Reflexné doplnky výbavy za dostupné ceny od FORCE

Reflexné doplnky výbavy za dostupné ceny od FORCE

PR článok

Pasívna bezpečnosť je obvykle z dizajnových dôvodov cyklistami dosť často podceňovaná. Reflexné prvky však nie sú len odrážky napevno primontované k bicyklu, ale aj rôzne praktické odnímateľné doplnky, ktoré vám neraz môžu doslova zachrániť kožu.

Tí, ktorí pravidelne dochádzajú v skorých ranných hodinách na bicykli do práce, prípadne sa z nej vracajú večer, by určite vedeli hovoriť o tom, aká adrenalínová vie byť jazda v cestnej premávke. Byť poriadne videný v takomto prípade určite nie je na škodu a okrem osvetlenia sa môžete zviditeľniť aj rôznymi reflexnými prvkami, ktoré veľa nestoja a netreba ich ani nabíjať. V prípade potreby ich viete dať jednoducho dole, alebo použiť pri inom bicykli, športe alebo aktivite.

Reflexný klip na nohavice


Zabíja rovno dve muchy jednou ranou. Kým voľné nohavice vám pružný pásik pomôže ochrániť pred zamastením od reťaze, reflexná plocha na pohybujúcej sa nohe prinúti vodičov prichádzajúcich vozidiel zbystriť v dostatočnom predstihu. 23-centimetrov dlhý a 1 centimeter široký klip sa dodáva v páre za cenu cca 2,5 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.Reflexný klip na odev


Pokiaľ na bicykli nenosíte dlhé a voľné nohavice, pravdepodobne oceníte viac klip, ktorý možno podľa ľubovôle uchytiť na váš odev, batoh alebo iný doplnok. Rozmery žlto-zeleného “fulo” klipu sú 6,5 x 5 cm a jeho cena činí niečo cez 2 €.Sada reflexných nálepiek DIVERSE


Nenápadné strieborné nálepky, ktoré sú vyrobené z materiálu od svetoznámeho výrobcu 3M, sú k dispozícii ako 15-dielna sada pozostávajúca z rôznych veľkostí a tvarov. Nechýbajú ani oblúkové nálepky, ktoré sa dajú umiestniť na ráfiky. Cena je opäť na úrovni 2 €.

Reflexné nálepky - vo verzii premium


Ak by ste si nevystačili s klasickými reflexnými nálepkami, mohla by vás zaujať 6-kusová sada štvorcových nálepiek vyrobených firmou ShamanRacing z materiálu Reflekton R3000, ktorý sa vyznačuje nadštandardnou životnosťou a vynikajúcimi reflexnými vlastnosťami. Materiál je navyše vysokoodolný voči pretrhnutiu a zároveň tvárny, takže ich dokážete nalepiť aj na členitejšie povrchy ako sú napríklad hydroformingom tvarované trubky rámu. Cena je cca 2,5 € za sadu a viac sa dozviete na tomto odkaze.

(DIVERSE / Premium)

Reflexné trubičky na špice


Strieborné reflexné trubičky, ktoré sa nastrkávajú na jednotlivé špice vo výplete, sú veľmi efektívnym spôsobom, ako dať o sebe vedieť, pokiaľ sa k vám vozidlá približujú z boku. Vyrobené sú opäť z materiálu, ktorý dodala firma 3M. Ich dĺžka je 7 centimetrov a priemer 5 milimetrov. Na celkovej rotačnej hmotnosti kolesa vám 10-kusové balenie pridá iba 14 gramov. Zadovážiť si ich môžete za sumu tesne pod 3,5 €.

Reflexný pásik s LED diódami


42 centimetrov dlhý reflexný pásik zeleno-žltej reflexnej farby je vybavený vysokosvietivými červenými diódami po celom obvode. Na jeho bezpečné uchytenie slúži suchý zips, ktorý je s reflexnou časťou spojený pomocou elestického pásika. Diódy v pásiku sú napájané jednou mincovou batériou typu CR2032, aké sa používajú aj do tachometrov a v prípade vybitia ich nie je problém nahradiť. Cena tohto doplnku sa pohybuje na úrovni 3,5 € viac sa dozviete na stránke výrobcu na tomto odkaze.Vesta FORCE SAVE


Praktickým pomocníkom je aj minimalistická vesta SAVE, ktorá je dostupná v decentnej čierno-striebornej verzii alebo klasickej tenisovo-loptičkovej krikľavej farbe. Okrem prítomnosti vrecka na kľúče na suchý zips je výhodou aj odvetraná chrbtová časť zo sieťoviny a možnosť nastavenia na šírku hrudníka 80-120 cm pomocou suchých zipsov. Jej maloobchodná odporúčaná cena činí menej ako 8 €.Možností, ako o sebe dať vedieť na cestách a zvýšiť tak svoju bezpečnosť je naozaj veľa a aj drobná investícia do niektorého z reflexných prvkov sa môže poriadne vyplatiť. Česká značka FORCE je dobre známa výborným pomerom kvality a výkonu, rovnako ako aj rozsiahlou ponukou svojich produktov. Kompletný zoznam jej sortimentu nájdete na stránke force.cz.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Výbava pre najmenších – potešte svoje deti PR článok

Výbava pre najmenších – potešte svoje deti

Chcieť od vašich ratolestí, aby nikdy nespadli z bicykla, je nemožné. Nedokážeme to úplne ovplyvniť, ale čo môžeme urobiť, je zaobstarať im kvalitnú výbavu, ktorá ich ochráni pred zranením alebo pomôže pri jazde na bicykli.
Test: Okuliare KLS Dice II - okuliare s veľkým rozhľadom

Test: Okuliare KLS Dice II - okuliare s veľkým rozhľadom

Značka Kellys sa vám asi úplne nespája s okuliarmi, ale skôr s bicyklami. V tomto teste sa však pozrieme na model okuliarov DICE II, ktorý sa radí medzi tie najkvalitnejšie okuliare v ponuke značky.
Test: Dainese Trail Skins PRO – ľahké chrániče lakťov a kolien na trailové jazdenie

Test: Dainese Trail Skins PRO – ľahké chrániče lakťov a kolien na trailové jazdenie

Chrániče sú nevyhnutným doplnkom pri jazdení po trailoch. Čo však v prípade, že jazdec vyžaduje v prvom rade ľahkosť a stále dostatočnú ochranu? Dainese odpovedá práve chráničmi Trail Skins Pro.
keyboard_arrow_up