by ma zaujímalo kolko "funkčných" systémov LL jazdil.. to že SPARK bez locku pláve v polke zdvihu neznamená že všetky biky bez locku (len s RP32) sú nanič :)
takže pozmením citáciu a použijem ako odpoveď:
- asi TO nikdy neskusil
- nedokáže sa preniest cez fakt, že niekto má funkčnejší systém ako on sám
- netuši o čom hovorí (a v mojich očiach stráca kredit), lebo len kecá

+ "- sprostosť ako BRNO" je argument hodný do encyklopédie :rofl:


inak najlepšie bude keď si Dano zorganizuje Bike stretko/výjazd/opekačku a tých systémov tam na poskúšanie bude dosť aspoň na predstavu.. a nebude to len skúšanie po meste :)
11.06.2011 - 10:08:27
00
chlapci.. treba nam viac lasky.. :l: :l: :l: lebo takto sa nevadia ani male deti :)
11.06.2011 - 11:24:41
00
celkom sa na celej tejto diskusii bavim, ale 1e strany to bolo celkom konstruktivne...
a nie je to uz velky luxus mat lock na prednu vidlu z rajd?

jediny koment odo mna - nie je.
11.06.2011 - 13:01:17
00
craobs: nieco na tom bude, lebo jeden kamos, co skusal Sparka a potom Meridu 96 (opajcnuty, ci licencovany ale ten isty system) tak vravel, ze Merida v pohode (co aj Lagonda asi pisal), kdezto Spark hupal a ponaral sa. Ak teda som si dobre zapamatal, ze ide o Spark(a). Inak bajka by som pozical (pod dohladom :lol: ) .. treba vhodny teren na vyjazd,zjazd,rovina.
11.06.2011 - 21:33:44
00
dnes som sa s Danom stretol a nezavidim mu tu dilemu s vyberom. Ja by som bol tiez na vazkach. Zajtra na skusobnom dni si nejake biky osedla a uvidi sam.
11.06.2011 - 21:36:58
00
Inak si myslim,ze Giant nemusi byt vobec zla volba :nod: => Vieden
11.06.2011 - 21:40:45
00
Jezus .. pozor, nemas dejavu ... naozaj si toto uz cital na maily 8)

Dnes bola testovacka Cannondale a Scott ... kazdy som mal pod sebou pol hodiny v terene + asfalt ... prosto všetko, korene, šotolina, singel, šutre ... vsetko
Mal som Raze 21 ... uplne zle (toho som vratil po 7minutach)
Druhy bol Scalpel carbon 3 .... neskutocny bike ... ak sa maju full biky pohupovat, tak to nemusi byt vzdy ... jednoducho Scalpel je dokonaly a nenapodobitelny a bezchybny a uzasny ... len stoji 3,5tis ....

Treti bol Spark 20 ... uz horsie, ale dalo sa ... keby mal RP23, tak ho beriem ... pohupovat to ano, ale nemal som z neho pocit pomaleho startu a akceleracie ... ale teda priechodnost terenom sa neda porovnat so Scalpelom ... na Canone som terenom do kopca presiel a ani ma nenapedlo, ze to bolo nejake narocne miesto ... na tom istom mieste som zo Scotta musel zosadnut ... bola to stojka po korenoch ...

Je pravda, ze zjazdy boli podstatne pohodlnejsie na vsetkych inych bikoch ako na Scalpelovi, ale ovladatelnost ma zase Scalpel najlepsiu (ale je ti to na prd, ked na ostatnych neriesis, jednoducho narocne miesto napalis a bike to prejde ... na Scalpelovi som sa to nejak bal napalit ... mozno len zvyk, lebo Scalpel ma neskutocne nizko riadidla ... sak preto aj tak lahko lezie do kopca ... ).

Zaver? Ja neviem

Toho Sparka napriek vsetkemu asi neberiem, lebo 30 ma ten naprd tlmič a je to fakt citelne a naozaj ta RP23 je sqela a po dnesku viem, ze sa to oplati mat ...

Anthema X2 mozem mat uz v stredu pod zadkom ... to by sa mi pacilo ... s tlmičom RP2 si myslim, že to bude OK ...

Na Scalpela nemam ...aj ked je to neskutocna skoda ... to je jednoducho uplne ale uplne iny bike ... lahučka raketa, ktora mi sadla - tak si predstavujem full na moj vzor ...

Spešla a X-Controla som ešte stale neobzeral ...

Merida 96 3500-D ... je sqela vybavou a cenou aj ked je to 2009 ... len ta farba ... (Rastik nekomentuj prosim)

A dik za tuto diskusisiu ... paci sa mi to tu :) ... len sa nepobite :)
Aaaa ... neberte ma, že som nerozhodny, len si jednoducho chcem vybrat - je to moj prvy full.
12.06.2011 - 16:46:52
00
starší scalpel má vyšší zdvih ako ten nový ktorý si testoval, to by mal byť teda o trochu pohodlnejší bike a cenovo je na tom o dosť lepšie :D
12.06.2011 - 16:50:41
00
Patrik ... nezabudol som nan ... len preco je v cervenej ... ja ju fakt neviem prehltnut ...

čo moze stat prestriekanie ramu? :lol:
12.06.2011 - 16:57:34
00
heh no to radšej nie :D Možno by aj tu mali ešte L veľkosť http://cgi.ebay.de/MOUNTAINBIKE-CANNONDALE-SCALPEL-3-2010-FRACHTFREI-NEU-/230633381330?pt=Sport_Radsport_Fahrr%C3%A4der&hash=item35b2d21dd2#shId , treba napísať, ale potom by bol menší problém ešte s dopravou :)
Alebo skladom u nejakého SK predajcu, ale to je veľmi málo pravdepodobné :)
12.06.2011 - 17:10:00
00
pár šušňov navyše http://www.mojekolo.cz/4489-cannondale-scalpel-carbon-3-team-replica
aj keď z 2009 by mohli ešte nejaké % spustiť nech to tam nesušia do 2012 :P
12.06.2011 - 18:03:22
00
mozem s Danom len suhlasit. Spark sa viac pohupoval pri slapani v sedle ako moja AM mrcha. A Scalpel ocaril aj mna. Ani som si nemyslel, ze by ma mohol tak XC bike zaujat. Asi ti pani v Cannone vedia co robia. Lahky bike, vyborne manevrovatelny a pri strednej polohe packy u Monarchu bol bike velmi pekne vyvazeny (stojky, korene, sutre) a ked sa tlmic odomkol, tak pekne papkal velke nerovnosti. Veeelmi dobry bike. Ak by som uvazoval o XC rakete, tak je jeden z top favoritov.


Naposledy upravil romanx dňa 12.06.2011 - 20:14:51, celkovo upravené 2 krát.

12.06.2011 - 18:18:21
00
Romanx .. Scalpel bol(myslim) kedysi jediny full, ktory ceski profici jazdili :) len bol priserne drahy (~250tisic SK) a mal divnu vidlu :lol: .. preto som si ho nekupil.
Ten starsi model asi nie, prilis velky zdvih na zavodny full, a nejak sa im vahadlo kazilo (ake je to ten s 10cm zdvihu). Kedysi dobry full na 3500e zacinal :P
A vidim,ze sa to s tym Sparkom teda potvrdilo, co som mal info.
12.06.2011 - 18:55:39
00
jj, isiel paradne za pedalom. Prakticky odpruzeny hardtail a pritom v terene pohodlny (v ramci XC rakiet). Len ta cena, len ta cena...
Spark bola hojdacka s DT Swiss tlmicom.
12.06.2011 - 19:04:08
00
Tak som sa prave vratil z biku .... moje tazke HT pod zadkom a uzival som si ho uplne s neskutocnou radostou ... Naozaj jediny bike, ktory sa vyrovna HTčku je Scalpel (mozno silne slova, nebite ma, ale ja to tak citim) ...
Miro, dik za super typ, skusim ich zajtra stlacit s cenou aspon kusok ... bolo by to genialne, mat ten bike ... v team replice sa mi paci skoro najviac, potom uz len ta cierna verzia so zelenymi detailami, ale team je super ...
12.06.2011 - 20:05:02
00
keyboard_arrow_up