caute, chystam sa kupit novy bike (doteraz som mal Kellys Spider SF 2001) a rozhodujem sa medzi Mystery a Imagine Green. podstatnejsia je pre mna skor vybava ako nejaky karbonovy ram ... ale mystery je proste "pekny" :) cena 1300-1400 (ano, mystery je drahsi, ale mozno by dali nejaku zlavu). ten imagine ma myslim ze nieco navrh (napr. naboje vyssia rada a presmykac tiez a myslim ze aj REBA je lepsia ako RECON), vahou su +-10g rovnako, tak ktory by ste mi poradili? prip. aky INY za tu cenu s dobrou vybavou? jazdim asfalt/teren tak 70:30, FULL nechcem koli aj vahe a aj tomu, ze to myslim ani nevyuzijem. samozrejme s vahou nechcem ist moc nad 12kg :) aj ked moj terajsi spider ma 18kg :)

dakujem za rady
17.04.2012 - 08:18:30
00
Tento Radon ;)
17.04.2012 - 13:34:18
00
fuuu, tak vyyybava je super a cena tiez ... len kde ho na slovensku kupit. vidis, taketo odpovede/rady sa mi pacia, presne toto som cakal. len teraz fakt ze kde by som ho kupil

PS: pre istotu, mam na mysli bike, ktory kupim na slovensku a nebude problem s prip. reklamaciou a posielanim niekde do nemecka, ci co :)
17.04.2012 - 14:30:24
00
ja by som ti z tych dvoch poradil alternativu cislo 3 podla mna daleko lepsiu: http://kellysbike.com/index.php?id=sk_product&product_id=28011&countries_id=189&countries_name=sk&cat_id=318&subcat_id=320
17.04.2012 - 15:50:15
00
ano, pozeral som aj ten MADMAN Race, a aj mne sa pozdavalo shimano XT "na viacerych miestach", ale ... avid brzdy co som pocul su citlive/jemne a nachilne tym padom aj na male rozcentrovanie kolesa a potom to "cinka" o kotuc :) a dalej som si povedal, ze radsej ram zo 7005 ako 6061 (pevnejsi, aj ked to mozno nikdy nepocitim - pri nejakom naraze o strom :) ), tak neviem ... a este je o polkila tazsi. vidlice su asi porovnatelne (RS Reba RL a FOX 32) - zamykanie z riaditok u oboch (to urcite chcem). alf1 mi dal sice dneska chrobaka do hlavy s tym radonom a plnou vybavou XT, tak ... a to som bol fakt uz na 90% s tym imagine green ... ale samozrejme si necham poradit, ci sa fakt oplati ist do co najplnsej vybavi XT, ci sram X9 je horsi, ci porovnatelny s XT/SLX ... :) a tak. bude to moj druhy a zrejme posledny bike, tak nech stoji za ten nakup :) ... dakujem za dalsie rady a aj za tieto "hore"


Naposledy upravil bajk dňa 17.04.2012 - 21:10:58, celkovo upravené 1 krát.

17.04.2012 - 21:07:57
00
Každopádne rozcentrovanie kolesa nemá na cinkanie kotúča absolútne žiadny vplyv.
17.04.2012 - 21:10:52
00
no, ano, zle som sa vyjadril, mas pravdu :) ale podla slov servisaka z obchodu su teda dost citlive/jemne a cinkanie suvisiace s nerovnym kotucom teda :) ale ked teda nechame brzdy tak, co sa tyka ostatnych komponentov/vybavy ... ako XT/SLX a SRAM X9 ??? hmmm? oplati sa fakt to XT az tak ze moc? a potom ma zaujali naboje. madman ma shimano 525 a imagine ma o triedu vyssie ... nie su aj naboje dost podstatne u bicykla?
17.04.2012 - 21:12:32
00
ten imagine ma dost take "rejsovejsie" osadenie, vyvazenejsie.. aby bol kvalitny rovnomerne a aj na vahu sa viac dalo zalezat.. ten madman ma osadenie skor take "populisticke/pre mainstream jazdcov" .. ze uber dobre su taziskove komponenty.. hlavne ta vidla je nebo.. ale akoze reba je uplne fajn takze tam chybu nespravis..
je vidno ze ten imagine drzi zavodnickejsiu filozofiu.. vyrovnanejsie osadenie, uzsie gumy, lahsi easton ram, lahsia vidla..este plaste by mohli byt evolution trieda a bolo by to uplne idealne..ale aj tak fajnacia
http://kellysbike.com/index.php?id=sk_duel&product_id_1=28011&product_id_2=28009&cat_id_1=318&cat_id_2=318&countries_id=189&countries_name=sk
17.04.2012 - 21:33:58
00
takze vdaka zatial za rady a postrehy ... ostavam zatial na tom imagine green ... ale prijimam dalej napady a rady aj na vybavu aj na bike samotny ... neponahlam sa s kupou, chcem vybrat dobre ... a stale pozeram ten radon :) je fakt super s tou vybavou
17.04.2012 - 21:50:27
00
:) Mne došiel asi pred 2ma tyzdnami tento Radon...

Je to len internetový predaj...
Najblizsi servis je vo Viedni - skoda, ze si z Ruzomberka :) (ja este dalej :))

SRAM X9 a SHIMANO XT - porovnateľné
Sram sa vraj menej zanasa blatom...
17.04.2012 - 22:11:59
00
cize ten radon sa da kupit uz vo viedni? to by sa "dalo" :) ... ale asi sa zbytocne tesim :( ... ako ti to doslo? kurierom? bol v poriadku? ako ja sa internetovych obchodov nebojim, ale zatial som len elektroniku tak riesil :) a zo slovenska vsetko. platby si sa nebal, ze ti nic nepride? :) silno rozmyslam o nom do kelu.
18.04.2012 - 07:46:57
00
Áno, dá sa kúpiť vo Viedni, na internete si zvolis, kde ti ho maju doniest - do jednej z ich autorizovanych predajni...Teda si das Vieden...
Tam ti ho nastavia a ty budes stastny majitel noveho Radonu:)

Ja zial po nemecky neviem, tak som to nechal na kamarata, ktory zije v nemecku...
Ten vsetko vybavil, uhradil a dokonca som mal aj free delivery :)

Ale myslím si, že to zvládneš aj ty...
O peniaze by som sa nebál...
18.04.2012 - 08:58:37
00
dakujem za odpoved ... este taka poznamka, aky je rozdiel ze to dovezu do viedne a ze mi to dovezu domov? vo viedni maju nejaku "svoju" predajnu (napisal si ze hej, tak asi hej :) )? alebo sa to potom oplati doviezt az domov. ze napr. ak maju vo viedni svoju predajnu a za ten "dovoz" tam nebudem platit, tak jasne ze oplati, ale ak budem platit rovnako, prip. o 10€ viac, tak radsej domov. kde si si to dal ty doviezt? a myslis ze ak si to dam doviezt do viedne, ze mozem platit az tam na predajni? alebo aj v tom pripade musim plati vopred prevodom?
18.04.2012 - 09:09:25
00
Dovoz som mal zdarma preto, lebo mi ho kamos doniesol :) - blizko mal jednu predajnu.
Cize som nepouzil postu...
A ano, bol v naprostom poriadku...Je to fesak.Uvidime ako sa bude spravat :)
Platili sme to prevodom vopred...Neviem ci sa to da v predajni...
Jedine tam zavolat a dohodnut sa - myslim priamo do predajne vo Viedni...
Tu su ich servisne centra... Najdi si na mape Vieden...

Takto to bude vyzerat, ked si posles bike domov. Mal by byt uz aj nastaveny...

Tu je cennik dovozu...
18.04.2012 - 11:57:19
00
Tak to by si potom mohol urobiť fotku bicykla v reálnom prostredí. Akurát včera som prechádzal ich ponuku a pozeral som na Stage 6.0, hoci v bielej kombinácii.
18.04.2012 - 12:25:47
00
keyboard_arrow_up