Enduro World Series - 5. kolo už tento víkend v talianskom La Thuile

Enduro World Series - 5. kolo už tento víkend v talianskom La Thuile

2

redakcia 18.07.2018 36 fotografií   Horska Cyklistika Enduro Taliansko Preteky

Po minulotýždňovom kole svetového pohára v zjazde aj cross-country vo Vallnorde (Andora), prichádza o niekoľko dní piate kolo svetovej série v endure. Pozrite sa spolu s nami, ako to celé bude vyzerať.

 

Letné obdobie prináša množstvo podujatí pre všetkých bikerov, ako sa vyblázniť do sýtosti. Dlhé výjazdy, náročné stúpania a traily, spojené s vyššími teplotami, dokážu unaviť každé telo. Občas preto nezaškodí posadiť sa v pohodlí domova na gauč a pozrieť si živý prenos rovnako zapálených ľudí.La Thuile, Taliansko


Z predchádzajúceho kola na rozmedzí Slovinska (Jamnica) a Rakúska (Petzen) sa presúvame viac na východ, do oblasti monumentálnych vrcholov, známych nejednému slovenskému jazdcovi. Pohorie Álp ponúka širokú paletu možností, z ktorej si vyberie naozaj každý. Dlhé traily s impozantnými výhľadmi sú už priam klišé tejto oblasti.Trať pretekov je prístupná už od nedele (15.júla) a na štvrtok (19.júla) sú naplánované prvé oficiálne tréningy prvých troch etáp (počínajúc 9:30 až do 17:00). Druhú časť si jazdci prejdú nasledujúci deň. Očakávaný „race day“ začína v sobotu o ôsmej hodine rannej. Rovnako je tomu aj v nedeľu.

Vzdialenosť, na ktorú sa pretekári musia pripraviť v sobotu, prekračuje 39 kilometrov (39,15). Nedeľňajšia už pôsobí prívetivejšie, ale s 27,6 km taktiež nebude zadarmo. V súčte tak zdolajú 6 etáp.

Živý prenos z pretekov vo forme priebežne sa aktualizujúcich výsledkov, je dostupný na stránke enduroworldseries.com/live.Rebríček hodnotenia


Po štvrtom kole sa celková klasifikácia usporiadala v tomto poradí:
 • V mužskej kategórii čelné miesto zastáva Sam Hill, minuloročný obhajca celkového prvenstva, v tomto roku zvíťazil v troch kolách (Chile, Kolumbia a Petzen/Jamnica). S výrazným odstupom 310 bodov nasleduje Robin Wallner, aj napriek tomu, že v 2018 nedosiahol lepšie umiestnenie než 3. miesto v Chile a Petzen/Jamnica. Naopak, celkovo štvrtý Martin Maes, s 1 320 bodmi, dosiahol dve druhé a jedno tretie miesto. Žiaľ, absencia v Kolumbii nenávratne zväčšila bodovú priepasť na prvého Sama Hilla.
  1. Sam Hill (Chain Reaction Cycles Mavis) – 1 880 bodov
  2. Robin Wallner (Ibis Cycles Enduro Race Team) – 1 570 bodov
  3. Damien Oton (Unior Devinci Factory Racing) – 1 520 bodov

 • Dámska vedúca trojica zložená s Cecile Ravanel, Isabeau CourdurierKaty Winton s výnimkou poslednej menovanej, si zachováva stabilne prvé, respektíve druhé miesto počas celej série. Cecile neokúsila prehru od začiatku sezóny.
  1. Cecile Ravanel (Commencal Vallnord) – 1 600 bodov
  2. Isabeau Courdurier (Intense Mavic Collective) – 1 400 bodov
  3. Katy Winton (Trek Factory Racing) – 1 200 bodov
Pohľadom na minulé kolo sa môžete presvedčiť o náročnosti tratí a zručnosti svetovej špičky endura.

Vital MTB 4.kolo Jamnica/Petzen
Enduro World Series 4. kolo highlights
Dúfame, že aj tohto týždňové súperenie prinesie rovnako zaujímavé momenty ako doposiaľ. Všetky dôležité informácie nájdete na tomto odkaze.

(Zdroj foto: enduroworldseries.com)

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty ~ Vidlice a tlmiče ~ Príslušenstvo)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár