Dôležité upozornenie – prilby Lazer

Dôležité upozornenie – prilby Lazer

redakcia 01.10.2018   Ochrana Doplnky Horska Cyklistika Bezpecnost Cestna Cyklistika Prilba

Spoločnosť Lazer Sport NV („Lazer“) zistila, že niektoré cyklistické prilby BLADE, MAGMA, ELLE a JADE, predávané od januára 2015, neprešli v istých prípadoch testami pevnosti uchytenia podľa noriem CE.

 

Dôvodom je, že sa za ojedinelých okolností môže ukotvenie remienka prilby uvoľniť pri náraze. Týka sa to všetkých veľkostí dotknutých prilieb CE.Doteraz si spoločnosť Lazer nie je vedomá žiadnych hlásení nehôd a bezpečnostné riziko považuje za veľmi nízke. Keďže však niektoré produkty nespĺňajú normy CE, spoločnosť Lazer sa rozhodla dobrovoľne stiahnuť prilby z obehu v krajinách, kde je test pevnosti uchytenia zo zákona povinný.

Aby ste zistili, či sa norma vzťahuje aj na vašu krajinu, navštívte webovú stránku http://www.lazersport.com, na ktorej nájdete ďalšie podrobnosti, alebo kontaktujte svojho miestneho predajcu spoločnosti Lazer.

Týka sa to iba nasledujúcich modelov prilieb Lazer:

Názov modelu prilby CE - identifikačný kód - veľkosť
BLADE - LZB-08 - XS, S, M, L, XL
BLADE (ázijský dizajn) - LZB-18 - S, M, L
ELLE - LZB-08 - S, M
MAGMA - LZB-08 - XS, S, M, L, XL
MAGMA (ázijský dizajn) - LZB-18 - S, M, L
JADE - LZB-08 - S, M

Netýka sa to žiadnych iných prilieb Lazer.

Dotknuté modely sa predávali v rôznych farbách. Vnútri prilby možno nájsť biely štítok s názvom modelu, identifikačným kódom a veľkosťou.Ak vlastníte jednu z dotknutých prilieb, čo najskôr kontaktujte predajcu, od ktorého ste ju kúpili, aby ste si zabezpečili bezplatnú náhradu prilby. Náhradné prilby, predávané pod názvom BLADE+ a MAGMA+, majú nové ukotvenie remienka, ktoré bolo navrhnuté tak, aby spĺňalo požadované normy.

Majú certifikačnú značku CE a možno ich identifikovať podľa kódov končiacich na „081“ a „181“. Ak si zákazníci nie sú istí, či sa to týka ich prilby Lazer, mali by navštíviť svojho predajcu, ktorý ju skontroluje.

Spoločnosť Lazer sa ospravedlňuje za nepríjemnosti. V prípade akýchkoľvek otázok navštívte webovú stránku spoločnosti, kde nájdete kontaktné a ďalšie informácie.

Podobné články