Ahojte, premyslam nad tymito dvoma bikami. Povodne som bol presvedceny o Canyone ale Merida sa mi velmi zapacila tiez. Chcem jazdit traily - hrebenovky fatier, nizke tatry, oravske beskydy...
Chcem aby bike mal dobru stupavost a vedel som sa na nom dostat aj na kopec , nie len z neho dole. Obavam sa ci zdvih meridy nebude uz moc predurcovat tento bike pre skor z kopca dole jazdenie.
Oba maju cca podobnu cenu, ale samozrejme canyon je lepsie osadeny. Co by ste mi poradili ak mate skusenosti, pripadne nejake napady. Premyslam len nad tymito dvoma tak prosim sustredme sa len na ne. Ako prvu jazdu na nom si asi chcem dat vyslap a nasledny zjazd z trusalky na velky krivan. No do trusalky samozrejme z martina na biku nie autom, cize aj toto je potrebne zvazit(presuny po cestach).
Vsetkym dobre mienenym radam a nazorom dakujem vopred.

http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=3276#tab-reiter2
vs
http://www.merida.sk/prodej/One-Forty-2-B
29.03.2014 - 11:47:39
00
Zalezi ako moc si to chce uzivat aj nadol a ako agresivne jazdis. Som tiez z Martina a toto vsetko jazdievame na bikoch so 150-160 mm zdvihu bez problemov. Nie tak svizne ako nizsie zdvihy ale tlaceniu a noseniu sa snazime vyhybat.
29.03.2014 - 12:18:50
01
Momentalne jazdim na HTcku a konecne si chcem splnit sen. Tvrdo som pracoval a teraz si to chcem natvrdo uzit, ci na makko? :) Stale sa zdokonalujem a teda novy bike by som chcel aby ma posunul dalej. Chcem aby bol co mozno najvsestrannejsi. A predsa len vzhladom na charakter fatier a pridruzenych pohori aby aj vydrzal. A ako som pisal, nechcem s vzdy autom odviezt az pod kopec a teda chcem aby som mohol priamo z domu - Ladoven dopravit sa vsade v Turci, teda aj vyslap napr. na Kriznu by obnasal najskor dobikovanie az do Blatnice. Nie je to utrpenie na takom biku? Uprimne viac sa priklanam stale ku Canyonu ale tato merida mi tak zamotala hlavu, ze som prelozil o tyzden objednavku Nervaka :)
Minule ked som siel peso z chaty pod chlebom, tam kde sa pripaja znacka na zvaznicu, bikery na spesloch to sli po chodniku a skratkou a druha cast ich partie sa s nimi stretla uz na zviznici, ti sli po nej. Ja mam urcite v plane chodit aspon cestou dole skor ako ta prva skupina - po chodniku nie zvaznici, chcem aby to bolo co mozno najviac vyzivne a natural :) Snad ma chapete. A prave neviem ci ten Nervak nie je moc na hrane na takto davanie do tela, dlhodobo. Ale na druhu stranu, chcem aby mi smerom nahor slapal dobre. Virtual by v tomto smere mal byt fajn aj do kopca.
29.03.2014 - 12:25:56
00
Turcianske Teplice-Sturec-Krizna-Borisov-Martin, Martin-Trusalka-ch. pod Chlebom a spat. Martin-Saracniky-Strecno-ch. podSuchym-Janosikovo-Martin. Vsetko na bicykloch. Ide to bez problemov.
29.03.2014 - 12:35:33
01
Uprimne, pomotal si mi volodaj hlavu riadne :) Cize predpokladam, ze ty by si sa k meride viac priklanal. Mas aj s one forty skusenost aspon? Je naozaj taka uzasna ako sa o nej hovori? Buduci tyzden by som si ju mal vyskusat ak pride do predajne.
29.03.2014 - 12:38:18
00
Podla toho co pises (styl jazdy, destinacie) som si viac ako isty, ze ak kupis bike na 120-tkach pravdepodobne ti to v blizkej buducnosti bude luto ;)
Inak alternativa k tej Meride od Canyonu je toto:
http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/series/spectral-al.html
29.03.2014 - 13:18:50
02
Kidak, preco myslis? Resp. inak sa spytam, myslis, ze tych 120mm je az tak limitujucich? Ano spectral viem, ze je alternativa, ale, ok, no, one forty sa mi paci viac ako spektral :) Navyse ten virtual bude asi trosku imunnejsi ako 4cap. Mozno uz riesim az moc, ale tak asi vsetci co riesili podobnu otazku ma chapu. Radsej 2x zvazit ako, ako ty pises, potom by mi malo byt luto, ze som sa nerozhodol inak :) Navyse HTcko co mam, stary este Author Versus sx budem mat v zalohe. Bol to dobry bike a dobre mi sluzil. Dostaval dost na drzku v poslednej dobe tak si aj on ulavi :)
29.03.2014 - 13:31:46
00
Ak ti HT ostava v zalohe mas o dovod viac ist do 140-150...ci by 120 bolo limitujuce v tazkom terene oproti 140 je individualne vzhladom na preferencie jazdca, no moj osobny nazor je, ze vo vacsine pripadov ano...proti meride nic nemam, ten Spectral som ti podhodil pretoze mi z tvojich predoslich prispevkov ,,vychadzalo" akoby si o nom nevedel...
A preco som v tvojom pripade za 140-150? Petoze tie bajky su presne na to urcene o com pises, ze chces jazdit!! Pod horu aj na nu s tym vyjdes a tam hore a potom dolu s takym strojom zabudnes aj ako sa volas ;)
Inak dilema virtual vers. stvorcap a dovolim si tvrdit aj jednocap v sucastnych systemoch odpruzenia sa precenuje..


Naposledy upravil Kidak dňa 29.03.2014 - 14:42:43, celkovo upravené 1 krát.

29.03.2014 - 14:04:11
02
Chlope ak porovnáš toto : http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=3252#tab-reiter2 a toto :http: http://www.merida.sk/prodej/One-Forty-2-B čo sa týka zloženia, hmotnosti 12,8 vs 14,2, komponentovej stavby, bonusov / momentový kľúč-50€, pumpa na tlmiče/ nie je čo riešiť. Ak chceš schopný , ľahký a šlapavý bike ja by som bral určite Canyon...A odpoviem ti aj na to , či 120mm stačí. Môj kamarát s kt. chodím každý rok na Lago di Garda má Canyon Nerve 8.0 a dáva s prehľadom to čo my... Je to v technike a skúsenosti. Tak za mňa určite Canyon , ale bral by som to čo ti radil aj Kidak -Spectral Al 8.0: http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/series/spectral-al.html

Prílohy:

Spectral Al 8.0 images.jpg
Spectral Al 8.0 images.jpg 9.08 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2014 - 15:32:56
01
Kedze uz mas HT, tiez sa priklanam k 140mm zvdihu. Ta Merida je fajn, ale Spectral je viac muziky za tvoje peniaze. O dost viac by som povedal. :-) Spectral AL 8.0 ma Performance vidlu plus FIT patronu, kym Merida ma len zakladnu Evolution radu. Dalsia vyhoda je ze ma TALAS - menitelny zdvih. Aj ked niektori by mohli namietat ze TALAS verzie nie su take dobre ako s pevnym zdvihom. Akurat pozeram ze v popise ma vidla 150mm. Dalsie plus su kolesa (hubs + rims) a je skoro o 1.5 kila lahsi.
Co sa tyka universality Spectral 8.0 je urcite lepsi bike ako Merida One.Forty 2b. Ak silou mocou chces Meridu, pockal by som do polky leta ked pojdu ceny dole, za tu cenu sa mi zda trochu draha.
29.03.2014 - 16:04:05
00
Ked sa tu (myslim vseobecne vo fore) konfrontuju techniky jazdenia so zameranim bajkov (zjednodusene: so zdvihmi) zabuda sa asi vlyvom emocii na to, ako by dotycny zajazdil trat (akukolvek) s dvoma rozne zameranymi bicyklami...napr. ak mi Lami s prehladom staci v tazkom allmountain zjazde na xc speciale, ako by asi siel na endure? Samo, ze to plati aj opacne...
Preto som pisal o individualnosti pri vybere - treba si predstavit sameho seba (nie naspeedovaneho borca z druheho valala ;) ) na oboch strojoch v konkretnej situacii, idealne obe takto vyskusat...
P.S. ja mam endurko 160/150 a syn trailbike 120/120 - obe su kvalitativne (vybavou) podobne, no to co si dovolim na mojom dole kopcom na trailoch (tatry, fatry atp.) by som na synovom ani neskusal..
29.03.2014 - 16:12:05
00
Kidak, aky bike ma syn a ak ake konkretne useky mas na mysli?
Ta ekonomicka vyhodnost canyonu plus myslim znacna prakticnost. Osobne som stale tak na 80-90% nakloneny k canyon nerve al 9.0 ale ta merida ma donutila opatovne sa zamysliet ci
je uplne to prave.
Zjazdik medzi prvymi na ktory sa tesim bude aj Martinky - humience - lazky/bystricka :)
29.03.2014 - 16:53:44
00
Pevne rozhodnutie padlo na Canyon Nerve AL 9.0. Zajtra ho objednavam. Tesim sa na traily v okoli a dakujem za Vaše komenty, Uz len pockat si kym mi pride velka krabica :)
29.03.2014 - 20:50:36
01
keyboard_arrow_up