H-TRIATHLON Skalica 2009

H-TRIATHLON Skalica 2009

01 komentár

root 16.07.2009 243 fotografií   Triatlon Skalica Htriatlon Reportaz

V sobotu 11.7.2009 sa na kúpalisku v Zlatníckej doline v Skalici uskutočnil ďalší ročník cross triatlonu. Usporiadatelia tento rok vypustili z organizačných dôvodov tzv. Open pretek, teda polovičné objemy tratí, určený pre verejnosť, čo sa odzrkadlilo na zvýšenom počte štafiet JA-TY-ON oproti minulým ročníkom... Fotoreport

 

Napriek upršanému počasiu v posledných týždňoch stálo pred 13-tou hodinou na okraji bazéna vyše 70 pretekárov odhodlaných popasovať sa s 1 km dlhým plávaním sťaženého tradičným vybiehaním z vody po šikmej ploche bazéna. Skalický triatlon je tiež známy náročnou traťou cyklistickej časti dlhej 16 km v štyroch okruhoch zahŕňajúcu prudké zjazdy, výjazdy, niekoľko prejazdov cez potok, korene a tento rok aj blato, takže núdza o pády nebola. Najmä v dvoch najťažších pasážach, ktoré sú v tesnej blízkosti kúpaliska a vždy sú obliehané húfom tlačiacich sa divákov . Čo som zaregistroval tak to odniesli len jedny ulomené rajdy (kormidlo ), bola opäť aj nejaká tá jazda po ráfiku ako minulý rok a jedna noha s podozrením na zlomeninu, ktorú ale našťastie RTG nepotvrdil. Posledná bežecká časť pozostávajúca z dvoch 4 km „okruhov“ preverila prípravu a hlavne morálku všetkých zúčastnených.
Ako prvý preťal cieľovú čiaru Peter Mosný s 1 sekundovým „náskokom“ pred tímovým kolegom Tomášom Jurkovičom (obaja Triklub FTVŠ Bratislava). Títo dva v podstate celý pretek absolvovali spolu bok po boku s veľkým náskokom pred ostatnými a rozdali si to až v cieľovej rovinke. Medzi ženami si prvenstvo zaslúžene vybojovala Adriana Milotová z CK Vendy Senica. Súboj štafiet mal od začiatku jasného favorita. Bola ním štafeta Senický expres, ktorú tvorili chalani Máčalka, Štvrtecký a Hlúpik čo potvrdil aj ich výsledný čas, kde nadelili druhej štafete vyše 22 minút!

Keďže som v tento deň nemal nič dôležitejšie na práci zbalil som foťák a vyrazil dokumentovať osudy pretekárov , s ktorými sa chcem teraz podeliť s vami. Aj keď je triatlon náročný šport, je krásny a možno ho niektorí chcete skúsiť, ale ešte ste sa neodhodlali (tak ako Červo už minimálne 3 roky hovorí, že si to chce vyskúšať omyl, Červo už vyskúšal: http://www.mtbiker.sk/index.php?modul=clanky&id=909 a http://www.mtbiker.sk/index.php?modul=clanky&id=893 ) a trošku vás to navnadí. Možnosť je ešte tento rok, 8.8.2009 Stará Myjava.

Výsledky hlavného preteku:
http://www.h-triathlon.sk/download.php?soubor=13

Výsledky štafiet JA-TY-ON:
http://www.h-triathlon.sk/download.php?soubor=14
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

obrik 24.07.2009 (09:42)

0


Root pekny reportik si zavesil. Vystizne opisany a paradne pofoteny. Klobuk dolu pred dobre odvedenou robotkou. Mega dobre vysvetlene preco sa ti ludia zgrupovali pri tom strmaku

 
Pridaj komentár