Ahojte,
zháňam nový stroj, full a chcel by som počuť aj viacero názorov, na tieto biky. Neviem ktorý si mám vybrať, pokúste sa prosím napísať ktorý a prečo by ste si vybrali.
zesty http://www.rockroad.cz/celoodpruzene-kolo-lapierre-zesty-214-2010/
x-control http://www.come2bike.cz/product/lapierre-x-control-210-2285/
Ďakujem za odpovede
02.07.2010 - 22:09:26
00
Dosť rozďieu, medzi zdvihma aj cenama. Si si tým istý?
02.07.2010 - 22:21:36
00
oba su to velmi kvalitne bajky ale rozdielne pouzitim. X-control je XC bike (zdvih 110/120), zesty AM:EN (zdvih 140/140). Takze sa musis rozhodnut na co ho chces pouzit
02.07.2010 - 22:23:29
00
Áno, rozhodujem sa medzi týmito dvoma bikami.
Ja viem že je tam rozdiel v cene, ale keby sme nepozerali na cenu? Tak čo by podľa Vás bolo lepšie.
Chcel by som to asi na také tradičné jazdenie po červenej, asi tak že výšlap hore, zjazd dole, potom rovina a stále dokola. Proste jedná sa o jazdenie asi vo výške okolo 1000m n m. Ale chcel by som sa začať venovať aj ťažším trasám, napr. hrebeň Veľkej alebo Malej Fatry, Nízkych tatier a tak. Chcel by som vedeiť ako sa na nich asi šlape do kopca, či to nie je húpačka a tak podobne, ako to ide dole kopcom. Nie som odborník na biky, ale nejako treba začať. Chcel by som vedieť ako je to aj s údržbou takéhoto rámu, je možné zlomiť napr. niektorý z tých čapov,potom ho prípadne vymeniť?
Ďakujem za odpovede
02.07.2010 - 23:05:22
00
A ešte ak by sa dalo, by ste ešte mohli pozrieť aj toto, ale to zvažujem menej ako dva predošlé, možno preto žesom ho nevidel naživo
http://www.kubicasport.eu/produkt/1951/Haibike-Impact-SL-2010/
02.07.2010 - 23:16:09
00
Vzhladom na uvedene buduce vyuzitie by som ti doporucil Lapierre Zesty.

Co sa tyka udrzby, tak ide len o beznu udrzbu/cistenie. Vsetky capy su na standardnych loziskach, takze nie je problem s dostupnostou pri vymene.

Pokial sa budeme bavit o poskodeni ramu, nahrada je riesena vymenou kus za kus do 14dni - ci uz sa jedna o reklamaciu alebo o poskodenie jazdcom pri jazde a vymena dielu.
Niektori uzivatelia tohoto fora, s ktorymi som taketo situacie riesil to mozu potvrdit :-)

Posledna vec je, ze bicykle Lapierre sa standardne dovazaju na Slovensko, takze ich nemusis hladat v CZ a na stranke http://www.lapierre-bikes.sk najdes aj zoznam slovenskych predajcov ;)
03.07.2010 - 07:33:42
00
Moc sa v tom nevyznam ale nebude sa ten Zesty pri výšľape do kopca moc hojdať, keď má taký veľký zdvih. Mám z neho taký pocit že on je skôr na jazdenie dole kopcom ako dokopca? alebo nie?? Nebude smerom dokopca lepší ten X-control 210??
Neviete niekto či sa dá na Zesty 214 úplne zatvoriť tlmič??
Vďaka za odpovede
04.07.2010 - 23:34:36
00
na zesty 214 sa nedá uzamknúť tlmič, hojdať to v určitých situáciach bude, najideálnejšie riešenie by bolo mať tam aspoň rp2
04.07.2010 - 23:51:36
00
ak vieš šlapať tak sa to až tak hojdať nebude :)
inak výška kde budeš jazdiť nieje až taká podstatná pokial neudáš štart.. v 1000m.n.m sá dá jazdiť aj po rovinách, ale je rozdiel sa tam dostať z 100m.n.m a z 800m.n.m ;)
každopádne ak chceš začať jazdiť zložitejšie terény ber toho zestyho (aj keď ja by som ho nazval XC-AM, ale to je možno averzia voči všadecpanému AMENu)

čo sa týka odpruženia ak je dobrý systém tak tých 140 vôbec vo výšlape nevadí, a v zjazde si vďačný za každý jeden navyše..
05.07.2010 - 08:12:48
00
poopravil by som... ak máš dobrú techniku šliapania, ani 180mm bez kontroly vzadu nevadí pri výšlape :]] samozrejme technika dopomáha
05.07.2010 - 08:19:46
00
Mam X Control 210 a jazdim v podstate to co si popisal a max spokojnost. Treba sa ucit pomaly a je to moj prvy full. V exponovanych pasazach ten tlmic hupe ale problem je v tom ze nedokazem pottiahnut frekvenciu v velkom stupani - zatial vsetko chce cas. V zjazde som zatial doraz nepocitil a to ho nejako nesetrim :lol: Bral by som skor x-control a snad neskor nieco co ma vyssie zdvihy predsa len treba sa naucit sliapat a ovladat to co je jednoduchsie. PS Zesty asi nema predpripravu na kosik takze to budes stale musiet riesit camelom aj kratke trasy
05.07.2010 - 09:18:17
00
inak dobrý kompromis by bol napr. http://www.ghost-bikes.sk/detail/259/AMR-5700 / http://www.specialized.com/us/en/bc/SBCBkModel.jsp?spid=46578&eid=4950&menuItemId=9248 / http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/mountain_full_suspension/fuel_ex/fuelex7/ atď. je veľmi veľa dobrých možností :P
05.07.2010 - 09:58:05
00
Jazdil som aj Zestyho a aj X.control. Na to čo píšeš by som volil skôr Zestyho. Ak nejdeš vyhrávať maratóny, tak nie je nad čím váhať. Hojdania sa netreba báť, ako tu bolo spomenuté, pri správnej technike nie je o čom.
Navyše si dovolím tvrdiť, že Zesty nie je prehnane hojdavý ani pri najcitlivejšom tlmiči. Jazdil som napr. taký Canondale Rize a ten je bez propedalu dosť hojdavý (oproti Zestymu sa tlmič do polovice zdvihu doslova prepadával). Je to dané konštrukciou zadnej stavby. Osobne potrebu locku nepociťujem ani na Spicym a to mám kompresiu odstavenú na tlmiči už takmer úplne (FloatR).
05.07.2010 - 11:16:51
00
ak vieš šlapať tak sa to až tak hojdať nebude :)
inak výška kde budeš jazdiť nieje až taká podstatná pokial neudáš štart.. v 1000m.n.m sá dá jazdiť aj po rovinách, ale je rozdiel sa tam dostať z 100m.n.m a z 800m.n.m ;)
každopádne ak chceš začať jazdiť zložitejšie terény ber toho zestyho (aj keď ja by som ho nazval XC-AM, ale to je možno averzia voči všadecpanému AMENu)

čo sa týka odpruženia ak je dobrý systém tak tých 140 vôbec vo výšlape nevadí, a v zjazde si vďačný za každý jeden navyše..

To CraObs
Veď práveže top je ten problém, asi na ňom nebudem vedieť šlapať, bude to totiž môj prvý full.
Vôbec si to neviem predstaviť, a už vôbecnie ako tobude vyzerať keď budem šlapať zo sedla.
Inak nie je niekde na nete nejaká metodika jazdenia na bikoch, myslím niečo ako "príručka" z nejakými radami, zlepšovákmi a tak??
Ja viem že na tej výške až tak nezáleží, uviedol som to len na priblíženie. Moje bydlisko je asi v 300-350 m n m
Myslím že asi bude lepší ten zesty, síce možno chvíľu to potrvá ale neskôr bysom chcel jazdiť ťažšie a ťažšie veci
06.07.2010 - 00:21:29
00
Mam X Control 210 a jazdim v podstate to co si popisal a max spokojnost. Treba sa ucit pomaly a je to moj prvy full. V exponovanych pasazach ten tlmic hupe ale problem je v tom ze nedokazem pottiahnut frekvenciu v velkom stupani - zatial vsetko chce cas. V zjazde som zatial doraz nepocitil a to ho nejako nesetrim :lol: Bral by som skor x-control a snad neskor nieco co ma vyssie zdvihy predsa len treba sa naucit sliapat a ovladat to co je jednoduchsie. PS Zesty asi nema predpripravu na kosik takze to budes stale musiet riesit camelom aj kratke trasy


To igor5
bude to aj môj prvý full, ale keď už si mám kúpiť niečo za takú sumu, taknech tovyužijemaj do budúcna. Myslím že na nový bike už len takľahko nenašetrím-som študent takže asi pôjdem do toho zesty.

Inak čo myslíte? AK by som kúúpil X-control dala by sa časom vymeniť vidla na 140mm a tlmič za 120 mm. Či to asi nepôjde že?

S tým košom na fľašu to nevadí, batoh nosím skoro vždy tak tam problém nevidím, a aj tak nejako netúžim piť zo zablatenej fľaše :D
06.07.2010 - 00:26:17
00
keyboard_arrow_up