Prepáč ;( Ináč sa mi ten rám na tvojom prvom príspevku zdá byť trochu iný jak na fotke.Žeby tými trenkami?Asi si dám ešte pohár červeného s kolou a nebudem sa pliesť do týchto prísne odborných tém :x


vsak pohoda :) sa smejem, lebo si to napisal uplne super :) bude to asi tym, ze na tej ich fotke je mensi ram nie 20tka inak si to vysvetlit neviem. Cervene vino nemozem, spravia sa mi z toho guce a potom uz len :puke: ale :beer: ale poharik tvrdeho by slo. xixi. a som rad ze si prispel. dik

a.ndrejko: presne to sa chystam spravit a este otocit predstavec a tak. proste skusat
05.10.2009 - 20:54:13
00
Strielam na slepo (sedim v hospode) cize si neviem vyguglit tabulky...a som abstinent :P
Maly nyje ,ale kratky mi pride ten ram. Bike bude z nizsej cenovej hladiny a tam sa zo zavodnym nasadenim nepocita takze ziadna dlha sportova geometria. Ked chces stupat do kopca otoc predstavec na vodorovne (horsie sa vsak na tom zjazduje) pripadne ho vymen za sto-stodvadsat mm. Dlzka sa da dohnat aj sedlovkou s ofsetom...
05.10.2009 - 20:54:42
00
sorry ze OT: 2 kimlo: no to je pravda ale ja si davam medzi kufre a podrazku tretry este taku plastovu podlozku...prave preto nech nemam vyrazene tie zubky v podrazke :) a asi pred mesiacom som bol nuteny dat dole na mesiac moje cranky kufre a pedale a dat tam shimana...a teraz ked som to daval naspat tak som si to zabudol presne poznacit...ale tak uz je vsetko ako ma byt :clap:
05.10.2009 - 21:12:57
00
Strielam na slepo (sedim v hospode) cize si neviem vyguglit tabulky...a som abstinent :P
Maly nyje ,ale kratky mi pride ten ram. Bike bude z nizsej cenovej hladiny a tam sa zo zavodnym nasadenim nepocita takze ziadna dlha sportova geometria. Ked chces stupat do kopca otoc predstavec na vodorovne (horsie sa vsak na tom zjazduje) pripadne ho vymen za sto-stodvadsat mm. Dlzka sa da dohnat aj sedlovkou s ofsetom...


na to ze sedis v krcme triafas bullseye :) bike je s lacnejsich. podla stranky kony je na turistiku :tmi: , ja ho mu trosku davam viac zabrat :wasntme:
kym budem kupovat novy chcem mat dost viac najazdene a potom bude \o/
zacina mi to davat zmysel :) o dlzke bike predstavca, len dako mi stale do toho nezapada dlzka biku a tie prekliate 180 :shake: budem musiet skusat a skusat :headbang: a poriadne sa pri tom :whew:
05.10.2009 - 21:21:44
00
Presne ako napísal quasko - je to MTB z kategórie zameranej na pohodové jazdenie, takže je posed kratší, teda vzpriamenejsi. Rám je OK, ale ten predstavec je fakt strašný (strmý, krátky) a v kombinácii s tými dosť dvíhajúcimi sa lastovičkami abnormálne dvíha úchop. Určite treba dlhší predstavec a nie tak strmý ak sa má zlepšiť stúpavosť a možno aj rajdy s menším dvihnutím. Btw. to sedlo máš podľa mňa príliš vysoko - pochybujem, že v takomto nastavení dokážeš šlapať s pätami na pedáloch bez výrazného nakláňania sa v bokoch. Skontroluj si to v reale vonku na výjazde, nie doma pri stene...
05.10.2009 - 21:40:51
00
quasko, jezus : dakujem za postrehy
trochu skresluje aj ta fotka, robili sme vizualnu kontrolu s kamaratom, neprevalujem panvu a paty som nedvihal, no este raz to skontrolujem.
Ak tomu spravne rozumiem, tak vzpriamenejsi posed mi dava aj tazisko viac hore co moze mat za nasledok aj to, ze tie zakruty ma fakt vynasaju viac von tak jest ? :geek: a este ked k tomu pripocitam tie 1.9 plaste :?:
05.10.2009 - 21:54:55
00
dam si to skontrolovat, ked to dam do servisu, ale daco ine radis ?
ta Dartka bude asi pruzinova, tak ju skus pritvrdit aby tolko nepruzila, viem ze vidly su od toho aby pruzili ale ak je mäkka tak sa neda nic robit...jedine :beer: ;) ... tym eliminujes jej ponor uz pri nasadnuti a celu geometriu to tak neovplyvni a mozes testovat kokpit a sedlovu cast...kedze asi nechces hned nieco menit ako som pochopil, tak mas na vyber jedine sedlovka hore/dole, sedlo dopredu/dozadu, predstavec vyssie/nizsie/otocit a riaditka k sebe/od seba...nie je toho az tak vela :) takze imbusy do kapsicky a sup testovat...do konca roka to vychytas a buduca sezona bude READY TO RIDE
05.10.2009 - 22:10:47
00
ked tak na to pozeram, tak mozno rovnejsie riaditka by riesili problem. posunulo by sa mi to viac dopredu a asi aj nizsie. Takze nastava otazka aky je rozdiel medzi lastovickami a rovnymi ? :) Kokos mam tolko otazok, ze zacinam uz aj sebe liezt na nervy :D
06.10.2009 - 00:57:35
00
Kombinacia lastovicky + rohy nie je zrovna in, ale na tom teraz nezalezi :)
Posed sa mi zda moc turisticky - vzpriameny a to ma za nasledok stavenie na zadne vo vyjazdoch. Ako tu uz niekto spominal - otoc prestavec a vyskusaj. Nic ta to nebude stat. Ak to bude potom prilis nizko (pocitovo zle, alebo nebodaj bolesti chrbta), skus nieco medzi tym: daj rovne riaditka a vrat predstavec do terajsej polohy alebo vymen prestavec (iny dlzka,uhol).
Btw. pri narocnych technickych zjazdoch ja zvyknem zasuvat sedlovku (=>nizke tazisko), to pomoze ovladatelnosti, clovek sa citi bezpecnejsie, ked dotiahne v sedle nohami na zem, a lepsie sa ide za sedlo.
06.10.2009 - 09:14:52
00
Otoč predstavec a nahoď rovné riaditka ako chlapci písali. Určite tým nič nepokazíš a získaš rozumnejší športovejší posed. A možno by sa zišiel aj dlhší predstavec.
06.10.2009 - 09:15:22
00
ale ten predstavec je fakt strašný (strmý, krátky) a v kombinácii s tými dosť dvíhajúcimi sa lastovičkami abnormálne dvíha úchop

No, az teraz vidim foto na compe (vcera som to pozeral cez mobil, takze to bolo male) - ten predstavec kratky urcite nie je, ma len blby sklon... (tipujem, ze ma 110-120 mm).
06.10.2009 - 09:21:54
00
Zdravim vsetkych. Som tu novy, aj ked to tu ocumujem uz nejaky rok.

exus: k tym kalkulatorom na vypocet velkosti bajku - ten canyonacky nestoji za vela, ale skus este tento - http://www.competitivecyclist.com/za/CCM?PAGE=FIT_CALCULATOR&SITE.CODE=&gender=F&units=cm
aj ked neviem, ci Ti to este na nieco bude - ale mozno aspon orientacne.
A s tym vyberanim zakrut - o tom uz pisal Jezus - je to hlavne o praci taziska. Nedavno som v knihkupectve narazil na knihu o bajkovani (nazov Ti zial nepoviem), kde bola podrobne rozoberana technika jazdenia v terene ... ako vyberat zakruty, menit tazisko ... hlavne chyby - mozno by to pomohlo.
Maj sa
Peter

PS: a radsej nech Ta niekto pomera, lebo sam to neurobis dobre. A aspon 3 x a spriemerovat.
06.10.2009 - 09:41:21
00
Tu je toho veeela. Studujte.

http://is.muni.cz/th/102165/fsps_b/cd/studijni_materia/links2/page2btext.htm
http://is.muni.cz/th/102165/fsps_b/cd/studijni_materia/links2/page2ctext.htm
http://is.muni.cz/th/102165/fsps_b/cd/studijni_materia/links2/page2ftext.htm

Kapitola o technike jazdy je a j v pdf:

Prílohy:

MTB - dovednosti.pdf [731.9 KiB]

06.10.2009 - 14:31:02
00
Len tak som ťukol na ten prvý link a čo nevidím v 1999-om vyzeral nitovač ako pedál a pedál ako nitovač,hmm kto by to bol povedal,že za desať rokov sa to takto zmení :rofl:
06.10.2009 - 17:50:28
00
tak som otocil predstavec dal jednu podlozku dole a vyzera to celkom dobre zatial som to netestoval. Co sa tyka zadnej brzdy, tak som vybral platnicky a hmmm ako maju vyzerat znicene platnicky ? :D Su toto platnicky zrele na vymenu ? :) alebo nie. Mal som to prvy krat rozobrate takze fakt neviem :)

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 158.94 KiB thumb_up0thumb_down

2.jpg
2.jpg 179.14 KiB thumb_up0thumb_down

3.jpg
3.jpg 238.07 KiB thumb_up0thumb_down

07.10.2009 - 13:04:32
00
keyboard_arrow_up