Ahojte,
Chcem sa spýtať pár vecí, chcem toto leto začať s downhillom na hardtailovom biku (už som podobné veci jazdil, ale nemal som odvahu na mojom šrote ísť do niečoho takého naplno:D) Rád by som vedel aká je vhodná velkosť rámu. Mám 171 CM, a velkosťou kolies 26 alebo 27,5? Mám pár typov na bicykle (Chcem investovať cca 500€ a lepšie komponenty kupovať časom) ale potrebujem dobrý základ aspoň v ráme :) Moje typi sú:

http://www.kaktusbike.sk/pitch-sport-650b-13959
http://www.kaktusbike.sk/voltage-yz-20-12496
http://www.kaktusbike.sk/raptor-1-0-12362

Ale raptorom som si najmenej istý.

Moja predstava o jazde: Chcem sa naučiť techniku jazdenia a časom pritvrdiť samozrejme rýchlosť po koreňoch, skalkách a chcem dostať aj istotu v skokoch ako v dirtoch čo sa môžu v lese pri zjazde nachádzať. Jazdím AM už dosť dlho ale čo ponúka downhill/freeride sa mi páči viac.
15.01.2015 - 21:02:00
00
o jazdenke si nerozmýšľal ? lebo nové za tú cenu nebude nic moc... ale s týchto čo si postol bude najlepšia voľba práve raptor, vidlica je aspoň ako tak funkčná, kľuky sú tam o poznanie lepšie ako na zvyšných dvoch, ráfiky pre nich robí remerx (mali by tam byt brave disc) zvyšok výbavy je tam +- na rovnakej úrovni
16.01.2015 - 11:44:42
01
O jazdenke ... no dalo by sa to riešiť ak by som našiel niekoho kto by išiel k danému biku somnou a posúdil. No ale mal som záujem aj o nejakú záruku. Je raptor rám dobrý základ na hardtail freeride? že by som si na raptora dokupoval časom lepšie komponenty? a ešte prosím nejaké vyjadrenie k výške velkosti kolies a výške rámu 15' na mojích 171 cm a 64kg. Nechcem tu definovať žiadne "light dh" "easy freeride" ... a také veci tak rovno postnem video, ktoré približne zobrazuje jazdu ktorú by som chcel dosiahnuť https://www.youtube.com/watch?v=CsFco-6rJ9Y aj keď nemám obmedzenia :)
16.01.2015 - 15:04:56
00
Raptor sa robí iba v jednej veľkosti, takže tam toho moc nenavyberáš... ten rám vydrží celkom dosť, takže tu sa nemáš čoho báť
k ttým kolesám, v tejto cenovej relácii asi nebude na 27,5" kolesách nič čo by znieslo to čo raptor (myslím samotný rám)
16.01.2015 - 17:34:48
00
Dobre tak ukázal som čo s tým chcem jazdiť výšku váhu .. bol by som na 90% rozhodnutý celkom si mi ho priblížil takže asi pôjdem do toho :) A budem si na ňom stavať .. od zakladu dík za ochotu . PS ešte niečo čo by som mal vedieť? nejakú radu alebo tak? ohladom tohoto biku a toho čo chcem jazdiť. A či sa na tom bude dať učiť aj menšie dropy.
16.01.2015 - 18:06:34
00
asi by som hneď s fleku na ňom vymenil brzdy, a potom postupne čo bude treba, jop samozrejme bude sa dať učiť aj dropy, ale neriskoval by som niečo čo má viac ako meter
... minulé leto keď na Maline si na presne týchto raptoroch (bez akýchkoľvek úprav) celkom slušne nakladala skupinka asi 3 típkov :D
16.01.2015 - 18:44:43
00
Jaj tak fajn :D Dikes :D ale prosím ťa ešte otázočka .. na kolko to chce mať nafúkané gumy? na freeride
17.01.2015 - 01:12:54
00
ešte doplním k tým dropom, v základnej výbave by som neriskoval nič vyššie, lebo rám vydrží aj viac ale zvyšné komponenety by nemuseli :D na tlaky musíš prísť sám aké ti budú vyhovovať, váhu aj výšku máme cca rovnakú a jazdím v predu 2,1 a v zadu 2,3 baru a vyhovuje mi to a zasa kamoš čo má o 5 kíl viac kolesá bombuje na 3,5baru na zjazďáku...
17.01.2015 - 09:32:42
00
jaj jasne dobre vedieť :D akože potom časom (okrem brzd) čo by šlo vymeniť čo je tam také najviac nanič? už keď teda máme rozobratú tému na raptora
17.01.2015 - 11:05:44
00
no skoro všetko :D ale začal by som brzdami do predu by som hodil jednopílu + napinák (alebo len odmontoval najväčšiu a dal tam rock ring) potom vidla+náboje, 10sp kazetu spolu so šaltrom, radením a reťazou, a nejaké širšie rajdy (rajdy by možno mohli byť aj medzi prvými vecami)
17.01.2015 - 11:26:43
00
jaj .. hej nad tým som tiež uvažoval, že či pre mňa budú dosť široké. Jasné a rozmýšlal som aj nad kolesami hrúbku aspon 2.3 ale kvalitnejšie ráfiky. btw pri niektorých zjazdoch tu v okolí som počul, že je aj dirt. Išlo by to však že? ale po vymenení komponentov samozrejme. Ja som vždy do predu vedel, že budem meniť komponenty čo to dá iba som hladal dobrý základ v ráme .. to bola moja požiadavka č.1
17.01.2015 - 11:56:36
00
ráfiky sú tam slušné, spolu s kľukami a predstavcom patria ku komponentom čo na tom biku vydržia určite najdlhšie :D len si daj pozor keď budeš postupne upgradeovať, aby ti daný komponent sedel zo zvyškom, napriklad keď budeš meniť vidlu tak určite za niečo čo ma 15 alebo 20mm pevnú osku a podľa toho ti bude treba aj náboj, a asi aj kotúč keďže teraz tam je center lock (a tieto ktúče odvedú svoju prácu ale určite by sa tam časom hodili väčšie a kvalitnejšie) jop dirty sa na tom budú dať pojazdiť
17.01.2015 - 12:01:40
00
Jáj dobre vedieť :D no jasné dirty patria k tomu a napadlo ma to preto lebo som skakal na bmx volakedy a keďže tu je menší rám tak prečo neskúsiť aj nejaké slušné pomenšie dirty. mimochodom dirt a freeride .. nemá nato nejaký vplyv, že ten bike má 24 rychlostí? mne to príde zbytočné
17.01.2015 - 12:06:13
00
no ono vo všeobecnosti Raptor sa síce označuje ako dirťák ale v podstate s ním nemá spoločné nič :D každopádne dirty sa dajú zajazdiť na DH fullku :D
čistokrvné dirťáky sú povačšinou oceľové singlespeedové stroje a viac prevodov tam nie je potrebných, pri freeride zasa viac prevodov nie je na škodu
17.01.2015 - 13:00:12
00
No každopádne si ho poupravím :D ide o to sa poriadne vyblázniť a zažiť adrenalin. Chce to aj bike na dlhšie trasy, ale to už dačo mám takže ešte raz dik ide sa na to .. keby niečo ešte napíšem na forko :D :)
17.01.2015 - 13:30:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Pevné a hardtail)
keyboard_arrow_up