Pinarello Dogma F10 - hviezda tohtoročnej Tour de France

Pinarello Dogma F10 - hviezda tohtoročnej Tour de France

1

scr@tch 27.07.2018   Pinarello Cestny Bike Cestna Cyklistika Tour De France Novinky

Každý máme svoj sen o dokonalom bicykli a široká ponuka súčasných výrobcov sa dozaista vie priblížiť k tejto predstave. Sú ale niektoré kúsky, pri ktorých sa človeku doslova tají dych.

 

Sila jazdca je prvoradá, avšak, čím by bol bez bicykla? Päť víťazstiev na Tour de France za posledných šesť rokov, pričom aj tohtoročný vývoj Tour nasvedčuje o rovnakom výsledku ako v predchádzajúcich rokoch. To nemôže byť náhoda. Za všetkým tým je Pinarello Dogma. Pre tento rok opäť prepracovanejšia s modelom F10.

Nečudo, že dominancia tímu Sky nepozná v súčasnom pelotóne súpera. Uhlíkové vlákna typu Toray T1100 1K, nachádzajúce uplatnenie v leteckom priemysle, sú základom F10. Samozrejmosťou je už vnútorné vedenie laniek, taktiež kónická hlavová trubka, s rozmerom 1” 1/8 - 1”1/2, dodávajúca excelentnú tuhosť. Hmotnostne prekvapí s hodnotou 820 g (veľkosť 52), udržujúcou si tuhosť a zároveň pružnosť pre maximálny výkon a pohodlie jazdca.Nevšedné krivky rámu nie sú len výstrelkom dizajnérov. Testovania aerodynamických vlastností Dogmy prebiehajú v uzavretom veternom tuneli, poskytujúcom najpresnejšie údaje o odpore kladenom rámom pri jazde. Vďaka ním sa docielil aerodynamickejší prechod medzi spodnou rámovou trubkou a bidónmi o viac ako dvanásť percent.

(Sky: ASO/Alex Broadway)

Pinarello udáva, že ich model F10 je oproti predchádzajúcemu modelu F8 rýchlejší o 0,8 sekundy na kilometer, a to zásluhou konkávnej spodnej rámovej trubky. V nej je umiestnený modul pre elektrické radiace sady, príznačne pomenovaný E-Link. Nižšia hmotnosť je rovnako dôležitá. Jej pokles o 6,5% je nasledovaný zvýšením tuhosti na špecifických miestach o 7,1%. Neoddeliteľnou súčasťou je aj vidlica. Označenie FORK FLAP hovorí o zlepšení redukovania aerodynamického odporu.

Svoje kvality preukazuje aj na tohtoročnej Tour de France. 3 etapy pred koncom obsadzuje, vďaka jazdcom tímu Sky, prvé a tretie miesto v celkovej klasifikácii. Zároveň dve víťazstva súčasného lídra celkovej klasifikácie, Gerainta Thomasa, v 11. a 12. etape, nás len utvrdzujú o jej výnimočných schopnostiach.

Vyjadrenie Chrisa Frooma na účet konštruktérov z Pinarella, po odskúšaní nového modelu F10 počas jarnej prípravy na Etne, hovorí za všetko: „Výborná práca, chlapci“.Víťazný stroj
Pinarello Dogma F10 je dostupná až v 17 prevedeniach a viac informácií nájdete na stránkach pinarello.com alebo na davorin.sk.

(zdroj fotiek: pinarello.com, letour.fr, twitter.com/Pinarello_com)

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár