Je zatiaľ len hudbou budúcnosti kedy bude mať moje rozhodovanie v tejto cenovej kategórii nejakú vážnosť, ale kým k tomu dôjde chcem mať aspoň trochu jasno... je to dosť zložité porovnanie ale rád si prečítam názory. :wasntme: . schválne som nekonkretizoval ktorý model mojo a ktorý model jekyll pretože nejde o ohodnotenie výbavy ale funkčnosti rámov. jekyll samozrejme karbon aby sme neporovnávali neporovnateľné... tí čo sa nemajú možnosť vyjadriť stačí keď napíšu ktorú z týchto dvoch značiek by si vybrali.
04.04.2011 - 23:20:51
00
za mna jednoznacne Mojo!
Jekyll negativa:
- obycajny prepakovany jednocap, tu ma DW-Link na Ibise proste navrch
- specialny tlmic, v pripade poruchy tam nedas nahradu bezne dostupnu na trhu
- je hnusny ;)

urcite to niekto rozpitve podrobnejsie a mozno s inym vysledkom, ale pre mna toto proste Cannon vyradilo a dalej som sa v tom nevrtal...
04.04.2011 - 23:28:04
00
dizajnovo je cannon vcelku môj štýl ale s ostatným nemôžem nesúhlasiť. dikes za nazor.
04.04.2011 - 23:33:43
00
Ibis nemá výbavy, kupuje sa len rám a dohádžeš čo chceš..
inak moja volba by ostala ako naposledy :)
prvá vec je DW-link a druhá (tá čo rozhodla o Ibise keď som finišoval výber ja) je prístup k zákazníkovi, aj keď ako presne to funguje u CD neviem (ten som vo výbere nemal)..

no + farba a design nieje o čom :lol:
05.04.2011 - 07:11:32
00
ani na jednom som nesedel..ale moj vyber by bol mojo.... vhodnejsi system prepakovania ....standartny tlmic..... :$
05.04.2011 - 07:21:01
00
jak už tu padlo, jednoznačně Ibis, důvody už byly popsané
05.04.2011 - 07:55:22
00
Jekyll!


thr axle uplne vsade, nizky point of gravity.. plus... skus to potazkat ;)
v pripade poruchy ma kazdy dealer nahradny tlmic in stock. (kazdy normalny)
tazko hodnotit, pokial to neskusis, ale od toho su test rides!!!
ak vychadzas z FR backgroundu ako ja, tak urcite jekyll...

www.ciclopia.at

- v pripade ze by bola porucha, spravia to na pockanie po dohode! tj., zaparkujes, odovzdas bike, das kafe na Maria hlf., do 2 hodin si na dialnici back to svk.

minuly tyzden som kupil Rize one40ty... v strede sezony idem tiez do jekylla!

ta ta!
12.04.2011 - 15:40:20
00
Ak ma kazdy dealer nahradny tlmic in-stock, tak to IMO znamena jedine to, ze v pripade poruchy chcu vyzerat seriozne pred zakaznikom. A len oni vedia, aka je ocakavana poruchovost. Tym normalnym dealerom myslis autorizovany predajca?, a tych je fakt hojne ... :^)

Thru axle v zadu sice potesi, ale nie je to zasadny parameter pri zdvihu -+160mm.
12.04.2011 - 16:17:10
00
nehovoriac o tom že u ibisu máš tlmič ktorý objednáš v úplne každej prdeli ani netreba normálneho distribútora :)
12.04.2011 - 16:30:06
00
Podla mna to su dost ine biky.
Mojo je slapavy bike, aj na dlhe trate, s ktorym sa da pekne technicky valit aj dolekopcom.
Jekyll je skor na ten dolekopec, pretoze to slapavy bike nie je podla mna.
12.04.2011 - 16:36:00
00
ok,

pytal si sa na nazor...

klucove slovo je : TEST RIDE!!! su to dva rozne ramy, ako som pisal, zalezi z akeho backgroundu vychadzas... ja z FR... cize jekyll ALL THE WAY!!!

pozri, v tejto krajine je uz taka tradicia, ze ludia hodnotia veci, ktore mozno live ani nevideli! pozor na to! predsudky su zleeeee...
ver mi, po 18 rokoch jazdenia a 10 rokoch inportu napr. znacky rotwild (aj) na Slovensko, poznam tu scenu v celku dobre.
ano, kazdy dealer MUSI drzat tlmic fox pre jkl na krame, z dovodu reklamacie a opravy. poslal som ti link... ak mas zaujem o testovaciu jazdu, mozes skusit 3x jkl a dokonca kazdy model v 3 velkostiach ;) ak mas chut...

cize: TEST RIDE!!! ver mi, nechcem ti zle...

trh na Slovensku je zial obmedzeny a sialene DRAHY!!!
ty nemusis byt obmedzeny... si zakaznik!

to hura, preskocme svoje tiene!

RIDE ON!
14.04.2011 - 12:20:47
00
sorry ale toto zavana tym ze by si z pripadneho predaja cannona nieco mal (resp. niekto tebe blizky)...nevravim ze nemas pravdu v tom co hovoris...kazdopadne vyzera to ze len tazko mozes byt plne objektivny (netvrdim ze ostatni su ale...)
14.04.2011 - 13:19:54
00
ok,

pytal si sa na nazor...

klucove slovo je : TEST RIDE!!! su to dva rozne ramy, ako som pisal, zalezi z akeho backgroundu vychadzas... ja z FR... cize jekyll ALL THE WAY!!!


blbost nikde nepsal jestli Mojo SL nebo HD
každopádně SL je jezdivější, HD je víc FR než Jekyll

se zbytkem souhlas, ale ten dopadne jednoznačně pro Mojo \o/
14.04.2011 - 13:21:48
00
Hojdaju sa oba. Treba kupit ten, co sa cloveku viac paci. :)
14.04.2011 - 13:31:54
00
Jeden cisto prakticky argument, podla mna vyrazne v neprospech Jekkyla.
Na Jekkyle totiz mas o 1 bowden a 1 packu na riaditkach naviac. Takze dnes, ked nastupuje trend polohovatelnych sedloviek s RC (dalsie kabel a packa navyse) budes mat teoreticky na riaditkach 3 packy a 3 bowdeny na kazdej strane! Teda ak budes ochotny sa naucit jedno z nich ovladat opacne, ak nechces mat 4 packy na lavej strane. To sa mi ani naznakom nezda user-friendly.

Ak chces na tom biku aj poriadne slapat, tak jednoznacne Mojo, pretoze Mojo nepotrebuje ziadny sci-fi tlmic a packy a lanka na jeho ovladanie. Ak chces jazdit vacsinou dole, tak mozno Jekkyl s pootvaranym tlmicom.

Zmluvne ceny u predajcov na SVK a Rakusku nebudem komentovat ...
14.04.2011 - 13:43:39
00
keyboard_arrow_up