Ahojte, chcel by som si kupit full v cene okolo 5000.
Moje jazdenie je:
- vykonnostne jazdenie v Karpatoch
- zelene a modre traily
- KOM hunting a pretekanie sa s kamosmi na Strave
- obcas nejaky maraton
- moooooozno nejaky amatersky XCO niekedy

Mam 181cm a 82kg, takze skor mi asi budu pasovat tuhsie vidly. S vahou uz neviem ist dole aby to nebolo na ukor sily, ktoru ale potrebujem na iny sport.

Myslim ze pri tej cene netreba uz robit velke kompromisy a teda chcem aby vo vysledku ten bike mal:
- karbonove kolesa (bud v zaklade, alebo pocitat s financnou rezervou na upgrade)
- group set minimalne XT alebo X01
- teleskopku (ideal v zaklade)
- zdvih 100-120mm, ale stale chcem aby to bol v prvom rade lahky a rychly bike, ktory sa da po prerobeni na bezduse a osadeni lahsieho sedla dostat pod 11kg.

Moje alternativy:
- 2021 Specialized epic evo expert - sice cennikovo 6500 euro, ale viem ho mat vo vyraznejsej zlave
- 2021 Cannondale scalpel 2 / se 1
- Orbea Oiz M10 - ak by sa dalo objednat priamo na karbonovych kolesach
Neuvazujem moc nad:
- Scott Spark RC - Karbonove kolesa ma az verzia WC, ktora je uz cenovo nad moj limit (6000 bez teleskopky).
- Canyon Lux CF SL 8.0 - Trosku sa obavam pripadnej reklamacie a problemov. Predsa len je to celopero a je tam vela veci ktore sa mozu ***** a pri sviznejsom jazdeni treba pocitat aj s obcasnym padom. Geometria je tiez uz pomerne konzervativna.

Budem rad za konstruktivne napady :)
24.07.2020 - 14:55:16
00
https://www.mtbiker.sk/clanky/11748/test-mondraker-f-podium-r-ambiciozny-mladik-na-xc-okruhoch.html
24.07.2020 - 15:21:56
00
https://www.rosebikes.de/rose-thrill-hill-4-2681110
24.07.2020 - 19:46:47
13
kecinko

Skúsim odpovedať, keďže som len nedávno riešil podobnú dilemu. Mám 180 cm a 87 kg, váha dole tiež kvôli inému športu nepripadá do úvahy?. Nejaký špeciálny cenový limit som nemal, skôr išlo o dostupnosť a pocit pri jazde, keďže sa pohybujem vo veľkosti L, aj keď teoreticky spadám aj na hornú hranicu M-ka. Emko neodporúčam, skúšal som viaceré biky, na môj XC posed a zvyk pri šľapaní proste malé. Nakoniec som šiel do veľkosti L https://www.cube.eu/sk/2020/bikes/mountainbike/fullsuspension/ams/cube-ams-100-c68-tm-29-greynorange-2020/
Dala sa ešte nejaká zľavička, takže nebolo o čom, a zostane ti rezerva na karbónové kolesá (ktoré ja neplánujem, resp nepotrebujem, som už starší jazdec, nestrážim gramy?), prípadne neskôr na výmenu radenia GX, podľa toho ako bude fachčiť. Brzdy shimana XT predpokladám budú zatiaľ postačovať aspoň pre mňa. Na zváženie je výmena sedla sdg radar, resp určite výmena gripov, ale to sú malé položky. Po viacročnej skúsenosti so spešlami resp aj s meridou, ktoré mám ako značky rád, ma tento Cube príjemne prekvapil. Budúci týždeň plánujem nejaký dlhší výjazd, tak uvidím, či som sa nezmýlil. Toľko k tomu z mojej strany??
25.07.2020 - 08:07:48
00
Za 5k toho vela nekupis dnes .. tak lepsie HTcko :lol: ... inak ale Cannonadal, /prevazne/ Trek a Specialized su ukrutne zasekane v svojich "standardoch". Za mna asi jedine Orbea. Za tych 4k kupis fakt dobry XC bajk .. karbon kolesa su tusim + 1k. Ale neviem ako z dostupnostou 2020 modelov, uz asi nijak :/ .. pri 82kg a zdvihu 100mm ti v pohode staci 32mm vidla.
25.07.2020 - 08:34:02
00
DI2F4Y napísal:


Verim, ze bike you super aj je to super pomer cena/vykon, ale uz Canyonu sa bojm lebo na celopere je vela toho co sa vie *****.
25.07.2020 - 20:53:41
00
Dredd napísal:
kecinko

Skúsim odpovedať, keďže som len nedávno riešil podobnú dilemu. Mám 180 cm a 87 kg, váha dole tiež kvôli inému športu nepripadá do úvahy?. Nejaký špeciálny cenový limit som nemal, skôr išlo o dostupnosť a pocit pri jazde, keďže sa pohybujem vo veľkosti L, aj keď teoreticky spadám aj na hornú hranicu M-ka. Emko neodporúčam, skúšal som viaceré biky, na môj XC posed a zvyk pri šľapaní proste malé. Nakoniec som šiel do veľkosti L https://www.cube.eu/sk/2020/bikes/mountainbike/fullsuspension/ams/cube-ams-100-c68-tm-29-greynorange-2020/
Dala sa ešte nejaká zľavička, takže nebolo o čom, a zostane ti rezerva na karbónové kolesá (ktoré ja neplánujem, resp nepotrebujem, som už starší jazdec, nestrážim gramy?), prípadne neskôr na výmenu radenia GX, podľa toho ako bude fachčiť. Brzdy shimana XT predpokladám budú zatiaľ postačovať aspoň pre mňa. Na zváženie je výmena sedla sdg radar, resp určite výmena gripov, ale to sú malé položky. Po viacročnej skúsenosti so spešlami resp aj s meridou, ktoré mám ako značky rád, ma tento Cube príjemne prekvapil. Budúci týždeň plánujem nejaký dlhší výjazd, tak uvidím, či som sa nezmýlil. Toľko k tomu z mojej strany??


Nevravim, ze ten Cube je zly, ale karbon kolesa su +1000 euro. Za tu cenu mam aj ten Scalpel s modernou progresivnou geometriou na lepsej sade. Cube je predsa len uz starsi model s tradicnejsou konzervativnou geo.
25.07.2020 - 20:55:37
00
lubo_j napísal:
Verim, ze bike you super aj je to super pomer cena/vykon, ale uz Canyonu sa bojm lebo na celopere je vela toho co sa vie *****.

No ale ved tvoje alternativy su tiez celoodpruzene. Tak teraz som trochu zmateny...
25.07.2020 - 20:59:03
00
lto napísal:
Za 5k toho vela nekupis dnes .. tak lepsie HTcko :lol: ... inak ale Cannonadal, /prevazne/ Trek a Specialized su ukrutne zasekane v svojich "standardoch". Za mna asi jedine Orbea. Za tych 4k kupis fakt dobry XC bajk .. karbon kolesa su tusim + 1k. Ale neviem ako z dostupnostou 2020 modelov, uz asi nijak :/ .. pri 82kg a zdvihu 100mm ti v pohode staci 32mm vidla.


Ano Cannondale je extrem :D to je vlastne aj jedna vec co ma odradza... aj ked neviem ci by som na tom Scalpele potreboval nieco upgradovat kedze tie Hollowgram kluky a kolesa su dost fajn. A so zvyskom nie je problem.
A ten Epic Evo nema Brain, takze tam by nemalo byt nic specificke...
Ale akoze najradsej by som bral tu Orbea, len M10 sa neda na carbonovych kolesach... a kedze to chcem na firmu, takze potrebujem aby na blocku za bicykel bolo v jednej polozke toho co najviac :) upgrady si do ucta tazko dam
25.07.2020 - 21:13:23
00
ja_michalko napísal:
No ale ved tvoje alternativy su tiez celoodpruzene. Tak teraz som trochu zmateny...


Myslim to tak ze ci Canyon ci Rose kupujes cez net zo zahranicia a ked sa ti nieco pokazi, tak musis posielat bike naspat a opatrovat doma giganticku krabicu :)
S kamennymi obchodmi staci zaniest bike do obchodu.
25.07.2020 - 21:15:00
00
No ak ten Spesl ma normalny roztec tlmica a nie daky super speci, aj to uchytenie, tak potom ok. S tou Orbeou je to divne, pozeram, este v marci sa mi zda, ze u M10 sa dali dat aj karbon kolesa, hmm. Asi uz toho tolko nemaju.

Inak nedavno som videl daky KTM karbon full a velmi sa mi pacil. Viac ako Orbea, ale mohlo to by aj farbou :D Orbea ale nazivo vyzera paradne.


Naposledy upravil lto dňa 25.07.2020 - 21:39:34, celkovo upravené 1 krát.

25.07.2020 - 21:36:16
00
https://www.giant-bicycles.com/sk/anthem-advanced-pro-29-1

toto myslim pomer cena/vykon super
25.07.2020 - 21:36:44
00
kecinko

S tou geometriou konzervativnou je to pravda, ako som písal som už starší jazdec, a na XC mi takáto tradičnejšia geo vyhovuje. Pokiaľ ide o scalpel, všetko ok, myslím ale že za tých cca 3600 je tam NX sada...len ja osobne by som lefty ocho neprekusol?, darmo raz, som konzervatívny a v mojom videní sveta by mala mať vidlica dve nohy??
Anyway, prajem šťastnú ruku pri výbere....lebo dostupnosť modelov 2020 v schopnej konfigurácii už bude problém...
26.07.2020 - 19:44:05
00
https://www.cyklobazar.cz/inzerat/441299/kross-earth-te-29
27.07.2020 - 06:14:32
00
lubo_j napísal:
Ano Cannondale je extrem :D to je vlastne aj jedna vec co ma odradza... aj ked neviem ci by som na tom Scalpele potreboval nieco upgradovat kedze tie Hollowgram kluky a kolesa su dost fajn. A so zvyskom nie je problem.
A ten Epic Evo nema Brain, takze tam by nemalo byt nic specificke...
Ale akoze najradsej by som bral tu Orbea, len M10 sa neda na carbonovych kolesach... a kedze to chcem na firmu, takze potrebujem aby na blocku za bicykel bolo v jednej polozke toho co najviac :) upgrady si do ucta tazko dam


zaujala ma pasáž, že dám do účta na firmu...

a teda ak to nie je tajné, by ma zaujímalo v akej oblasti, alebo čo robíš, keď bajk môže byť uznaný daňový náklad...
27.07.2020 - 09:40:32
01
keyboard_arrow_up