POZOR!!!!
novy model PRSCHCE CAYENNE sa vyraba v LIPSKU(pre neznalych je to v dojčlande) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
iba prevodovky sa vyrabaju na SK
11.08.2009 - 23:08:28
00
Trošku nechápem logiku, na základe ktorej by MOTOvýrobca mal priniesť niečo veľmi výrazné do CYKLOsegmentu. V podstate sú to 2 rozdielne prístupy k životu. A tým aj ku ... všetkému.


Honda pred 2 rokmi vstúpila do WC DH s vlastným továrenským tímom s vlastným bikom s vlastnou prevodovkou a dosiahla úspechy. Len nikto nevie, prečo po roku odišla :-). Vlastne, sú špekulácie, že to spravili len preto, aby si v MTB patentovali a overili svoju prevodovku (čo sa aj stalo). Ale to bude Honda asi dlho výnimkou, pretože aj Dave Weagle otvorene tvrdí, že MOTO je v odpružení "tak trochu" pozadu.
12.08.2009 - 08:01:57
00
Tak. Bicykle KTM sú vyrobené v Rakúsku asi tak ako je Porsche Caynne vyrobené v Nemecku :wink: . Mne tá značka nič nehovorí, pretože odkedy začali "vyrábať" aj bicykle nič inovatívne do tohto segmentu nepriniesli. A to by som od slávnej moto značky očakával. Preto si myslím, že cyklo majú len na marketingovú podporu moto-značky.


Moto a Bike divizie v KTM su od urciteho casu absolutne oddelene a nezavisle a spolocne maju len tie 3 pismenka v nazve...
12.08.2009 - 08:41:43
00
Trošku nechápem logiku, na základe ktorej by MOTOvýrobca mal priniesť niečo veľmi výrazné do CYKLOsegmentu...


ak zoberiem motopriemysel ako celok, minimalne co sa tyka odpruzenia, brzd a ochrany jazdca (DH, freeride) tak sa ta bohata "inspiracia" da odsledovat... :wink:
12.08.2009 - 09:07:41
00
DI2F4Y: ale všimni si, že to platí pri pružení/tlmení (Fox), ochrane (Fox, 661), brzdy tak od dôb kotúčových (Hnoyes, Formula) - ale u výrobcov "vozidiel" (alebo "skladačov vozidiel") to už vyzerá inak. Keby sme zostali len pri ceste, tak ten vplyv a vzájomná inšpirácia sú minimálne. V podstate platí fakt, čo vyššie spomenul fluider, že tie pokusy sú málo časté a krátkodobé (a ako tu už padlo, aj pre KTM je toto len side job).
A že existujú základné ideové spory medzi nami a MX preorávačmi, o tom niet pochýb. U mňa od chvíle, keď mi jeden z bezmozgových preorávačov takmer pristál na hlave, nielen základné, ale aj zásadné.
12.08.2009 - 09:25:14
00
tulenik: reagoval som suchymi faktami na: "Trošku nechápem logiku, na základe ktorej by MOTOvýrobca mal priniesť niečo veľmi výrazné do CYKLOsegmentu... " bodka. :wink:
btw. ked sa do takych banalnych veci zacne miesat "ideologia" tak je zle ;-)
12.08.2009 - 09:33:44
00
Jazdím na KTM Race Cross a ten bicykel momentálne nenávidím. Hoci tú nenávisť zapríčiňuje skôr shimano a moje jazdecké (ne)umenie a (ne)poriadne servisovanie. Tohoročná Salzka sa mi napríklad skončila na 25. kilometri - to už vzbudí mimoriadne emócie aj u človeka, ktorý sa vyspal, nieto ešte takého, čo štartoval o piatej do toho mizerného dažďa. Toť Horala som išiel buď na veľkom alebo na malom prevodníku - stredný nefungoval, akoby nemal žiadne zuby - pričom bicák má čojaviem 2000 km (LX). Pozitívom je snáď na pohľad solídnejšie spracovanie rámu než obvykle býva za tie prachy, komponenty úrovňou vyvážené, geometria mi sedí, dizajn nenápadný a jednoduchý mi vyhovuje tiež. Úprimne, nevidím nijaký zásadný dôvod, prečo si zo širokej ponuky vybrať práve KTM.
12.08.2009 - 17:06:13
00
Joko to nie ze VW je z Ciny ale su diely ktore ked sa VW v BA sklada tak pochdzauju z Ciny.

Auta sa skladaju - nieco sa vyraba v EU niece v Azii - to je normalne , Vyvoj , vyzkum je v Europe - a v Europe napr. v BA VW sklada konkretne modely z dielov vyrobenych v EU aj v Azii
12.08.2009 - 21:12:27
00
Môžem ti zodpovedne povedať, že sa mýliš... Majú to spočítané - vozenie malých a lacných súčiastok sa nevyplatí nad 150-200 km. Či už z dôvodu nákladov na výrobu, času potrebného na dopravu, akejkoľvej operatívnej zmeny. Aj preto kórejci začínajú dodávateľov ťahať do okolia Trenčína, aby prípadne okrem Kie a Hyundayu mohli dodávať aj Peugeotu a VW.
12.08.2009 - 22:17:22
00
nieco pre Kiu(podvozkove casti,ramena naprav....) sa vyraba aj v ILJINe v Pravenci :mrgreen: :mrgreen:
12.08.2009 - 22:23:12
00
za vela penazi ,malo kvality
18.08.2009 - 22:58:01
00
Ahojte, viem že píšem trochu po funuse, ale vo vrútkach je nová predajňa bicyklov KTM, kde sa dajú kúpiť okrem bicyklov aj dresy, príslušenstvo vo farbách KTMku vlastných.

link :

http://www.fatra.eu.sk/

Okrem KTM tam je aj oblečenie Gore, doplnky BBB a kopec ďalších vecí ..
22.05.2012 - 10:46:49
00
POZOR!!!!
novy model PRSCHCE CAYENNE sa vyraba v LIPSKU(pre neznalych je to v dojčlande) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
iba prevodovky sa vyrabaju na SK


- neni pravda, vo VW v DNV sa zvárajú, striekajú a kompletizujú karosérie. interiér a všetko sa robí tu na slovensku :) porsche si tam nahodí len podvozok s motorom atď.. :)
22.05.2012 - 15:14:56
00
je to ako pise lusl ale uz nie na dlho v blizkej buducnosti sa ma robit komplet cely cayenne na slovensku
22.05.2012 - 22:06:04
00
vcera som bol v intersporte a celkom sa mi pacil.

Prílohy:

Snimka_320.jpg
Snimka_320.jpg 286.14 KiB thumb_up0thumb_down

Snimka_321.jpg
Snimka_321.jpg 342.82 KiB thumb_up0thumb_down

22.05.2012 - 22:43:54
00
keyboard_arrow_up