zdravim ktorý z týchto modelov je lepší sú v cene okolo 800eur. veľa komponentov je rovnakých takže hlavne rám a náboje. Vďaka za rady
09.07.2014 - 13:27:26
00
Deore brzdy na CTM su vyrazne lepsie ako 445ky na treku. inac je rozdiel fakt len v kolesach a to neries. Takze ktory sa ti viac paci+ ak je to trek daj si tam vymenit tiez doere 615ky brzdy.
09.07.2014 - 16:09:39
00
Deore brzdy ma az slash 3.0, dvojka ma tie iste445 takze je to asi uplne jedno, diky.
10.07.2014 - 07:42:07
00
sorry jasne nejak som to poplietol...kukol som na naboje...
10.07.2014 - 07:47:52
00
Ja ako fanušík TREKu som rozhodne za ten X-Caliber 9. Tie náboje to neviem, hlavne si zisti čo sú tie formula náboje zač. Tie shimana v tom CTM sú jasné. Všetky shimano naboje majú obyčajné guličkove ložiská, ktoré sa za pár mesiacov zanesú a kolesá pojdu ťažšie. Tie formule o moc horšie určite nebudú. Rám, je to Gary Fisher collection, on je vynálezca MTB a svoje rámy majú po rokoch riadne prepracované. Myslím si, že tá ich G2 geometria fakt funguje. Bike je rýchly, stabilný a zároveň obratný ( ja jazdím o triedu vyšší Superfly). Od tohto roku TREK zmenil dizajn ich 29" rámov (2011-2013 boli rovnaké) a čítal som samé chváli na to, že sú o niečo lepšie ako 2013. Nehovorím, že CTM sú zlé, je to slovenská firma a držím im palce, no v tomto prípade si myslím, že rám toho X-caliberu je ďaleko niekde inde ako CTM. Jak aj pozerám na tie rámy, Ten CTM je kratší a vyšší. Ten Trek, tam by ti stačil o číslo menší rám ako CTM, aby si dosiahol rovnakú dĺžku rámu ako na CTM a mal by si vačší standing clearance, čo si myslím, že je dosť výhoda. Aj ak by sa menej oplatil, ajtak by som ho bral, však komponenty si pomeníš ako budeš chcieť, tu na bazare v podstate všetko dobre kúpiš aj predáš.
11.07.2014 - 09:13:55
00
Na tom Treku su obidve náboje Bontrager - priemyselne ale neviem či je to dobre alebo nie ???
11.07.2014 - 14:27:23
00
pumpiacik - tazko povedat , napr dobre nastaveny XT konus je v podstate neznicitelny...

drifter_00 - prepac ale musim na tvoje postrehy reagovat. Co sa zanesie? Co je jasne? Si mal niekedy rozobrany dajaky lepsi konus vobec? Preco to ludom ktory sa nevyznaju rozpravas taketo nezmysly, potom si to zoberie za svoje a uz budu vsetci jeho kamosi vediet ze ziadny naboj shimano na bajku nechcu...a nebudu ani vediet preco, len to niekto pisal na mtbiker tak to musi byt pravda...Odporucas mu trek bez jedineho padneho argumentu preco je lepsi ako ine, Ok beriem mas ho doma a kazdy ma k tomu co ma pozitivny vztah. Ale odporucas mu aby ho zobral aj ak to nebude vyhodna kupa a aj keby sa na nom museli vsetky komponenty pomenit, hlavne ze ram bude trek. Co k tomu dodat...tak sa ma kupovat bike.

Cela G2 geo je len o tom ze je kratsi ram a vidla ma vacsi ofset smerom dopredu http://www.youtube.com/watch?v=x37_ubaowdk
Inac na tom rame nevidim nic co by bolo vyrazne lepsie..Ako som pisal aj k speslom ten trek je vzhladom na vybavu tak o 200-300€ predrazeny(uz po zlave).
11.07.2014 - 14:43:46
00
Asi som to zle napísal, ospravedlňujem sa, nechcel som tu nasilu pretláčať nejakú značku. Napísal som môj názor, a to čo viem. Nepísal som nič v zmysle, že je to svatá pravda, možno sa mýlim. Jazdil som viacero bikov - 29" a TREK mi vyšiel, aspon pre mna najvhodnejší. Fakt som na nom mal vačšiu istotu pri jazde ako na iných. Dovtedy sa mi trek nejak velmi nepáčil. Postupne som k tomu došiel. Tiež vychádzam z recenzii, ktoré som čítal. Tu je hodnotený tohtoročný X-caliber 7: http://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/bikes/mountain-bikes/29er/product/review-trek-x-caliber-7-47752/ dostal 4.5/5 !!! Také dobré skore má fakt máloktorý bike.
tu je X-Caliber 2011: http://www.bikeradar.com/gear/category/bikes/mountain-bikes/product/review-trek-bikes-gary-fisher-collection-x-caliber-29er-11-42417/ dostal 4/5.
Pýtal sa na rám, tak som napísal aké má výhody oproti druhému. Jasné, že každému vyhovovať nemusí, je to pomorne dlhý rám, možno najdlhší zo všetkých značiek. Niekto kto má postavu typu celkom dlhé nohy k pomeru celkovej výške, tak TREK by mu nemusel vyhovovať. To nech si zváži každý sám. Ano, súhlasím, čo sa týka cena/vybava tak sú pomerne drahé.
Shimano naboje, ano mam zlé skúsenosti snimi aj viacerí v mojom okolii. Neviem ktoré to boli presne, M475, niečo také aj Deore a po cca pol roku už drhli všeliako ked som otačal osku. Aj oska sa vyhegala celkom rychlo. Aj sme ich rozobrali a čistili. Konusi som zrejme nenastavil idealne, neviem to dobre. Tie shimano naboje mali také gumové krytky, takže sa tam špina lahko dostala. Bolo to pár rokov dozadu, tak určite tie dnešné sú lepšie. Ano, beriem, lepší konus som rozobratý nemal aj tie konkrétne na tom x-caliberi a ctm som nevidel, ešte raz sa ospravedlnujem. Teraz keď mám náboje s priemyselními ložiskami to je niečo uplne iné. Najazdených mám cca 5000km, stále idú jak nové a netreba sa o to starať. Určite odporučam taký upgrade, no samozrejme, niekto kto má nízky rozpočet to neprichádza do úvahy. Asi tak.
11.07.2014 - 21:31:34
00
zobral som nakoniec slash 2.0, o 100 eur lacnejsi ako trek takze cena zohrala ulohu, ale urcite aj trek je super. dakujem za rady
11.07.2014 - 22:07:52
00
Vsak ctm su sracky preboha
12.07.2014 - 18:10:27
00
Ale zrovna ten Slash 2.0 nie je žiadna sračka. Pozri si ten bike, jeho výbavu a potom sa vyjadruj. CTM za 250-300 € možno nazvať "sračkou", ale to aj každý iný bike v podobnej cene.
12.07.2014 - 18:33:22
00
je to 15rocny expert na biky, takze to (snad) pochopi o par rokov neskor...
12.07.2014 - 18:46:30
00
Tak sorry ale ja mam velmi zle skusenosti s ctmkami
12.07.2014 - 19:09:24
00
Ty mas aky ctm a vybavu
12.07.2014 - 19:15:23
00
Mam CTM Slash 3.0 (2014), co to odjazdene a vyskusane, bezkonkurencna cena vzhladom na osadenie, v tejto cene dostat rebu s lock outom a pevnou osou sa hadam neda (aj ked neni tapered - kuzel krk), cista sada, vymenil som kazetu a pedale (deore kazeta a 505ky davaju 2/3 vyrobcov aby setrili...) Doteraz mam na starom biku LX naboje z roku 2008, bez jedineho problemu. Ram CTM je velmi pekne a funkcne spraveny, bike jazdi vyborne. AJ Trek ci Specialized ked je osadeny zakladnymi komponentami sa dokasle a tie su vsade rovnake, takze nadavat na akukolvek znacku za komponenty mi pride hlupe. otazka je, ako je one starane a ako sa vyuziva bike. bicykel za 400 E asi nie je ani na zjazd, ani dirt jump a podobne. potom 13 -15 rocny chlapci nadavaju ze to lamu a praskaju... CTM spravilo kus prace
mare_K plny suhlas, nemam co dodat
15.07.2014 - 11:42:48
00
keyboard_arrow_up