

https://www.vitalmtb.com/product/guide/Forks,33/SR-Suntour/XCR-34-LO-R,21382
A z textu "Hybrid bushing system" si usudil ze je to plastove a horsie. A vies z coho sa robia najodolnejsoie povrchy s najmensim trenim? Nebudu to polymery ? Jasom to mal rozobrane a mozem ti povedat, ze neviem co to je za materiel. Strukturou to pripomina keramiku.

Ja mam podla teba problem s pochopenim pisaneho textu a ty si pritom zjavne vobec nepochopil prispevok na ktory si reagoval. Ja som napisal "podla mna je Suntour XCR 34 podstatne lepsia vidla", nie ze je to univerzalny vedecky fakt. Bolo to v snahe niekomu poradit na zaklade svojej skusenosti. Ty si urobil co?
Donutil si ma zacat OT debatu ci je nie co prestrihnute alebo prerezane. To by bolo este OK, ak by si sa chcel nieco dozvediet, ale ty si to urobil s cielom doje-babrat ma. Skoda ze nams aj ty trocha toho sebavedomia, co mi vytikas, mohli sme si to cele usetrit. keby si nemal potrebu si nieco dokazovat.

Stačí, dobre som sa rozpísal?

Myslim ze staci, vsetci si uz asi nazor urobili. Moje otazky ako sa na tej RS meni zdvih a ako lahko sa servisuje si nezodpovedal aj tak. Ak by si mal este nevysvetlitelnu potrebu reagovat, presun to do temy pieskovisko. Ja uz reagovat nebudem vyplytval som na teba uz dost casu.

Zaverecna rada, https://www.mtbiker.sk/settings?i=zebra&mode=foes pridaj si ma tam a mas pokoj od dlhych nekompetentnych prispevkova nebudes musiet ludi zatazovat takymto OT flame.
05.10.2020 - 21:32:31
00
Sobi_20 napísal:
A bol si ho hned vyskusat na presovskych singletrackoch?

To je to vedľa hornabachu? To mi nenapadlo. Niekedy sa tam zastavím.
05.10.2020 - 21:42:47
00
Hosť napísal:
Tak zase ja zatial nemam ani prostriedky na to a nie to vedomosti ?‍♂️ snad casom... ak by mi to niekto vysvetlil, pripadne mi rozpisal, co je potrebne na kazdodennu udrzbu bicykla, aby som nic nezanedbal, bol by som rad


Do sukromnej spravy ti posielam bibliu udrzby biku. Ak nemas problem s anglictinou najdes tam vsetko.
A to sedlo sa ti zasunulo ci sa ti posuva vpred vzad ? Tiez som si vsimol ze ten ghost mam mat nejake nastavitelne sedlo sirkovo tak neviem ten patent nepoznam. Je hadam k tom manual ak nie, pozri na stranke vyrobcu.
05.10.2020 - 21:52:50
00
Sedlo mi cestou domov úplne kleslo dole, ale dal som to späť. Len som to musel dotiahnúť uplne kolko sa dalo aby to drzalo
05.10.2020 - 21:58:20
00
Skus tam dat pastu na karbon, pripadne obcas je neico take pribalene k biku pre montaz ak pride v krabici. Maly sacok. Lebo dotahovat do mrtva nemusi byt dobre. Zvacsa by malo stacit
takych 5-6 Nm Ak je to moc namazane vazelinou doma to utri (nie odmastit len utiriet) a zloz. Neviem cim si to utahoval, ale s citom radsej. Vidlu pre teba typnem max na 70psi. Idealne nastavit podla SAG pogoogli alebo pozir manual SR ma vsetky online.
05.10.2020 - 22:03:48
00
Len chalan asi nema doma pumpu na vidlice. A ci ho posielat naspat do toho obchodu.... Neviem.
Nasiel som nejake recenzie, a vacsinou teda nic moc. Viac nic jak moc.

Ale inak som samozrejme rad, ze ma novy bike a tesi sa z neho. Teraz pride faza kupovania doplnkov :D Zacal by som napriklad pedalmi. Ta pumpa tiez nemusi byt zla, kamosi to asi nemaju. A nejake trackovacie srandicky. Napriklad nieco od Garminu. A k tomu par ANT+ senzorov. Jaj, zabudol som na oblecenie a poriadnu prilbu.
A uz sme na cene dalsieho biku :D Tak to proste je...
05.10.2020 - 22:12:11
00
Kenai napísal:
Skus tam dat pastu na karbon, pripadne obcas je neico take pribalene k biku pre montaz ak pride v krabici. Maly sacok. Lebo dotahovat do mrtva nemusi byt dobre. Zvacsa by malo stacit
takych 5-6 Nm Ak je to moc namazane vazelinou doma to utri (nie odmastit len utiriet) a zloz. Neviem cim si to utahoval, ale s citom radsej. Vidlu pre teba typnem max na 70psi. Idealne nastavit podla SAG pogoogli alebo pozir manual SR ma vsetky online.


Takže cele sedlo dole a vazelinu utrieť?

A nič k tomu nemam, len knižku. Pytal som sa ich, či nebolo niečo viac v krabici a vraj nie. Ale úprimne, nevyzerali nejak nápomocne ...
05.10.2020 - 22:18:16
00
keď mi prišlo potom oznámenie z banky o platbe, tak mi skoro dekel odpálilo 🤦‍♂️😃😃 môj asi najväčší výdavok v živote.
05.10.2020 - 22:20:57
00
Ešte taká vec, tu pevnu os som mal mať len v zadu? Lebo na prednom kolese je rýchloupinak
05.10.2020 - 22:39:35
00
keyboard_arrow_up