po mnohich uvahach o cestaku som sa nakoniec rozhodol kupit nejaky stary favorit a postupne ho vytunit, favorit urcite niekde zozeniem, ale potrebujem rady s cim zacat? ja by som asi povedal ze kolesa nie? potom brzdy, a nasledne asi presmykac, prehadzovacka a uz by to mozno slapalo. nakoniec ked uz bude pojazdny sa ho pokusim este nejako nasprejovat asi nejakym tmavym matnym lakom. to vsetko bude s mojeho vacku, lebo moji fotrovci sa dali na setrenie na dom :( :( , cize na bike ich len velmi malo presvecim. na ceste vela nejazdim, ale dost na to aby som si len menil plaste na horskom biku. co poviete na moj napad, ja viem ze je sialeny heh :D , ale co planujem zle? ide mi hlavne o poradie menenia jednotlivych komponentou.
diki :)
04.05.2008 - 21:08:27
00
a este som zabudol dodat: keby mal niekto nahodou v garazizapatroseny nejaky ten stary cestak tak jeho ponuku s radostou prijmem, zatim je moje konto 1000sk.
04.05.2008 - 21:10:32
00
nerob taku debilinu a kup si normalny jazdeny cestak.po 10 000 zozenies dost slusne veci bez nutnosti nieco menit.takto by sa Ti to akurat predrazilo a ten ram tiez asi nebude bohvieco:)
04.05.2008 - 21:11:18
00
jj, ja vim ze je to blbost ale:
1, bavilo by ma tunit ten bike
2, chcem zacat s cestnou cyklistikou uz coskoro, na este neupravenom favorite, a nie este cca pol roka setrit
3, moj otec je taky sialeny, ze ked mu povim ze chcem novy cestak tak ma posle do <>, ale ked poviem ze si kupim nejaky stary favorit na ktorom budem jazdit tak mi to mozno vezme.

to su dovody preco som sa rozhodol to urobit takto, a nie setrit heh :D a mozno nakoniec kupim aj nejaky ten ram. :)
04.05.2008 - 21:16:05
00
pripadne novy wheelset s uzkymi plastami a je po probleme :wink:
04.05.2008 - 21:17:36
00
vis, na horskom by mi asi nestacili ani prevody, a na mojom genesise mam posed skoro jako na endure cize to tiez neni nic moc. ten favorit by podla mna na ceste aj neupraveny slapal lepsie nez MTB s uzkymi plastami.
04.05.2008 - 21:20:54
00
martinux, neviem ci si jazdil na cestaku, ale ked das na MTB tenke plastne stale to bude mtb.a ked tak chces upravovat tak kup nejaky normalny ram a skladaj:)
04.05.2008 - 21:20:54
00
martinux, neviem ci si jazdil na cestaku, ale ked das na MTB tenke plastne stale to bude mtb.a ked tak chces upravovat tak kup nejaky normalny ram a skladaj:)

jj presne, stale by to bolo len MTB, jj to by som ale musel cakat kym by som to cele vyskladal, pocujte a mam tu este par otazok ohladom favoritou: su aj favority s kolesami pre galusky? kolko asi vazi taky favorit?
04.05.2008 - 21:24:29
00
to, ci mas galusky zavisi od toho, ci mas na to rafy.. kompromis je plastovka..ktoru das na klasicky plastovy rafik

btw..mam doma jedneho favorita....a podla mna nema absolutne vyznam robit upgrade.. vymenil som len to najnutnejsie, aby sa na nom dalo jazdit...
plaste, duse, brzdove gumicky , omotavky, pedale a kusok bovdenu..
04.05.2008 - 21:27:33
00
http://the.mtbiker.sk/index.php?modul=bazar&kid=1109&od=50&order=ncas+desc je tu nejaky bianchi, len ten ram vyzera ako pre trojmetroveho chlapa.ale za tu cenu fajn vybava.na takom dacom by som zacinal
04.05.2008 - 21:30:42
00
jj presne ako vravis, ked nejazdim vela na ceste tak podla mna je favorit uplne postacujuci.
04.05.2008 - 21:31:54
00
favorit ramy su velmi pruzne. uberaju silu slapania a ked zasprintujes v stoji tak sa cely ram kruti. na zaciatok je ale OK. trosku mozes mat problemy zo spojmi zadnej stavby pri upinani kolies. kamosovi tam praskol - mufne ci ako sa to vola na nich boli spajkovane. tzv. tvrda spajka. aspon ram co jazdil dlho kamos a co som mal ja. mne vsak nepraskol. a jazdne vlastnosti mal skor "neochotne" ako si ho "polozil" do zakruty, tak isiel. tazko sa s nim prudko manevrovalo. bol velmi neochotny na zmenu smeru. hlavne pri vyssich rychlostiach. taky ocelak Fondriest alebo terajsia horcikovo-uhlikova Merida su cisto sportaky. na slapanie super tuhe, na nerovnosti dostatocne pruzne a prudke zmeny smeru spravis lahko pri akejkolvek rychlosti od 0 do 80 km/h to mam overene. vyborne jazdne vlastnosti.
04.05.2008 - 21:31:56
00
pocujte: chcem urcite galusky, kolko stoja nejake lacne rafky na galusky?
04.05.2008 - 21:34:13
00
nechcem Ti ich vyhovarat, ale podla mna by totalne stacili normalne cestne plaste.galusky tak na preteky.je s tym akurat tak viac roboty.
04.05.2008 - 21:36:38
00
hej? a co sa tyka valiveho odporu su na tom ako?
04.05.2008 - 21:38:07
00
keyboard_arrow_up