MTBIKER odporúča Slovakia Divide 2023
Sme mediálnym partnerom akcie.

Štart


Slovakia Divide (SD) je nonstop bikepackingový výjazd bez podpory. Tretí ročník SD vedie krásnou slovenskou prírodou zo západu na východ. Trasa začína pri Bratislave pod hrebeňom Malých Karpát (okolie Modry) a končí v jednej z najvýchodnejších dedín našej Republiky, v dedine Beňatina. Štart je 5.8.2023 a  dĺžka trasy je 660 km, s prevýšením vyše 15000 m presná dĺžka bude aktualizovaná so zaslaným GPX mesiac pred štartom. Niektoré úseky stále trasujeme a optimalizujeme. :)

Trasa


Trasa je určená pre pokročilých cyklistov so znalosťami pohybu v krajine bez civilizácie. Trasovanie a optimalizácia trasy bola smerovaná zážitkom. Zážitkom z krásnej prírody, divokých hrebeňov, pekných zjazdov a trailov. Trasa bude prekonávať aj jediný 200km súvislý hrebeň, kde za civilizáciu možeme považovať jednú horskú dedinu a pár chát v sedlách.

Pravidlá


Trasu SD musí každý účastník absolvovať vlastnou silou bez externej pomoci. Toto pravidlo platí pre všetky aspekty SD – spanie, stravovanie. Podpora medzi účastníkmi je povolená. Pri opustení trasy účastníkom za účelom ubytovania, stravovania a iného, je povinný sa vrátiť do pôvodného miesta kde trasu opustil a pokračovať ďalej po trase. Celá trasa musí byť absolvovaná podľa zaslaného GPX. Limit absolvovania trasy je stanovený na 200 hodín.

Registrácia


Registrovať sa na preteky je možné na tomto odkaze. Účastnícky poplatok činí 130€, čo zahŕňa zapožičanie GPS trackeru, občerstvenie na štarte a cieli, tričko finisher, účastnícky suvenír a ubytovanie v cieli.

Všetky potrebné informácie nájdete na stránke organizátora.
Titulná fotografia: slovakiadivide.sk
keyboard_arrow_up