Na MS v cyklotriale pocestuje trojica Slovákov

Na MS v cyklotriale pocestuje trojica Slovákov

72 komentáre

redakcia 05.11.2018   Cross Country Cina Freestyle Trial Preteky Bmx Szc

Už dnes odštartovali v čínskom meste Chengdu majstrovstvá sveta v cyklotriale, BMX freestyle a XCO eliminátore. Medzi 5. – 11. novembrom zabojujú o cenné kovy športovci z celého sveta, medzi ktorými nebudú chýbať ani naši jazdci.

 

Z trialistov sa predstaví trojica Slovákov – Samuel Hlavatý, Erika Hlavatá a Ján Kočiš. Za BMX freestyle Michal Kovačovič. Po výbornom výsledku Samuela Hlavatého na poslednom kole svetového pohára v triale, kedy si za tretie miesto vychutnal v Berlíne pohľad z pódia, cestuje výprava s veľkým odhodlaním. Dobre si viedla aj Erika, ktorá sa prebojovala až do finále, v ktorom obsadila konečné 6. miesto.

Našich jazdcov povedie trojnásobná majsterka sveta, úspešná slovenská reprezentantka v tomto športe, Tatiana Janíčková. Súrodeneckú dvojicu z Rudiny dopĺňa bývalý majster sveta v triale, Ján Kočiš.„Na MS idem samozrejme s najvyššími očakávaniami. Počas celej sezóny som sa držal medzi top jazdcami a veľmi by ma potešilo, keby som to dokázal potvrdiť aj na MS v Číne. Uspokojujúce bude postúpenie do finále medzi top 6, no ciele mám vyššie,“ priblížil svoje očakávania Samuel Hlavatý a dodal: „po poslednom pódiu na svetovom pohári sa moje ciele posunuli na pódium. Verím, že to dopadne čo najlepšie, formu mám teraz ideálnu, no hocičo sa môže stať. Pôjde sa podľa nových pravidiel, tak dúfam, že mi bude všetko sedieť ako má a sezónu ukončím kvalitným výsledkom.“

„Veľmi rada by som bola, keby sa mi podarilo kvalifikovať medzi top 6 jazdkýň. Teda uspokojujúci výsledok od šiesteho miesta hore,“ povedala k účasti na MS Erika Hlavatá.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty ~ Reťaze ~ BMX a Singlespeed)

Komentáre

trial 05.11.2018 (12:37)

0


Samo mal dobru formu v Nemrcku.Dufam ze sa mu zadari.

 
patrikbrazdovic93 05.11.2018 (21:55)

0


Takýchto článkov by som uvítal aj viac, pretože takmer nikde sa o takto šikovných Slovákoch ktorí nás reprezentujú v zahraničí nepíše

 
Pridaj komentár