Zdravim. Kupil som si po dlhsom case novy bike, a kedze moja vaha uz nieje to co byvala naposledy pri bikovani, som nejako "zdeseny" z toho, ako sa biky zmenili.
Neviem ci to je vahou, ale celkovo mi pride novy bike o dost tazsie ovladatelny, prehadzovanie je dost "ostre" - myslim tym, pocujem silne pukanie, ktore som na starom biku nepocul. Alebo nie tak velmi. Samozrejme, prehadzujem na rovinke, nie ked tlacim celou vahou do kopca.. :)
Je to normalne? Bike nevykazuuje ziadne problem, ale asi to bude jeho vlastnost, alebo vlastnost celkovo novych bikov?

Kvoli comu vsak zakladam toto vlakno - su kotucove brzdy. Viem, ze mojich 135kg je dost, ale cudujem sa, pretoze som si myslel, ze ked pouzijem obe brzdy naplno, tak zastavim, a nieze budem spomalovat par metrov. A to nemyslim z 50km/h ale z mensej rychlosti... Je to normalne, ze kotucove brzdy by som povedal ze vobec nemaju taky akcny zaber ako mali "gumickove" brzdy?
Alebo za to moze len a len moja vaha? Kazdopadne, ak pritlacim packu na brzdu, myslim si, zeby som mal v momente zastavit /aj keby ma chcelo vyhodit z biku/ - ale to sa nedeje...
Bike bol kupeny novy, postaveny a preskusany v kamennej predajni, takze sa mi nechce verit, zeby bol problem tam.

Bike ktory mam je Avalanche GT ELITE 2.0. Vyber uz prosim nehodnotte, uz to nezmenim.
30.05.2016 - 08:50:27
00
Zalezi ake brzdy mas - je v nich dost rozdiel. Vahovo som podobne ako ty a shimana Deore alebo SLX, pripadne starsie Avid 3 alebo 5 so mnou nemaju problem. Ale take starsie Magury problem mali a to velmi velky.
Druha vec je, ze ma to nejde vyklopit, ale viem zablokovat koleso aj v zjazde - proste pri tejto vaha tam nieje dost gripu aby si mal taky silny pocit brzdenia
30.05.2016 - 08:54:07
00
Nepises ake brzdy, ake kotuce, ake dosticky.
A druha vec, nove brzdy sa potrebuju zabehnut. Daj im chvilku cas.
30.05.2016 - 09:05:07
01
no mal by som tam mat:
BRZDY Avid DB1, Hydraulic Disc, W/ 160mm Rotor (F/R)
BRZDOVÉ PÁKY Avid DB1 Hydraulic

aj na packach mam AVID...

btw, co stoji zo srandy vymena brzd, za lepsie, ak su tieto slabe? staci menit napr len zadnu?? isto teoreticky..

komponenty:
http://www.gtbicycles.cz/kola/2014-horska-kola/xc-sport/avalanche/avalanche-elite


edit: ahaa, tak to ma ani nenapadlo, ze potrebuju zabehnut... asi ako v aute, tak asi v tom bude problem

btw: prave som si vsimol jednu vec. ak dam zadne kolo do vysky, roztocim pedalmi koleso, nieco v nom sucha. vzdy na rovnakom mieste.. cca po 10cm dlzke.. okom nevidim nic, co by mohlo suchat, a teda aj spomalovat koleso. koleso nema osmicku, a kedze tam nesu gumickove brzdy, ani tie to nemozu robit. nejaky napad?
30.05.2016 - 09:11:29
00
suchat mozu platnicky o kotuc ak nie je strmen dobre vycentrovany
30.05.2016 - 09:22:05
00
moze ti suchat kotuc o platnicky, daj tomu čas nech si to sadne, po par km aj tak pojdes s bikom na garancku a tam to daju do poriadku, mozno by som pouvazoval o vymene predneho kotuca na 180mm ak to vidlica dovoli
30.05.2016 - 09:24:37
00
Zadnu sa neoplati menit vobec, kedze vacsinu prace odmaka predna. :-)
Skor ako zacnes menit brzdy, pomoze vymena predneho kotuca za 180 mm.
Suchat ti mozu brzdove dosticky o kotuc, ak sa to nedeje za jazdy, tak to neries.
30.05.2016 - 09:27:57
01
jj, zatial mam asi 30-40km, na garancku som mal ist ked bude 100km, len radsej sa pytam, aby sa daco neposralo viac tym prejdenim 60km po garancku :)
30.05.2016 - 09:32:55
00
Tak vymena predneho kotuca za 180 mm asi nepojde. Vidlica ma maximum 160 mm. Pri tvojej hmotnosti dostanu tie 28 mm nohy zabrat aj pri 160 mm kotuci.
30.05.2016 - 09:38:01
00
keyboard_arrow_up