sorry, asi je to fakt blba otazka a prosim trocha sa krotte ked mi budete nadavat, ale aky je vlastne rozdiel medzi cestnymi a triatlonovymi bicyklami? preco sa nepouziva jeden druh?
05.08.2008 - 20:43:12
00
Rozdiel je v geometrii ramu. Plus na dlhy triathlon je bike aerodynamicky ,lebo ja zakazane jazdiv v haku.
05.08.2008 - 20:59:43
00
a aku vyhodu ma cestak?
05.08.2008 - 21:08:38
00
Cestak je na jazdenie/zavodenie s akym tak pohodlim. (Nech odpustia cesta-riders no mne nic celoodpruzene nepride ako pohodlne) Bicykel na triathlon a casovku su podobne je cisty zavodak - tam jazdec sedi na spicke sedla a pri tom lezi na tych predlzenych rajdoch a nahana stotinky sekundy.
05.08.2008 - 21:28:56
00
aha tak. dakujem za vysvetlenie
05.08.2008 - 21:38:23
00
Quasko ti tlčie kaleráby do hlavy... Už asi 4 roky sa v triatlone môže jazdiť v háku, jazdiť v skupine, striedať. Len sa to tí starší triatlonisti ešte nenaučili... Jazdiť v háku je zakázané už len asi na Ironmene na Havaji.
A triatlonisti jazdia v súčasnosti na normálnych cestných kolách. Akurát majú povolené nástavce, jazdí s nimi však už málo triatlonistov.
Pozri si to - určite budú dávať v TV prenos z Pekingu - Šimko ide v utorok 19. 8., preteky sú od 4:00 do 6:35 nášho času.
05.08.2008 - 21:53:20
00
teda triatlonove biky ktore ma v ponuke napr. trek su uz len anachronizmus?
05.08.2008 - 22:15:00
00
Asi nie - na Ironmena a možno aj na niektoré preteky v U.S. sú dobré, ak je zakázaná jazda v háku. Ale na olympijskom triatlone (krátkom) pri jazde v skupine môžu byť nebezpečné, najmä ak nevedia jazdiť v skupine rameno pri ramene a tesnom háku a preto prechádzajú na klasické cestné. Pozeral som párkrát na Sport1 zostrihy zo svetových pohárov a niektorí jazdili veľmo srandovne.
V prenose z Pekingu si budeš môcť spočítať, koľkí pôjdu na triatlonových kolách, koľkí na cestných a koľkí na cestných s nástavcami.
06.08.2008 - 00:05:14
00
JoKo dlhy triathlon = ironman nieje len na Hawaii ale aj v Nitre sa taka akcia kona. Na kratkom je v skutocne povolene jazdit v haku na dlhom nie.
Oné - spytajme sa missy ta by mohla o tom nieco vediet :-P
06.08.2008 - 06:42:21
00
vlastne ste to uz vsetko povedali - ja to len zhrniem: organizator preteku ma pravomoc rozhodnut, ci povoli jazdu v haku alebo nie.
V sucasnosti je taky trend, ze v pretekoch sprint triatlonu (750m-20km-5km) a olympijskeho triatlonu (1,5km-40km-10km) byva jazda v haku povolena. Podla pravidiel triatlonovej unie: "pri pretekoch s povolením jazdy v háku sú povolené len klasické cyklistické riadidlá. V prípade použitia triatlonového nadstavca - ten nesmie presiahnuť o viac ako 15 cm zvislú os predného kolesa a zároveň nesmie presiahnuť predné vonkajšie obrysy brzdových páčok" = v skratke, teoreticky moze pretekar odjazdit na triatlonovom, resp. casovkarskom stoji, pod podmienkou, ze bude pouzivat "klasicke cyklistcke riadidla". Dovod je, ako JoKo spominal, bezpecnost pretekarov. A tak, pretekari jazdiaci prevazne sprint a olympijske objemy preferuju "klasicke" cestne bicykle, pripadne skombinovane s kratkym nadstavcom..
Momentalne jazda v haku NIE JE (*edit) povolena na pretekoch stredneho triatlonu (1,9-90-21) a dlheho triatlonu ("Ironman" 3,8-180-42), pripadne inom zavode podla rozhodnutia organizatora - pretekari, ktori sa specializuju na tieto dlhsie triatlony jazdia vylucne na triatlonovych, resp. casovkarskych bicykloch (samozrejme, ak su dost dobri a mozu si to dovolit : -)) - ako quasko napisal - zavodnik ozelie pohodlie kvoli tomu, aby nahnal co najviac casu vo svoj prospech.. v tom vidim jediny rozdiel medzi triatlonovym a "klasickym" strojom.. a na zaver si neodpustim malu triatlonovu chutovku, pre ktoru by veeelmi vela triatlonistov spravilo aj nemozne (quasko odpusti, ze to nie je Orbea - ale aj ta je kraaasna, keby mi si mi ju chcel zaspozorovat, budem ochotne tvrdit, ze Kuota sa na nu nechyta :twisted: hehe)

*edit: este ze ma root opravil, ach, takuto zasadnu chybu spravim..

Prílohy:

KUOTA KUEEN-K.jpg
KUOTA KUEEN-K.jpg 44.41 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil missy dňa 06.08.2008 - 21:53:12, celkovo upravené 1 krát.

06.08.2008 - 21:05:46
00
a to že triatlonisti nemajú taký krutý "z kopca posed" ako časovkári :)
06.08.2008 - 21:08:37
00
no Missy ta Kuota veru nema chybu. teda ak neratam cenu. kolko?
06.08.2008 - 21:21:58
00
ani ta cena urcite nema chybu :wink: ee, nie som si tym celkom ista, ale tusim cena samotneho ramu je niekde okolo 100 tisic..
06.08.2008 - 21:37:59
00
Momentalne je jazda v haku povolena na pretekoch stredneho triatlonu (1,9-90-21) a dlheho triatlonu ("Ironman" 3,8-180-42), pripadne inom zavode podla rozhodnutia organizatora - pretekari, ktori sa specializuju na tieto dlhsie triatlony jazdia vylucne na triatlonovych, resp. casovkarskych bicykloch (samozrejme, ak su dost dobri a mozu si to dovolit : -))

Ja to len opravím Missy, tu je jazda v háku zakázaná. Ale myslela si to dobre. Len pre úplnosť :wink:
06.08.2008 - 21:43:50
00
..jejda, jasne, diky root, neuveris, bola som uz z tych slov povolena/nepovolena taka dopletena, ze tesne predtym ako som to odoslala, som to "opravila" z "nepovolena" na "povolena" a este som si povedala, ze uf, stastie, ze som si to vsimla - hehe, uz je vela hodin na mna :P
06.08.2008 - 21:47:08
00
keyboard_arrow_up