Pozvánka: Cyklostopy fest 2019 - víkendová akcia s množstvom príležitostí si pekne zajazdiť

Pozvánka: Cyklostopy fest 2019 - víkendová akcia s množstvom príležitostí si pekne zajazdiť

Už počas tohto víkendu sa v Stredovekom tábore v blízkosti Starej Ľubovne uskutoční Cyklostopy fest 2019, kde si milovníci cross country či enduro jazdenia prídu na svoje. Navyše sa nezabudlo ani na tých najmenších.

Nielen na toto sa môžete tešiť od 4. do 6. októbra na východe republiky. Slovíčko „Fest“ v názve podujatia nie je len tak náhodné. Okrem šliapania do pedálov a športových výkonov tu máte množstvo sprievodných akcií ako premietanie filmov, rôzne koncerty či grill párty. Myslelo sa aj na vašich malých fanúšikov, ktorí si chcú taktiež zajazdiť a celý nedeľný program sa korunuje záverečným kolom Slovenského pohára v endure. Ale poďme pekne poporiadku.Piatok - 04. 10. 2019


Začiatok tohto festu sa nebude niesť v lenivej nálade. Hneď v piatok podvečer pre vás pripravili Výšľap na Oslí vrch. Tento šprint do kopca otvorí celý Cyklostopy fest. Má celkovú dĺžku 3,8 kilometra a prevýšenie 272 m n.m.Sobota - 05. 10. 2019


Sobotňajší program je rôznorodý a každý si tu nájde to svoje. Detské preteky na lúke pri Stredovekom vojenskom tábore sú tu pre všetky ročníky narodenia od roku 2005 a mladšie. Prikladáme aj rozpis kategórií:

 • Baby: 2015 a mladší
 • Mikro: 2013 – 2014
 • Mili: 2011 – 2012
 • Mini: 2009 – 2010
 • Mladší žiaci/čky: 2007 – 2008
 • Starší žiaci/čky: 2005 – 2006
10. ročník Memoriálu Juzeka Hutníka sú XC preteky s relatívne dlhou históriou. Krátke okruhy v celkovej dĺžke 3,5 km a prevýšením 150 metrov preveria vaše sily na konci sezóny a 1,5 kilometrov dlhý singletrail na okruhu zase neodpustí technickú nedokonalosť vašej jazdy. Štartovať sa bude pod Ľubovnianskym hradom. Opäť prikladáme aj kategórie:

 • Juniori – 16 – 18 rokov – 3 okruhy
 • Muži - 19 – 39 rokov – 4 okruhy
 • Veteráni A – 40 – 49 rokov – 4 okruhy
 • Veteráni B – 50 a viac rokov – 3 okruhy
 • Ženy – bez rozdielu veku – 3 okruhy
A na záver sobotňajšieho programu je tu príležitosť pre všetkých registrovaných účastníkov nedeľných enduro pretekov, aby si prešli trať a pripravili sa technicky ale aj psychicky na nedeľu.

Nedeľa - 06. 10. 2019


Celoslovenský pohár v endure sa zavŕši 6. októbra v Starej Ľubovni. Najlepší bikeri si prídu zmerať svoje časy na záver sezóny a týmto spôsobom aj ukončia súťažný ročník pre rok 2019.Registrácia na disciplíny Výšľap na Oslí vrch, Memoriál Juzeka Hutníka a Detské preteky bude možná iba na mieste v deň pretekov. Registrácia pre disciplínu Slovenský pohár v Endure, 5. kolo, je možná na tomto odkaze.

Ak chcete svoju súťažnú sezónu zavŕšiť nadupanou víkendovou “chuťovkou”, ktorá bude plná sprievodných akcií, tak navštívte Stredoveký tábor v okolí Starej Ľubovne. Viac informácií, prihlasovanie a propozície jednotlivých pretekov nájdete na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Cyklostopy Fest

calendar_today 04.10.2019 - 06.10.2019
label Ostatní
place Stará Ľubovňa (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up16thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Scott Enduro Race a Garmin Slopestyle FMB 2022 - adrenalínová Kálnica

Pozvánka: Scott Enduro Race a Garmin Slopestyle FMB 2022 - adrenalínová Kálnica

V Kálnici okrem maratóncov myslia aj na vyznávačov adrenalínu v krvi, rýchlej jazdy a plachtenia vzduchom. Na svoje si prídu už v sobotu 4. júna.
Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria - kolesá roztočíme v Partizánskom

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria - kolesá roztočíme v Partizánskom

Konečne je tu jar a spolu so stále lepším a teplejším počasím sa plní aj kalendár podujatí. Pre tých, ktorí vyznávajú náročnejší terén, sa už o pár dní začína prvé kolo enduro pretekov.
Pozvánka: QUICK SPORT Jarný Šprint 2022 - pohodová MTB časovka na Turci

Pozvánka: QUICK SPORT Jarný Šprint 2022 - pohodová MTB časovka na Turci

Chceš okúsiť časovku do vrchu v príjemnej, takmer rodinnej atmosfére? Skús Jarný šprint v Bystričke.
keyboard_arrow_up