Ja pre istotu take nieco nekupim pretoze sa moze stat ze takto dopadne trebars moj alebo aj vas bike. Zakony trhu su jasne kde nie je dopyt nie je ani ponuka. :roll:


To je sice pravda, ale myslim, ze my tu trhom s kradnutymi bajkami nejaq vyrazne neotrasieme... Dopyt bude a to sa tak lahko nezmeni...

inaq mi tato myslienka pripada taka "karmisticko-budhisticka"... Ked nekupim nic kradnute - nikto mi nic neukradne... ale ono to nefunguje :(
11.06.2007 - 10:20:40
00
drotar ale dopyt bude stale.. bud vedomy alebo nevedomy. jedine co pri lopatach plati je ze je na kazdom z nas ci ma to _ego_ aby vytiahol vonku lopatu a povedat "aha jaky mam nadupany stroj"
11.06.2007 - 15:48:54
00
Aj napriek tomu vsetkemu radim nekupovat lopaty. Zuzi sa tym čorkarom pole posobnosti. :roll:
11.06.2007 - 17:03:55
00
presne tak..nekupovat bike bez papierov uz ako tu spomenul kolega urobit kopiu original odovzdat kupujucemu a kopiu si nechaj aj notar ti ju potvrdi ked chces...
11.06.2007 - 20:27:21
00
Suhlasim s drotarom..
11.06.2007 - 20:37:49
00
Aj napriek tomu vsetkemu radim nekupovat lopaty. Zuzi sa tym čorkarom pole posobnosti. :roll:


To je nieco podobne, akoby si posielal kazdy mesiac 250Sk nejakemu dietatu v Afrike... Ono sa sice za to naje (ak sa k nemu vobec tie peniaze dostanu) a nezomrie hladom, ty budes mat dobry pocit ale situaciu v Afrike to nezmeni... a preco? LEBO TO NJEJE SYSTEMOVE RIESENIE
8)
11.06.2007 - 20:51:40
00
to by som chcel vidiet, ako by si to systemovo riesil...zlodeji boli, su aj budu a v dnesnej dobe sa maju vdaka zakonom a "demokracii" lepsie, ako kedykolvek predtym
12.06.2007 - 09:41:06
00
Aj napriek tomu vsetkemu radim nekupovat lopaty. Zuzi sa tym čorkarom pole posobnosti. :roll:


To je nieco podobne, akoby si posielal kazdy mesiac 250Sk nejakemu dietatu v Afrike... Ono sa sice za to naje (ak sa k nemu vobec tie peniaze dostanu) a nezomrie hladom, ty budes mat dobry pocit ale situaciu v Afrike to nezmeni... a preco? LEBO TO NJEJE SYSTEMOVE RIESENIE
8)

Mozno to nieje riesenie ale ja corkaroch podporovat nebudema africke deti tiez nie pretoze moje deti su mi blizsie tak ako moj bike :wink:
12.06.2007 - 09:58:19
00
systemove riesenie :

jeden moj znamy stravil teraz 2 mesiace na sluzobke v jednej nemenovanej krajine kde su platy po prepocte porovnatelne alebo len mierne vyssie od nasich... a ako to tam systemovo poriesili ??? na kazdej krizovatke je policajt... pokuta 3000-5000sk len za prejdenie cez cestu mimo prechodu, 1000-3000sk za odhodenie odpadu na zem a hlavne neskutocne vysoke tresty pre kriminalnikov a zlodejov (vrahovia koncia dozivotne v bani alebo dostanu rovno opratku...)... That's the WAY !!!

Treba tu chamrad zlodejsku a darmozratsku sekat ako za stredoveku... nie teraz v basach pomaly bazeny a sauny ideme stavat...
12.06.2007 - 11:13:18
00
kradnute bajky nas vsetkych trapia, lebo su to nase srdcovky, ale ruku na srdce, kazdy clovek nejako a niekoho odrbava...

kratenie dane z prijmu, nakupy bez DPH, poistne podvody, kradnute mobily a autoradia, neplatenie poistneho pre stat, atd atd

2Hazo: mas sice pravdu, ale znie to ako Orwellova utopia, mozno tak za 100 rokov...

suhlasim s tym, ze treba zacat od seba a nepodporovat to, aj ked kradeze zo sveta nezmiznu...
12.06.2007 - 11:38:42
00
este jeden zazitok...

v roku 1992 som si kupil svoj prvy vysnivany bajk za tazko zarobene peniaze na studentskej brigade, v obchode a s dokladom o kupe...

po ca. piatich rokoch som sa dozvedel, ze v tom obchode predavali aj kradnute bajky... viete ako mi bolo... :(
12.06.2007 - 11:43:29
00
Bola tu zmienená záruka a jej plynutie.
Pri kúpe bicykla ide o právny úkon v zmysle Občianskeho zákonníka.
Podľa §619 a nasledujúcich je záruka upravená na 24 mesiacov.
Pri predaji použitej veci, §620 odst.2, je možné dohodnúť kratšiu dobu záruky, nesmie však byť kratšia ako 12 mesiacov.
Tak hovorí zákon...
12.06.2007 - 11:57:58
00
systemove riesenie :

treba tu chamrad zlodejsku a darmozratsku sekat ako za stredoveku... nie teraz v basach pomaly bazeny a sauny ideme stavat...


ja suhlasim, ale keby to niekto chcel zaviest do praxe, hned by sa ozyvali vselijake organizacie na ochranu ludskych prav a pod.

dnesny svet je v tomto zmysle zvrateny, preto nam neostava ine, ako nekupovat kradnute biky a tym znizit odbyt pre zlodejov...keby tak robila vacsina z nas, mali by problem s predajom a tym padom by kradeze neboli take lukrativne
12.06.2007 - 14:54:47
00
tu hovorite o kradnuti ale to kradnutie napr za komancov take nebolo aj ked nieci zmizlo tak to nechybalo, ale teraz sa kradne viac pretoze platy su male a asocialov a ciganov je bohove vela. U ciganov plati pravidlo
"kto nebol v base je sracka"
u asocialov kto nieco neukradol tiez a to je ta slovenska kriminalita.

________________________________
Vas ucastnik cestnej premavky banan
12.06.2007 - 15:05:33
00
2Hazo: mas sice pravdu, ale znie to ako Orwellova utopia, mozno tak za 100 rokov...


je to utopia porovnatelna s tou, ze ked sa lopaty nebudu kupovat, vymiznu zlodeji...dopyt bude podla mna vzdy, bohuzial.

ale kvoli svedomiu je urcite dobre zacat od seba.
12.06.2007 - 15:13:08
00
keyboard_arrow_up