:rofl: dalsia odveka tema ktora sa neda zovseobecnovat...podla mna jedina mozna odpoved..exus zober iny bajk a pojazdi...musis to proste porovnat...viem nie je to take jednoduche ho zohnat pre niekoho ale tu sa od kompu fakt neda poradit...pretoze vidis ake rozne bajky na roznych ludoch sa tu jazdia...ja mam 189 a jazdim 22' a 130mm predstavec :D a sedi mi ako rit na serbel...takze co dodat???
05.10.2009 - 10:16:07
00
jammin : ano rozumiem tomu, len sa snazim zistit co najviac o tejto problematike, preto aj ten moj prispevok bol tak obsiahly aby som co najspresnejesie popisal s cim mam problem. Ano viem, ze sa cez internet neda len tak pomoct. No ja som len zacinajuci biker a nemam sa koho spytat okrem obchodu a po zopar zlych skusenostiach sa radsej spytam tu. Vies citim, ze mi tam nieco vadi a kedze sa v tom az tak nevyznam tak sa snazim zistit co vsetko by som s tym vedel spravit, predtym ako zoberem karbobrusku a zacnem nieco skracovat :D
05.10.2009 - 11:33:10
00
V bajku problem nie je. Velkost ramu je na Tvoju vysku OK a keby si mal mensi a teda aj kratsi ram, tak sa Ti do kopca pojde este horsie. A okrem toho, rozdiel vo vyske ramu 2,5 cm (rozdiel medzi 19" a 20") je zanedbatelny, nema to v podstate ziadny vplyv na jazdne vlastnosti. Na skusku mozes otocit predstavec dole hlavou a uvidis o kolko sa zlepsi stupavost do kopca. Ak malo, mozes pripadne namontovat dlhsi predstavec, ktory ale nebude dvihat rajdy vyssie. V kazdom pripade je to viac-menej o technike jazdy - v strmsich stupaniach sa musis pritiahnut rukami k riadidlam/naklonit nad predstavec a posunut sa na sedle co najviac dopredu aby si presunul tazisko vpred a slapat plynulo a rychlejsou frekvenciou (nie trhane - vtedy dviha koleso), v zakrute sa zas skus co najviac naklonit k vnutornej strane zakruty (pokojne daj nohu na vnutornej strane dole z pedalu a isti sa nou) a hlavne asi treba ist o nieco pomalsie ak to nie si schopny vytocit v tej rychlosti alebo ak je to velmi ostra zakruta, tak musis potrenovat ten prejazd smykom zadneho (opät odporucam sa vnutornou nohou istit voci podsmyknutiu).

EDIT: A vyska sedla nezavisi od vysky riadidiel - sedlo ma byt nastavene v takej vyske, ze ked polozis na pedale päty, tak mas dokazat slapat uplne vystretymi nohami a nesmies sa este naklanat v panve, aby si na pedale pätou dociahol. Toto zabezpeci, ze pri normalnej polohe noh na pedaloch budu nohy v dolnej polohe pedalov mierne pokrcene (uplne vystrete nohy by znamenali, ze mas sedlo privysoko).
05.10.2009 - 12:33:36
00
karbobruska je super :) ale pozor na prsty :) ale nie..skus presne tie rady co hovori jezus...(kup nejaky jazdeny predstavec za par supov a testuj) ak nepomoze skus pohybat zo sedlom...dozadu, dopredu...hore dole (pozor na prilis vysunutu sedlovku :) ) mozes skusit aj kufre na tretach (ak mas)...alebo kombinaciu vsetkeho...zober zo sebou do lesa naradie...pojazdi..otoc, posun, pojazdi...a znova...je to zdlhavy proces...ale velmi potrebny...takisto je to o technike a pocite...mozno sa zrazu strafis do niecoho co ti pojde...monzo si casom zvyknes...poznam to...tiez som tiez velmi "citlivy" na bajku a vnimam malilinke zmeny a nekomfort (vcera som cistil tretry a nezapametal som si nastavenie kufrov a citil nenormalne zmenu slapanie - rozdiel v posune bol asi 4mm)...zavidim kamaratovi ktory na bajk sadne a proste sa prisposobi a rozdiel neciti...ale proste su aj bajkeri ktori si musia ten spravny posed pracne hladat...pravdaze moze byt pricina aj v rame (bohuzial)
05.10.2009 - 12:52:04
00
jammin, to jak sa ti podarilo tie kufre "nedat" do povodnej polohy ?
neviem teda aky mas system, ale ak SPD, tak kufre maju predsa drazky ktorymi sa doslova zaryju do tretry a tym padom ti tam vzniknu znacky, takze potom presne vies kam ich mas dat.
05.10.2009 - 18:28:48
00
Jezus : dakujem. o sedadle som vedel, tak to si myslim ze mam nastavene dobre, teda tam necitim problem v slapani a slape sa mi dobre :)

tu su uz aj fotky. baby nekukat som tam iba v trenkach :lol:
dakujem zatial za vsetky postrehy co ste napisali dako sa to snazim vsetko stravit a potom uz ma caka fakt len vela skusania. :rofl:
Príloha:
4.jpg
4.jpg 347.42 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
3.jpg
3.jpg 257.03 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
2.jpg
2.jpg 227.68 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
1.jpg
1.jpg 209.07 KiB thumb_up0thumb_down

05.10.2009 - 19:51:12
00
podla mna to ti je skorej male ako velke :P :?: :$
a neviem ake mam dlhe nohy :rofl:
05.10.2009 - 19:54:13
00
a takto som si to naklikal na canyon stranke ano je mi jasne, ze to zalezi od biku ;) ale to len tak pre info :D

Prílohy:

canyon.jpg
canyon.jpg 49.53 KiB thumb_up0thumb_down

05.10.2009 - 19:56:37
00
podla mna to ti je skorej male ako velke :P :?: :$
a neviem ake mam dlhe nohy :rofl:

uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa fakt neviem budem sa musiet stretnut s bikermi co mi pozicaju bike nech si vyskusam rozne velkosti alebo co :), lebo inak ma tu asi rozdrapi :@ asi si dam :beer: na ukludnenie ;) :rock:
05.10.2009 - 20:00:21
00
Prepáč,ale vyzeráš na tom jak cirkusový maco na kolobežke!Myslím,že ti to je skutočne malé.Ja mám 20-ku a meriam 175cm a nemám pocit,že by mi bol velký.
05.10.2009 - 20:21:33
00
podla mna ten ram ti je akurat, len na tej vidle mi nieco nesedi...akasi je moc zanorena :shake:
05.10.2009 - 20:24:59
00
Prepáč,ale vyzeráš na tom jak cirkusový maco na kolobežke!Myslím,že ti to je skutočne malé.Ja mám 20-ku a meriam 175cm a nemám pocit,že by mi bol velký.


:rofl: :D :lol:
keby som to tusil ze to takto dopadne, ze tu budem oznacovany za medveda a podobne :) tak to sem ani nedam :D asi si dam dalsie :beer: :lol:

podla mna ten ram ti je akurat, len na tej vidle mi nieco nesedi...akasi je moc zanorena :shake:


dam si to skontrolovat, ked to dam do servisu, ale daco ine radis ?
05.10.2009 - 20:26:59
00
Prepáč ;( Ináč sa mi ten rám na tvojom prvom príspevku zdá byť trochu iný jak na fotke.Žeby tými trenkami?Asi si dám ešte pohár červeného s kolou a nebudem sa pliesť do týchto prísne odborných tém :x


Naposledy upravil kesalp dňa 05.10.2009 - 20:46:01, celkovo upravené 1 krát.

05.10.2009 - 20:37:48
00
Menší rám určite nie. Či väčší neviem, ťažko povedať, je to asi tak na hranici, musel by si si skúsiť väčší a porovnať. Teraz by si ale mal mať ten obratnejší, lenže do kopca sa bude stavať na zadné. Osobne by som skúsil znížiť predok (odobrať podložky, vymeniť predstavec) a sedlo posunúť kúsok dozadu a nižšie (aby sedel posed), to je ale len môj osobný názor.
05.10.2009 - 20:44:06
00
No podla tej druhej foto by som povedal že máš sedlo vysoko.
Origoš by mala byť noha mierne pokrčená...
05.10.2009 - 20:50:10
00
keyboard_arrow_up