Pozvánka: KE.CY Singletrack Camp  - akcia, aká v Košiciach ešte nebola

Pozvánka: KE.CY Singletrack Camp - akcia, aká v Košiciach ešte nebola

Netradičný víkend plný jazdenia a zábavy si pre vás pripravili KE.CY - košické cyklotraily o.z. a Bike Park Červený Breh.

V termíne 19.–20.5.2018 sa dozviete a naučíte všetko, čo ste chceli vedieť o jazdení a stavaní singletrackov. Cieľom bude okrem zábavy ukázať vám, že singletrack nie je len zjazdová trať určená pre profíkov, ale bezpečný a "pohodový" cyklochodník určený pre široké spektrum bikerov.Pripravený je bohatý program v podobe prednášky o stavaní prírode blízkych singeltrackov, praktická ukážka údržby a stavby singlov v teréne. Večer sa môžete tešiť na Pecha Kucha - bicyklový špeciál. Samozrejmosťou bude spoločné jazdenie na trailoch, pre každého podľa nálady a výkonnosti, s cieľom zdokonaliť techniku. Motiváciou pre všetkých brigádnikov bude aj guláš a čapované pivko či kofola. Celú akciu budú zachytávať fotografi, takže príjemným bonusom budú možno nové profilovky .

Prihlásenie a registrácia


Pre prvých 40 registrovaných trailbuilderov je pripravený darček v podobe trička. Preto neváhajte a čo najskôr zašlite email so svojim menom a veľkosťou trička na adresu: kecy.akcie@gmail.com. Registrovať sa je možné do 11.5.2018.

Miesto konania


Ústredným miestom celého víkendu bude chata v BIKE PARKU Červený Breh (adresa Žľaby 22, potom ďalej hore kopcom smer bývalý lyžiarsky svah - stará chata/čajovňa). Kto si prinesie stan, môže využiť možnosť stanovačky pri chate počas celého víkendu.Program (zmena vyhradená):


Sobota 19.5.2018 (trailbuilding):
  • 09:00 - 10:00 - zraz na chate v BIKE PARKU Červený Breh, odovzdanie trička registrovaným trailbuilderom
  • 10:00 - 11:00 - teória trailbuildingu - prednáška o stavaní krásnych a udržateľných singletrackov
  • 11:00 - 16:00 - trailbuilding - presun na Bankov, kde začne praktická časť a výstavba nového Singletracku Bufet (prepojenie Bistra Bankov so začiatkom trailov DržHubu a Lesmír)
  • 16:00 - 20:00 - návrat na Červený Breh, guláš, občerstvenie a oddych za doprovodu DJov, grill & chill
  • 20:00 - 21:00 - Pecha Kucha Night - bicyklový špeciál
  • 21:00 - ..... - party, Djs, hudba, premietanie, zábava... pokiaľ sily vystačia

Nedeľa 20.5.2018 (jazdenie):
  • 10:00 - 11:00 - stretnutie v BIKE PARKU Červený Breh - vysvetlenie (základov) techniky jazdenia na trailoch pre menej skúsených bikerov, základný servis bikov, rozdelenie do skupín podľa výkonnosti a presun na traily
  • 11:00 - 15:00 - spoločné jazdenie na KE.CY singletrackoch - Bankov a okolie, za dohľadu a asistencie certifikovaného bike inštruktora; praktické rady, tipy a triky pre pohodovú jazdu na trailoch - vhodné pre všetky vekové a výkonnostné skupiny, aj rodiny s deťmi
  • 15:00 - 16:00 - návrat na Červený Breh, občerstvenie, ukončenie akcie

V nedeľu popoludní bude súbežne s jazdením na trailoch pustený aj lyžiarsky vlek na Červenom Brehu pre bikerov, ktorí budú jazdiť Dual Slalom. Všetky vaše otázky, návrhy či pripomienky, ako túto akciu viac spríjemniť, môžete posielať organizátorom na kecy.akcie@gmail.com. Aktuálne informácie nájdete na stránke facebook.com/kosicke.cyklotraily/.Košické Cyklotraily a BIKE PARK Červený Breh sa už tešia, ako si spoločne užijete tento mimoriadne nabitý víkend.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up26thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Ako si užiť bikovanie na trailoch, aj keď si žena, v 3 bodoch

Ako si užiť bikovanie na trailoch, aj keď si žena, v 3 bodoch

Ak si žena a pohybuješ sa v okruhu cyklistov, určite máš kamaráta/frajera/manžela, ktorý chodí jazdiť na tie „zabíjacké traily".
Na východe vyrástol nový flowtrail Hriešny - aspoň raz zhrešiť

Na východe vyrástol nový flowtrail Hriešny - aspoň raz zhrešiť

V posledných mesiacoch sa v Košiciach rozchýrila istá zvesť o dokončovaní nového trailu Hriešny (a to aj napriek blízkemu príchodu pápeža).
Video: Škola jazdy - prejazd cez technické nerovnosti play_arrow

Video: Škola jazdy - prejazd cez technické nerovnosti

Korene alebo skaly sa nachádzajú takmer na každom traile. V tomto videu vám poradíme, ako ich správne a bezpečne prechádzať.
keyboard_arrow_up