H-TRIATHLON Skalica 2009

H-TRIATHLON Skalica 2009

V sobotu 11.7.2009 sa na kúpalisku v Zlatníckej doline v Skalici uskutočnil ďalší ročník cross triatlonu. Usporiadatelia tento rok vypustili z organizačných dôvodov tzv. Open pretek, teda polovičné objemy tratí, určený pre verejnosť, čo sa odzrkadlilo na zvýšenom počte štafiet JA-TY-ON oproti minulým ročníkom... Fotoreport

Napriek upršanému počasiu v posledných týždňoch stálo pred 13-tou hodinou na okraji bazéna vyše 70 pretekárov odhodlaných popasovať sa s 1 km dlhým plávaním sťaženého tradičným vybiehaním z vody po šikmej ploche bazéna. Skalický triatlon je tiež známy náročnou traťou cyklistickej časti dlhej 16 km v štyroch okruhoch zahŕňajúcu prudké zjazdy, výjazdy, niekoľko prejazdov cez potok, korene a tento rok aj blato, takže núdza o pády nebola. Najmä v dvoch najťažších pasážach, ktoré sú v tesnej blízkosti kúpaliska a vždy sú obliehané húfom tlačiacich sa divákov . Čo som zaregistroval tak to odniesli len jedny ulomené rajdy (kormidlo ), bola opäť aj nejaká tá jazda po ráfiku ako minulý rok a jedna noha s podozrením na zlomeninu, ktorú ale našťastie RTG nepotvrdil. Posledná bežecká časť pozostávajúca z dvoch 4 km „okruhov“ preverila prípravu a hlavne morálku všetkých zúčastnených.
Ako prvý preťal cieľovú čiaru Peter Mosný s 1 sekundovým „náskokom“ pred tímovým kolegom Tomášom Jurkovičom (obaja Triklub FTVŠ Bratislava). Títo dva v podstate celý pretek absolvovali spolu bok po boku s veľkým náskokom pred ostatnými a rozdali si to až v cieľovej rovinke. Medzi ženami si prvenstvo zaslúžene vybojovala Adriana Milotová z CK Vendy Senica. Súboj štafiet mal od začiatku jasného favorita. Bola ním štafeta Senický expres, ktorú tvorili chalani Máčalka, Štvrtecký a Hlúpik čo potvrdil aj ich výsledný čas, kde nadelili druhej štafete vyše 22 minút!

Keďže som v tento deň nemal nič dôležitejšie na práci zbalil som foťák a vyrazil dokumentovať osudy pretekárov , s ktorými sa chcem teraz podeliť s vami. Aj keď je triatlon náročný šport, je krásny a možno ho niektorí chcete skúsiť, ale ešte ste sa neodhodlali (tak ako Červo už minimálne 3 roky hovorí, že si to chce vyskúšať omyl, Červo už vyskúšal: http://www.mtbiker.sk/index.php?modul=clanky&id=909 a http://www.mtbiker.sk/index.php?modul=clanky&id=893 ) a trošku vás to navnadí. Možnosť je ešte tento rok, 8.8.2009 Stará Myjava.

Výsledky hlavného preteku:
http://www.h-triathlon.sk/download.php?soubor=13

Výsledky štafiet JA-TY-ON:
http://www.h-triathlon.sk/download.php?soubor=14
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: KRÁĽ ZÁHORIA – úvod zaujímavej série na rýchlych a hravých singloch

Pozvánka: KRÁĽ ZÁHORIA – úvod zaujímavej série na rýchlych a hravých singloch

Začiatkom sezóny prídu celkom vhod preteky, ktoré vás tak úplne nezničia a pritom ponúknu možnosť výborne sa zabaviť na rýchlych chodníčkoch. Takým podujatím je Cannondale KRÁĽ ZÁHORIA, ktorý sa koná 22.4.2017 a navyše otvára rozmanitú sériu pre tých, ktorým nie je cudzí ani horský triatlon či klasické XC.
Fotogaléria: XC Cross country Skalica 2015

Fotogaléria: XC Cross country Skalica 2015

V sobotu 29. augusta sa v rekreačnej oblasti Skalica - Zlatnícka Dolina uskutočnil už štvrtý pretek na horských bicykloch v disciplíne XC Cross Country. Zároveň tento pretek bol aj finálovým podujatím seriálu Hertsport Extreme Tour 2015. Trať mala dĺžku 3.7 km a pozostávala z týchto častí: AC/DC Trail, Snake Trail, Avalanche Trail a Challenge Trail.
Pozvánka: XC Cross country Skalica 2015

Pozvánka: XC Cross country Skalica 2015

V sobotu 29. augusta 2015 sa v rekreačnej oblasti Skalica-Zlatnícka dolina uskutoční 4. ročník preteku na horských bicykloch v olympijskej disciplíne XC CROSS COUNTRY. Zároveň tento pretek bude aj finálovým podujatím seriálu HERTLSPORT EXTREM TOUR pre rok 2015. Trať preteku je situovaná na úpätí Bielych Karpát do BIKE ARÉNY Zlatnícka dolina na okruh o dĺžke 3700 m. Okruh je rozdelený do štyroch atraktívnych častí AC/DC TRAIL, SNAKE TRAIL, AVALANCHE TRAIL, CHALLENGE TRAIL.
keyboard_arrow_up