Enduro World Series - 5. kolo už tento víkend v talianskom La Thuile

Enduro World Series - 5. kolo už tento víkend v talianskom La Thuile

Po minulotýždňovom kole svetového pohára v zjazde aj cross-country vo Vallnorde (Andora), prichádza o niekoľko dní piate kolo svetovej série v endure. Pozrite sa spolu s nami, ako to celé bude vyzerať.

Letné obdobie prináša množstvo podujatí pre všetkých bikerov, ako sa vyblázniť do sýtosti. Dlhé výjazdy, náročné stúpania a traily, spojené s vyššími teplotami, dokážu unaviť každé telo. Občas preto nezaškodí posadiť sa v pohodlí domova na gauč a pozrieť si živý prenos rovnako zapálených ľudí.La Thuile, Taliansko


Z predchádzajúceho kola na rozmedzí Slovinska (Jamnica) a Rakúska (Petzen) sa presúvame viac na východ, do oblasti monumentálnych vrcholov, známych nejednému slovenskému jazdcovi. Pohorie Álp ponúka širokú paletu možností, z ktorej si vyberie naozaj každý. Dlhé traily s impozantnými výhľadmi sú už priam klišé tejto oblasti.Trať pretekov je prístupná už od nedele (15.júla) a na štvrtok (19.júla) sú naplánované prvé oficiálne tréningy prvých troch etáp (počínajúc 9:30 až do 17:00). Druhú časť si jazdci prejdú nasledujúci deň. Očakávaný „race day“ začína v sobotu o ôsmej hodine rannej. Rovnako je tomu aj v nedeľu.

Vzdialenosť, na ktorú sa pretekári musia pripraviť v sobotu, prekračuje 39 kilometrov (39,15). Nedeľňajšia už pôsobí prívetivejšie, ale s 27,6 km taktiež nebude zadarmo. V súčte tak zdolajú 6 etáp.

Živý prenos z pretekov vo forme priebežne sa aktualizujúcich výsledkov, je dostupný na stránke enduroworldseries.com/live.Rebríček hodnotenia


Po štvrtom kole sa celková klasifikácia usporiadala v tomto poradí:
 • V mužskej kategórii čelné miesto zastáva Sam Hill, minuloročný obhajca celkového prvenstva, v tomto roku zvíťazil v troch kolách (Chile, Kolumbia a Petzen/Jamnica). S výrazným odstupom 310 bodov nasleduje Robin Wallner, aj napriek tomu, že v 2018 nedosiahol lepšie umiestnenie než 3. miesto v Chile a Petzen/Jamnica. Naopak, celkovo štvrtý Martin Maes, s 1 320 bodmi, dosiahol dve druhé a jedno tretie miesto. Žiaľ, absencia v Kolumbii nenávratne zväčšila bodovú priepasť na prvého Sama Hilla.
  1. Sam Hill (Chain Reaction Cycles Mavis) – 1 880 bodov
  2. Robin Wallner (Ibis Cycles Enduro Race Team) – 1 570 bodov
  3. Damien Oton (Unior Devinci Factory Racing) – 1 520 bodov

 • Dámska vedúca trojica zložená s Cecile Ravanel, Isabeau CourdurierKaty Winton s výnimkou poslednej menovanej, si zachováva stabilne prvé, respektíve druhé miesto počas celej série. Cecile neokúsila prehru od začiatku sezóny.
  1. Cecile Ravanel (Commencal Vallnord) – 1 600 bodov
  2. Isabeau Courdurier (Intense Mavic Collective) – 1 400 bodov
  3. Katy Winton (Trek Factory Racing) – 1 200 bodov
Pohľadom na minulé kolo sa môžete presvedčiť o náročnosti tratí a zručnosti svetovej špičky endura.

Vital MTB 4.kolo Jamnica/Petzen
Enduro World Series 4. kolo highlights
Dúfame, že aj tohto týždňové súperenie prinesie rovnako zaujímavé momenty ako doposiaľ. Všetky dôležité informácie nájdete na tomto odkaze.

(Zdroj foto: enduroworldseries.com)
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: 2. kolo Hornonitrianskej enduro série - znova na blate

Reportáž: 2. kolo Hornonitrianskej enduro série - znova na blate

Druhé kolo sa konalo posledný septembrový víkend vo Veľkej Lehôtke na miestnych trailoch. Znova, ako je zvykom, som tréning v sobotu nestíhal, na trailoch nikdy nejazdil, takže príprava prebehla presne podľa mojich predstáv.
Reportáž: 1. kolo Hornonitrianskej enduro série - tento rok som si to nenechal ujsť

Reportáž: 1. kolo Hornonitrianskej enduro série - tento rok som si to nenechal ujsť

V nedeľu 23. augusta sa konalo prvé kolo Hornonitrianskej série, ktoré som pri tohtoročnom počte pretekov nemohol vynechať. Prvý ročník sa mi jazdiť nepodarilo, ale tento som si povedal, že absolvujem všetky tri podujatia.
Reportáž: 3. kolo SPEN – tradičné kálnické enduro počas Bikefestu

Reportáž: 3. kolo SPEN – tradičné kálnické enduro počas Bikefestu

Tento rok bolo enduro v Kálnici počas Bikefestu zároveň aj ďalšou zastávkou série SPEN. Trať čakalo niekoľko zmien a tak som bol zvedavý, čo nám tento víkend prinesie.
keyboard_arrow_up