Enduro World Series - 5. kolo už tento víkend v talianskom La Thuile

Enduro World Series - 5. kolo už tento víkend v talianskom La Thuile

Po minulotýždňovom kole svetového pohára v zjazde aj cross-country vo Vallnorde (Andora), prichádza o niekoľko dní piate kolo svetovej série v endure. Pozrite sa spolu s nami, ako to celé bude vyzerať.

Letné obdobie prináša množstvo podujatí pre všetkých bikerov, ako sa vyblázniť do sýtosti. Dlhé výjazdy, náročné stúpania a traily, spojené s vyššími teplotami, dokážu unaviť každé telo. Občas preto nezaškodí posadiť sa v pohodlí domova na gauč a pozrieť si živý prenos rovnako zapálených ľudí.La Thuile, Taliansko


Z predchádzajúceho kola na rozmedzí Slovinska (Jamnica) a Rakúska (Petzen) sa presúvame viac na východ, do oblasti monumentálnych vrcholov, známych nejednému slovenskému jazdcovi. Pohorie Álp ponúka širokú paletu možností, z ktorej si vyberie naozaj každý. Dlhé traily s impozantnými výhľadmi sú už priam klišé tejto oblasti.Trať pretekov je prístupná už od nedele (15.júla) a na štvrtok (19.júla) sú naplánované prvé oficiálne tréningy prvých troch etáp (počínajúc 9:30 až do 17:00). Druhú časť si jazdci prejdú nasledujúci deň. Očakávaný „race day“ začína v sobotu o ôsmej hodine rannej. Rovnako je tomu aj v nedeľu.

Vzdialenosť, na ktorú sa pretekári musia pripraviť v sobotu, prekračuje 39 kilometrov (39,15). Nedeľňajšia už pôsobí prívetivejšie, ale s 27,6 km taktiež nebude zadarmo. V súčte tak zdolajú 6 etáp.

Živý prenos z pretekov vo forme priebežne sa aktualizujúcich výsledkov, je dostupný na stránke enduroworldseries.com/live.Rebríček hodnotenia


Po štvrtom kole sa celková klasifikácia usporiadala v tomto poradí:
 • V mužskej kategórii čelné miesto zastáva Sam Hill, minuloročný obhajca celkového prvenstva, v tomto roku zvíťazil v troch kolách (Chile, Kolumbia a Petzen/Jamnica). S výrazným odstupom 310 bodov nasleduje Robin Wallner, aj napriek tomu, že v 2018 nedosiahol lepšie umiestnenie než 3. miesto v Chile a Petzen/Jamnica. Naopak, celkovo štvrtý Martin Maes, s 1 320 bodmi, dosiahol dve druhé a jedno tretie miesto. Žiaľ, absencia v Kolumbii nenávratne zväčšila bodovú priepasť na prvého Sama Hilla.
  1. Sam Hill (Chain Reaction Cycles Mavis) – 1 880 bodov
  2. Robin Wallner (Ibis Cycles Enduro Race Team) – 1 570 bodov
  3. Damien Oton (Unior Devinci Factory Racing) – 1 520 bodov

 • Dámska vedúca trojica zložená s Cecile Ravanel, Isabeau CourdurierKaty Winton s výnimkou poslednej menovanej, si zachováva stabilne prvé, respektíve druhé miesto počas celej série. Cecile neokúsila prehru od začiatku sezóny.
  1. Cecile Ravanel (Commencal Vallnord) – 1 600 bodov
  2. Isabeau Courdurier (Intense Mavic Collective) – 1 400 bodov
  3. Katy Winton (Trek Factory Racing) – 1 200 bodov
Pohľadom na minulé kolo sa môžete presvedčiť o náročnosti tratí a zručnosti svetovej špičky endura.

Vital MTB 4.kolo Jamnica/Petzen
Enduro World Series 4. kolo highlights
Dúfame, že aj tohto týždňové súperenie prinesie rovnako zaujímavé momenty ako doposiaľ. Všetky dôležité informácie nájdete na tomto odkaze.

(Zdroj foto: enduroworldseries.com)
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Scott Enduro Race a Garmin Slopestyle FMB 2022 - adrenalínová Kálnica

Pozvánka: Scott Enduro Race a Garmin Slopestyle FMB 2022 - adrenalínová Kálnica

V Kálnici okrem maratóncov myslia aj na vyznávačov adrenalínu v krvi, rýchlej jazdy a plachtenia vzduchom. Na svoje si prídu už v sobotu 4. júna.
Reportáž: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria 2022 - 1. kolo v novom šate

Reportáž: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria 2022 - 1. kolo v novom šate

Patríte skôr medzi tých zjazduchtivých, pri slove enduro sa vám rozšíria zreničky a ešte si aj radi porovnáte časy so svojimi kamošmi?
Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria - kolesá roztočíme v Partizánskom

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria - kolesá roztočíme v Partizánskom

Konečne je tu jar a spolu so stále lepším a teplejším počasím sa plní aj kalendár podujatí. Pre tých, ktorí vyznávajú náročnejší terén, sa už o pár dní začína prvé kolo enduro pretekov.
keyboard_arrow_up