Brzdenie s Hayesom – čo ponúka legendárna značka?

Brzdenie s Hayesom – čo ponúka legendárna značka?

PR článok

Po chvíli ticha, prichádza špecialista na brzdy s novinkou, ktorá by mala pokryť tie najvyššie nároky na výkon a spoľahlivosť.

Americká značka Hayes vznikla už v roku 1946. Malá firma pod názvom HH Products v meste Milwaukee v tej dobe vyrábala súčiastky do motorov. Dnes je na celosvetovom trhu a zaoberá sa brzdovými systémami, riadením a odpružením nielen v športovom priemysle, ale aj na poľnohospodárskych a vojenských strojoch.

Po roku 1968 dokonca zásobovala brzdami aj slávne motocykle Harley-Davidson, Polaris snežné skútre a traktory. V roku 1984 sa značka premenovala na Hayes Industrial Brakes a inžinieri vytvorili ich prvé diskové brzdové systémy do horských bicyklov. Pod Hayes tiež patrí Sun Ringle, ktorá je známa svojimi ráfikmi, kolesami a nábojmi a tiež Answer, ktorá sa pre zmenu orientuje na výrobu komponentov a doplnkov. No a tým posledným do skladačky je dokonca odpruženie pod legendárnym názvom Manitou. Hayes má na rok 2018 v ponuke trojicu modelov.

Dominion A4


Začneme hneď novinkou, víťazom testov nových bŕzd, prepracovanou štvorpiestovou brzdou Dominion A4, určenou na technické jazdenie od trail, enduro, až po zjazd. Jej brzdový valček je upravený pre čo najkratší prázdny ťah páčky s vyváženým bodom „kúsavosti“. Štyri piesty sú kované za studena a s uchytením platničiek KingPin sľubujú vysokú tuhosť.Systém používa kvapalinu DOT 5.1 a kevlarové hadičky, čo zlepšuje servisnú údržbu a vlastnosti pri rôznych teplotách. Technológia Quick Bite zabezpečuje rýchle a konzistentné uchytenie brzdových doštičiek o rotor, tým je lepšia predvídateľnosť brzdenia a menší hluk.Nastavovať sa dá odstup páčky od riadítok a vzdialenosť kontaktu brzdových platničiek. Hayes k týmto brzdám dodáva semi-metalické platničky v štandardnej výbave alebo sintrované pre nepriaznivé podmienky.Rotory odolávajú rezonanciám, sú uchytené štandardnými šiestimi skrutkami s hrúbkou 1,9 mm a hmotnosť je 160 g (pre 180 mm) a 200 g (pre 203 mm). Hmotnosť prednej brzdy s hadicou a strmeňom je 310 g. Ako hovoria testy cyklistických webov a časopisov, pokiaľ hľadáte dobrú a spoľahlivú brzdu, toto je pre vás tá správna voľba.

MX Eypert MX


Nová MX je časom skúšaná a vylepšená verzia mechanickej brzdy MX4, formálne známa ako MX5. Sľubuje spoľahlivý brzdiaci účinok na vrchole úrovne mechanických bŕzd.Je určená pre rovné riadítka XC a trail bicyklov. Sú dodávané s vynovenými brzdovými platničkami. ktoré vynikajú nehlučným chodom a dobrým výkonom. Jej hmotnosť je 345 g a je ponúkaná vo veľkosti kotúčov 140, 160 a 180 mm.

CX Expert/Comp


Táto mechanická brzda je určená na cestné bicykle, cyklokros a gravel jazdenie, pričom ponúka vysoký výkon za výbornú cenu vo svojej triede. CX Expert je ponúkaná v štyroch farbách a hmotnosť strmeňa je 195 g, pričom je ponúkaná vo veľkosti kotúčov 140, 160 a 180 mm. Lacnejšia alternatíva CX Comp má hmotnosť strmeňa 208 g.


Podrobné informácie o predstavených modeloch sa dozviete na domovskej stránke hayesdiscbrake.com. Dovozcom na Slovensko je Procycling.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Ako mamka 4 detí (s dvojročnými odstupmi) dobre viem, čo to obnáša, starať sa o ne. No i my maminy potrebujeme chvíľu len pre seba, oddych, ktorým načerpáme sily do ďalších dní. Každý si pod tým predstaví niečo, čo ho baví. A mňa vždy bavil šport.
Bambusový bicykel - pomáha ľuďom i prírode

Bambusový bicykel - pomáha ľuďom i prírode

Posledné desaťročia sme ako ľudstvo na prírodu zabudli. V popredí boli naše ekonomické záujmy, zisk a obohacovanie sa na úkor našej planéty.
keyboard_arrow_up