Zdravim pani :),
zaujimaju ma vase poznatky, postrehy ohladom tychto troch bikov, a to:
http://www2.giant-bicycles.com/cs-CZ/bikes/model/trance.x.2/5731/39237/
http://www2.giant-bicycles.com/cs-CZ/bikes/model/reign.1/4328/39241/
http://www2.giant-bicycles.com/cs-CZ/bikes/model/reign.x2/5700/39246/

planujem navrat ku Biker-stvu, niekedy buduci leto, po cca 4 rokoch, takze som stratil prehlad, absolutne :)), naposledy som to dusil, na nic extra Giant Iguana, kde som zmenil vidlu Pilot C (tusim) na Rock Shock Reba, dalej si oznacenie nepamatam, cca 4 roky dozadu ta vidla stala cez 20k korun vtedy este. Karieru :))) som ukoncil padom, elegantnym saltom ponad bike a suchavym dopadom mojej hlavy na jednej lyziarskej trati (2 zlomeniny), potom nasledoval odchod do UK a predaj mojej Giant lasky...

Dodal by som, ze mam 190cm a vaha sa pohybuje od letnych 96kg do zimnych objemovych 100 a viac :)), takze ma zaujima porovnanie tychto troch bikov aj s pohladu kvality pouzitych komponentov atd.

Naposledy som jazdil stylom 'dusim to' alebo HC, myslim... vid. moja celovka na zem.
Jazdil by som viac menej pre zabavu, ale teda 'dusim to', sem tam mozno nejaky ten maraton. Som zo stredneho slovenska, cize chce to poriadne hory, korene, skaly .. vsetko co sa da vlese najst. Nejde mi len o zjazd, aj ked ten musi byt!!! Na kopec si chcem najprv vypedalovat. Nejaka ta bike-tura horou lesom skalami blatom... o dlzke 20, 30 km mozno ked sa dobre vyspim do 50km samozrejmostou.

ak ste docitali az sem, tak dik a extra dik za rady!
03.10.2009 - 14:48:27
00
Tu som za zlatý stred, Trance X je vhodný na maratóny. Reign je úplne ideálny na AM.EN vpohode sa dá na ňom ja vyšlapať väčšina vecí, vpredu je pevná oska 15mm čo je + najmä pri technických úsekoch v zjazde. Reign X je už skôr EN-FR, pružina vpredu/vzadu, 20mm os na vidlici, celkovo do výšlapu už ťažkopádnejší bike. V zjazde by bol však najlepší, takže si vlastne všetky tri biky aj pekne zoradil, napokon hľadáš zlatý stred takže ja hlasujem za Reign. 8)
03.10.2009 - 15:54:02
00
reign 1
03.10.2009 - 18:36:08
00
Tiež si myslím,že Reign 1 keď už nechceš iný stroj,ale skôr by som počkal na 2010 modely mal by byť ľahší ;)
03.10.2009 - 18:55:02
00
Tiež si myslím,že Reign 1 keď už nechceš iný stroj,ale skôr by som počkal na 2010 modely mal by byť ľahší ;)

Vsak uz su nove modely,nevidel si odkazy ? ;)
04.10.2009 - 10:50:23
00
Reign X je myslim uz vela .. osobne si myslim , ze z tych ostavajucich dvoch na 75% Reign 1 (Trance ma maly zdvih vpredu)
04.10.2009 - 11:30:06
00
Ale to sa da zmenit
04.10.2009 - 11:44:50
00
no ja jazdim reign1, so 140mm zdvihuv predu, a mjsum povedat ze dokopca ide ochotne, a dolekopcom je to super, mozem sa odviazat podla toho na co sa citim, bajk ma zatial vzdy podrzal, aj ekd je pravda ze by som si rad vyskusal aj x-kovu radu, ale tam uz to pojde asi o dost tazsie do kopca.
ak nechces jazdit vyslovene FR tak by ti mohol stacit reign1
04.10.2009 - 13:20:20
00
MaRCy: da sa, ale neviem ci to prilis nezmeni geometriu a nespravi z toho bajku choppra :?: .. ale aj slusna 130mm vidla, olej/pruzina, ktora chodi plny zdvih by bolo riesenie. Ale myslim, ze v tomto pripade Reign 1 je to prave :)
05.10.2009 - 10:59:02
00
Ak z tychto trcoh tak urcite Reign.

Musi to byt len Giant?
Nechcem tu rozputavat debatu o vyhodach a nevyhodach Maestra pruzenia ale ja osobne po skusenosti s nim som zistil ze pri vyssich zdvihoch Maestro nie je na slapanie to prave orechove. bez lockout na tlmici sa to proste stale hupe. na druhej strane te je mozno o to citlivejsie pri malych nerovnostiach ale dokazal by som ozeliet ten minimalny rozdiel v citlivosti s dost zasadnym rozdielom pohupovania sa pri slapani...

Takze moj navrh je neunahlit sa s vyberom a vyskusat si zopar bikov ;)
05.10.2009 - 15:38:21
00
Tiež si myslím,že Reign 1 keď už nechceš iný stroj,ale skôr by som počkal na 2010 modely mal by byť ľahší ;)


Borci dik, za rady, trosku neskor reagujem bo nebol cas..
Tak mam v plane modely 2010, teraz si robim prehlad aby som vedel do coho idem, a ked tp uz bude aktualne (ako som pisal niekedy v polke buduceho roka) tak sa pokusim vystihnut nejaku akciu vypredaja modelu 2010, alebo teda modelov, kedze ako ste tu pisali mozno by som sa mohol poobzerat aj po konkurencii.
A to je vlastne moj dalsi podnet k diskusii, ze co dalsie podobne prave biku REIGN 1 by ste doporucili, cenu palnujem okolo 2k euracov, ale bike asi kupim v Anglicku, kde teraz zijem, myslim, ze sa to tu viac oplati.
06.10.2009 - 15:22:04
00
to EVO: lookol som si tvoj bike, a fakt krasa, pozrel som si aj oficialnu stranku CUBE a pacia sa mi, takze kludne by to mohlo byt aj nieco zo stajne Cube.. neviem presne aka je cenovo v porovnani s GIANTom.. :smirk:
06.10.2009 - 15:26:14
00
evo: s Manitou SPV tlmicom sa to ani nepohne (ak je SPV nafukane ako ma), a to ani pri tvrdom slapani v stoji. Zo spravnymi pneus to bola strasna raketa do kopca po asfalte. Bohuzial, prestali nan SPV davat, a z vlastnej skusenosti viem, ze ak je SPVcko vyfuknute, tak to trosku hupe a postojacky slapat ani nejde. Preto mam nahradny tlmic do zasoby :lol:
06.10.2009 - 16:32:13
00
evo: s Manitou SPV tlmicom sa to ani nepohne (ak je SPV nafukane ako ma), a to ani pri tvrdom slapani v stoji. Zo spravnymi pneus to bola strasna raketa do kopca po asfalte. Bohuzial, prestali nan SPV davat, a z vlastnej skusenosti viem, ze ak je SPVcko vyfuknute, tak to trosku hupe a postojacky slapat ani nejde. Preto mam nahradny tlmic do zasoby :lol:


jj presne o tom hovorim ;) SPV je na toto super, mam to odskusane na Fritzzovi. Len obaja dobre vieme ake su zas nevyhody spravne nafukaneho SPVcka ;)

K teme: fuha no vybrat dalsich kandidatov k Reignovi je na jedne strane strasne lahke na durhej strane strasne tazke. A to z jedneho jedineho dovodu - je ich nespocetne vela nakolko prave tato kategoria bikov je podla mna momentalne asi najviac vychytena.

od Cube je to urcite Cube Stereo. Osobna skusenost je ze slape ako raketa napriek 150mm zdvihom, pri slapani sa ani nepohne. Akurat tam nie je taka citlivost na male nerovnosti ako pri Reigne a podobnych systemoch odpruzenia.
Dalsi kandidat je Lapierre Zesty, Rocky Mountain Altitude, Canyon Nerve AM, Specialized Enduro ale az 2010 modely, - to bol len taky velmi rychly prehlad.
je toho naozaj straaaaaasne vela. Viacmenej kazdy vyrobca ma aspon jeden model v danej kategorii bikov.

Najlepsie bude ked si pokukas historiu v tomto fore a budes hladat popjmy ako biky na enduro, all mountain, AM, a podobne ;)
07.10.2009 - 09:54:51
00
evo: no .. popravde nevyhodu som ziadnu nenasiel. Mozno snad malinko mensia citlivost, ale to nepotrebujem ... iny tlmic som tam nemal, takze neviem. Porovnavat to s niecim inym tiez nemozem. A nakoniec, pouzivam to na tazky teren. Sice povodne som z toho chcel mat nie moc tazky bajk, s ktorym sa da jazdit normalne, ale teraz je z neho tazka krava, na ktorej mozem jazdit az ked mam kondicku :D ... ale kludne mi napis svoje dojmy, kedze s tym mas skusenosti, nech viem. Zacinam aj tak poslednu dobu tusit, ze aj ked uz velmi dlho jazdim na fulloch, ze nie su uplne full :D
07.10.2009 - 12:03:52
00
keyboard_arrow_up