Zdravim, pokukujem po novom trailovom biku s cenovkou cca 2000e a zatial mi to vychadza na META TRAIL V4.2 ORIGIN 650B 2018 a YT Jeffsy Al.
O Jeffsy som cital, ze vydava rozne pukave zvuky, hlavove, stred, sedlovka.....vazne je to take horke? Rozdiel je v osadenom tlmici a vidlici. ROCK SHOX DELUXE RT vs FOX DPS PERFORMANCE a ROCK SHOX REVELATION RC vs FOX 34 FLOAT RHYTHM. Ako su na tom tieto nove Foxky?
Ktory s tychto dvoch modelov by ste zvolili? Pripadne lepsi tip ? Dakujem.
09.05.2018 - 20:38:29
00
Neporadim ktory,ale kazdy bajk a tym duplom full zacne vydavat zvuky.Treba to po zabehnuti ked si vsetko sadne vychytat,podatahovat a je pokoj.Takto zovseobecnovat ze ten puka a ten nie je hlupost podla mna.
09.05.2018 - 20:41:27
01
Po dnešnej skúsenosti s Fox DPS tlmičom by som do RockShox uz nešiel. Rozmýšľam ze na svojom bajku vymením RS Debonair Plus za nejaký Fox X2. Za mňa chod do Fox výbavy ak môžeš.
09.05.2018 - 20:50:04
01
S tým pukaním na Jeffsy by som vedel rozprávať. Je to tak a nebolo to po zábehu a dosť. Pukal môj AL, puká bratov Jeffsy v karbóne a takisto kamarátov opäť v hline... náhoda?
09.05.2018 - 21:59:52
00
Možno :) , tiež mi tam niečo pukne, ale ako písal Kaprak, dá sa to vyladiť a odsledovať. Ja som tam mal teraz zničené jedno ložisko a budem meniť všetky ložiská, takže potom budem vedieť. Ale neviem či mi tam niečo pukalo, keď bol nový :) . Akurát si pamätám že mi cinkal bowden-lanko v ráme, pri nejakom zjazde ale na to som si zvykol a časom prestal vnímať :). A čo sa týka Mety, nikdy som na nej nesedel, ale keď sme boli v Rychlebkách, tak som si všimol, že tam bol asi najviac zastúpený bike zo všetkých, tak zlý asi nebude :)
09.05.2018 - 22:46:06
00
A to ja som chcel brat jeffsyho miesto tranca kvoli pukaniu ale zrejme to tiez nebude "duch" :?:
10.05.2018 - 05:01:30
00
Ono ti na fulle môže pukať toľko vecí, no vyberať bike na zákľade tohto mi príde trochu úsmevne. Samozrejme chápem, nikto nechce počúvať nejaké zvuky, ktoré by tam nemali byť, ale asi vždy sa to dá keď už sa niečo vyskytne odstrániť, aj keď nemusí to byť niekedy úplne jednoduché. Ale osobne by som sa pri novom bajku zameriaval predovšetkým na geometriu, výbavu a cenu, v ako poradí, to je už na každom a priorita sú väčšionu peniaze. Samozrejme každý máme tie "svoje" značky :)
10.05.2018 - 11:08:04
02
Tak ja som s giantom spokojny co sa tyka geo ale praskanie neznesiem. No zrejme sa tomu nevyhnem. Ale ak mi ma pukat jeefsy tak to ostanem pri trance kde uz mam vychytane muchy ;)
10.05.2018 - 11:29:35
00
@imro1 Nikto tu nevybera bicykel na zaklade pukania. Cital som tie veci o Jeffsy a opytal som sa na to, sme predsa na diskusnom fore. Momentalne mam druhy rok Spectral na nom nic nepuka....predtym som mal Vitus a tiez nic nepukalo. Geo maju velmi podobnu a na vybavu RS vs Fox som dotaz polozil.
10.05.2018 - 15:43:33
00
Tak stb mne to tak podľa niektorých komentov teda pripadalo :) veď si tie komenty vyššie prečítaj ešte raz :) . Teda určite nie len že na základe toho, ale je tomu u niektorých prikladána až moc veľká váha. Niekomu puká, inému nie a určite by som nevyhadzoval z vybraných iba na základe toho. Za seba napíšem, že ja som s Jeffsym spokojný a kúpu určite neľutujem :)
10.05.2018 - 16:41:04
00
Proste bike za 2 litre mi pod zadkom nesmie pukat ako cigansky koc. Viem ze to v tomto svete nieje moc ale vo svete beznych ludi je to zavratna suma za bike. Ak ma jeff praskat pod zadkom tak si ja osobne kupu 2x zvazim. Mne osobne to vadi, ked som na 7 hodinovom vyjazde a chrumem po lese ako trt. Niekomu to nevadi ja to chapem ale ja to neznasam
10.05.2018 - 21:13:03
03
S tymto suhlasim, ak das 2-3 tisic eur za bajk, tak nechces rachot ako na tesko bajku. V tomto mam jasno a chcem ticho.
Mna dokaze, iritovat uz klepot bovdenov v rame. Mam aj teraz trosku klepot ked davam rozbite useky, tak snad sa mi to podari cez vikend vyriesit.
10.05.2018 - 22:35:17
01
To by mi tiež vadilo, mne to nevrzga, keď nikomu áno tak má smolu :) a ten bovden ani nevnímam, ale tak keď niekomu vadí aj toto, tak nech sa Jeffsymu vyhne :)
10.05.2018 - 22:43:22
00
a mimochodom, aby si niekto nemysleľ že ten bovden počuť stále, je to fakt len pri zjazdoch v rozbitom teréne, zo začiatku mi to tež trochu vadilo, ale určite to nebúch stále :)
10.05.2018 - 22:48:07
00
Sa preto sa vedeniu rámom vyhýbať. Mal som raz a stačilo.😂
11.05.2018 - 06:38:42
00
keyboard_arrow_up