Dobrý deň,
mám vidlicu RockShox XC32 TK, SA. S nastavovaním vidlíc nemám skúsenosti a je to moja prvá vzduchová vidlica. Keď som ju kupoval, v obchode mi ju nafúkali na tlak predpísaný výrobcom cca na hmotnosť jazdca 80 - 85 kíl. Vtedy som mal 75 (poradili mi, že výrobca udáva tlaky o niečo nižšie, a preto by sa mala fúkať o niečo viac). Teraz mám 70 kíl a vidlica je prakticky nefunkčná. Začínam sa trochu orientovať v problematike a SAG po nasadnutí na bajk mám 0%. Pri jazde náročným terénom pri vyššej rýchlosti využívam maximálne 25% zdvihu, preto som sa rozhodol, že si kúpim pumpu na vidlicu a tlak upravím. Chcem sa spýtať, či máte nejakú odporúčanú značku/model, prípadne, či je jedno aký typ zvolím. Takisto ma zaujíma, či to mám nafúkať podľa výrobcu a to závisí od toho ako funguje TurnKey Lockout. Nikde som nenašiel či to má len dve polohy (zamknutá a odomknutá) alebo je to skôr ako nastavovač tuhosti. Keby som to nechal napríklad v strednej polohe, zvýši sa tuhosť vidlice ale stále bude aktívna? Ďalšia vec je nastavenie odskoku. Na spodnej strane jednej nohy je nakreslený symbol zajačik a korytnačka a zo spodnej strany trčí otočná časť. Akú vlastnosť to zmení (rýchlosť, prudkosť odskoku?) a kedy to odporúčate prepínať?
Vopred ďakujem za odpovede
10.07.2016 - 13:47:17
00
Ja mam najlacnejsiu XLC aku som zohnal a je uplne ok. Byt tebou si pozriem ako vyzera cifernik, lebo som pocul o nejakych, z ktorych sa poriadne nedali odcitat hodnoty
10.07.2016 - 22:32:17
00
http://www.mtbiker.sk/shop/vidlice-a-tlmice/prislusenstvo/giyo-pumpa-pre-odpruzene-vidlice-18981.html
Tato pumpa funguje uplne v pohode. Ked si zapamatas tvar tela,tak potom zistis,ze ju ponuka kopa obchodov,akurat si na nu daju svoje logo. Je to taka univerzalka. Ja mam to iste s logom Merida. Tusim aj menej stala.
10.07.2016 - 22:43:39
00
Mám tiež RockShox XC32 TK, SA, a podľa mojich skúseností sú výrobcom udávané čísla úplne mimo pri tejto vidle. Rovnako ako u teba, pri odporúčanom tlaku mám skoro 0% SAG. Nastav si to podľa seba, kým nedosiahneš ten 20-25% SAG (spolu s ruksakom/oblečením). Ja som kupoval tu v mtbiker shope pumpu, ale konkrétne túto nemajú, bola to lacná "Beto pumpa na odpružené vidlice SP-002AG"
10.07.2016 - 22:45:14
00
pumpu mas v podstate jedno aku, hlavne aby bola na tlmice. najlepsie bude ked to nafukas tak aby pruzila ( pokial to teda bude mozne u tejto vidlice) a nafukaj ju tak ako tebe vyhovuje (ale nie aby si daval dorazy, najlepsie to nastavis v terene) a na vsetko ostatne dojdes sam.
11.07.2016 - 07:00:51
00
takze uz len tie posledne veci ku ktorym sa nikto nevyjadril, zamykanie urcite nepouziovaj na pol, nevidim zmysel(vidla nebude ani zamknuta ani funkcna). Bud mas vidlu odomknutu alebo zamknutu, Zamykat to ma aj tak zymsel len do riadneho strmaku po asfalte ked uz slapes silovo. Odskok vo vseobecnosti nepotrebujes prepinat ale len raz nastavit. Nastav na zajaca(najrychlejsie) ako sa da a potom skus ci ked zatlacis silno riditka /vidlu do zeme a rychlo to pustis(aby to ruky nebrzdili) tak by nemalo odskocit koleso od zeme. Ak odksoci spomal o kusok ku korytnacke. Rovnako to ze vidla funguje spravne overis ked predne koleso nechas padnut tak aspon z pol a viac metra volne na zem. Nemalo by sa pri odomknutej vidle odrazit ale mala by to vidla vytlmit. Ked ju zamknes bude skakat ako koza.
11.07.2016 - 07:23:43
00
Nepises ako dlho mas vidlu, ale velke zlepsenie chodu dosiahnes servisom. Otvorit vidlu, vytiahnut nohy, vyliat olej, vsetko precistit a naliat novy. Je to praca na hodinku, dve a je tam citit rozdiel.
11.07.2016 - 10:17:11
01
Vďaka za odpovede. Tento týždeň objednám pumpu a keď príde tak to nastavím. Vidlu mám cca 4 mesiace, takže to asi bude skôr tlakom a nastavením ako píšu vyššie, ale aj tak ďakujem.
11.07.2016 - 12:45:19
00
keyboard_arrow_up