ako pozeram tak pozeram ze tu na tomto bazari ci kdekolvek inde je strasne vela kradnutych bikov...neda sa stym nic urobit?alebo sa to bere ze slovaci su chudobny narod tak ta cena kradnuteho biku je akurat ...a nikomu to nijak extra nevadi :evil: :evil: :evil:
10.06.2007 - 14:48:02
00
ok...zacneme tym, ze ktore biky su kradnute...... hmmm ?
10.06.2007 - 15:10:34
00
no verim ze ich tu je veeeeeela sak za tie ceny co ich tu predavaju neexistuje aby to bolo ok...uz som sa pytal asi 20 ludi ci maju k bikom papiere a ver ze nikto nemal..ale komu su na co asi papiere ked si kupi xtrkovy bike za 40litrov ci menej..
10.06.2007 - 15:18:07
00
no ved napis konkretne, nechceme kupovat corky
10.06.2007 - 15:32:48
00
stale sa najdu podctivci ktori kupia lopatu a preto sa lopaty stale budu predavat. ty ked nechces lopatu tak si pytaj zaruku a papiere > na 99% to lopata nebude ak majitel ma papiere. zacnime "od seba" ale pravdupovediac :) svet nezmenite ale aspon mozete bike vytiahnut von s pokojnym svedomim :)
10.06.2007 - 18:07:00
00
no verim...


v co vsetko veria ludia...

btw ak vies dokazat, ze je to kradnute, nemozes podat trestne oznamenie alebo pod.?
10.06.2007 - 19:02:40
00
ale chlopy tresne oznamenie... pracujem na stranke kde by ludia z celej europy nahlasili kradnute biky a potom sa mozno nieco vyriesi :?
10.06.2007 - 19:30:31
00
Čo si predstavujete pod pojmom doklad o kúpe? Pokladničný bloček a vyplnený záručák? Lebo to aj tak platí pre prvého majiteľa. Ak kupuje bike niekto druhý v poradí, treba spísať kúpno- predajnú zmluvu. Ten kto dá z ruky papiere z predajne potom v prípade potreby sám nemá ako preukázať, odkiaľ bike, ktorý predal mal. Takže ak ja predávam bicykel, ktorý som kúpil v obchode, tak si vo vlastnom záujme nechám doklady z obchodu, pretože znejú na moje meno a kupcovi dám kúpno- predajnú zmluvu. V prípade nejasností potom aj ja môžem preukázať spatne pôvod bicykla.
10.06.2007 - 21:03:42
00
hmm....to znie rozumne a hlavne to bude asi pravne spravne :)
10.06.2007 - 21:06:18
00
ked kupujes bike tk vobec nieje pravidlo ze na doklade kde je napisane cislo ramu musi byt napisane aj tvoje meno..a ked predavas auto tak si nechas technicak?to co tu davate s tou kupno predajnou zmluvou...sak si vytlacim doma zmluvu napisem meno janko hrasko a dam mu ju a hotovo? verte mi ze na kupno predajnu zmluvu sa tu predalo tolko lopat ze az...
10.06.2007 - 21:42:26
00
Keď predávaš auto, tak technický ide s ním ďalej, ale zostáva ti doklad o kúpe, či už od predajcu, alebo od súkromnej osoby. Bicykel technický nemá, takže sa to nedá porovnávať. K tomu Jankovi Hraškovi- nie je nič ľahšie, ako si údaje skontrolovať podľa občianskeho.
To, že na záručáku nie je tvoje meno môže byť dôvodom k neuznaniu prípadnej reklamácie,pretože v záručných podmienkach sa často udáva, že záruka sa vzťahuje len na prvého majiteľa.
Čiže, zase vo vlastnom záujme to meno tam treba mať.
Tá kúpno- predajná zmluva je vlastne doklad pre kupujúceho o nadobudnutí veci.
Teda, že ten bike si nečorkol ty, ale ten pred tebou.
10.06.2007 - 22:17:20
00
Som si mysel, ze ZARUKU upravuje obchodny zakonnik (alebo aky) a to je limitujuce... firmy si nemozu menit pravidla ako chcu, ci ano ??? :?:

je nieco v obchodnom zakonniku o zaruke platiacej iba pre prveho majitela ??? To ma dost zaujima... (teda keby som napr. moj bajk - mam ho asi 2 mesiace, teraz predal niekomu inemu - uz by nemal nan zaruku ??? to sa mi nezda...)

este ku kradnutym bajkom... Dokazovat, ci niekto predava/nepredava lopatu pri seriovo vyrabanych bajkoch je tazke... Povodny majitel by sa musel preukazat dokladmi k bajku (blocik, zarucak a ine...) a asi aj potvrdenim policie o nahlaseni kradeze... Okrem toho pochybujem, zeby niekto prevadal bajk tak, ako ho ucaroval (to by musel byt riadny magor) a este cez toto forum... Ruku na srdce , asi kazdy z nas uz kupoval nieco z druhej ruky (je jedno, co) - pytali Ste od predavajuceho doklad o nadobudnuti onej veci ?!? :twisted: Asi ne, ze?

ja by som lopatu asi nekupil (ale mozno som len nenatrafil na dostatocne neodolatelnu ponuku) 8) :twisted:
10.06.2007 - 23:13:27
00
k tomu technicaku: neni nahodou v technicaku zapisany kazdy predchadzajuci majitel? ;-)

a k bikom, ked som asi pred 5 rokmi predaval stary bike tipek namna hned vybalil ci mam k tomu papiere.. ktore som mu uplne kludne dal.. ono ak s tipkom nespisujem kupno predajnu zmluvu ci co tak tak ako ja nemam doklad ze som nieco kupil a predal on nema doklad ze to kupil odomna.. takze nejako kto, preco a na zaklade coho by zistoval ze ci to co som ja predal som nejako legalne kupil?
11.06.2007 - 08:29:27
00
a co tak spravit si kopiu vsetkych papierov a originaly odovzdat manikovi, co mu to predavas? ak mas bike nekradnuty, tak ti fotokopia papierov bohato staci.
11.06.2007 - 08:46:37
00
Na mojom legalne kupenom biku som vymenil ram a ten stary som predal dalej. Co tym chcem povedat? No iba tolko ze ani jeden nieje v povodnom zneni. A takto sa urcite predavaju aj corknute biky. Rozobrate a preskladane ze ich povodny majitel nema sancu identifikovat. Ja pre istotu take nieco nekupim pretoze sa moze stat ze takto dopadne trebars moj alebo aj vas bike. Zakony trhu su jasne kde nie je dopyt nie je ani ponuka. :roll:
11.06.2007 - 08:47:10
00
keyboard_arrow_up