Test: CamelBak Chase Protector Vest - batoh a chránič v jednom

Test: CamelBak Chase Protector Vest - batoh a chránič v jednom

Potrebujete si na výjazd zobrať viacero vecí a pritom si potrpíte aj na bezpečnosť? Čo tak siahnuť po modeli, ktorý v sebe spája chránič chrbta a menej tradičný batoh?

Ja veľmi neobľubujem vozenie ruksaku na výjazdoch, ale niekedy to situácia, počasie alebo dlhý výjazd vyžadujú. Vtedy si je potrebné so sebou zobrať viac vecí a práve preto by mal byť ruksak pohodlný a dobre odvetraný. Pokiaľ si to radi pustíte aj dolu z kopca, tak integrovaný chránič chrbtice je určite užitočná vec. Na všetky tieto situácie by mal byť CamelBak Chase Protector Vest pripravený, a tak si ho trošku obzrieme a overíme si ho aj v praxi.Prvý dojem


Spracovanie je, ako sme si už u výrobcu zvykli, kvalitne prevedené. Ruksak, alebo vesta s chráničom chrbtice, ako ho CamelBak nazval, sa javí na prvý pohľad kompaktne. Veď aj objem úložného priestoru 8 l nie je závratné číslo. No na niekoľkohodinový výjazd by mal postačovať. Zipsy pracujú bezproblémovo a sú prešité aj z vrchnej strany, aby boli chránené pred vodou a blatom.

Batoh má tri sekcie uzatvorené zipsom a jednu s názvom Helmet Carry. Tam bez problémov odložíte klasickú prilbu, ale upnete aj integrálku. Pri integrálnej prilbe sa dá do vrecka dokonca aj niečo naložiť. Napríklad v mojom prípade to boli DH okuliare alebo ľahká bunda. Reflexné prvky a pútko na uchytenie zadného svetla sú samozrejmosťou.Jedno z vreciek je určené na mobil alebo okuliare, keďže je zvnútra polstrované. A hlavná výhoda tohto miesta je, že je dostatočne hlboké aj pre moderné telefóny veľké ako televízor.

Potom tu máme hlavný „priečinok“, ktorý sa dá otvoriť na celú dĺžku ruksaku a obsahuje jeden priestor oddelený zipsom (ideálne na doklady) a jeden sieťovaný organizér na náradie. Založil som do neho dve bombičky, knôty, montpáky a aj dušu s multikľúčom. Gumička na uchytenie malej pumpy tiež nechýba.Tretie vrecko je určené na umiestnenie rezervoáru. Výrobca udáva, že ruksak je kompatibilný s 2 l rezervoárom Crux. Myslím si, že nebude problém použiť aj iný rezervoár s objemom 2 l od iných výrobcov.

Ochrana vzadu


No a poďme asi k najpodstatnejšej - chrbtovej časti. Chránič sa vkladá a vyberá z vonkajšej strany. Priestor pre chránič je celý sieťovaný na prívod vzduchu a na spodnej časti, v oblasti krížov, má žltý penový element.

Ten napomáha odvetraniu tým, že odďaľuje chránič od chrbta. Toto riešenie fungovalo prekvapivo dobre, aj keď som mal ruksak dlhšie na chrbte. Vtedy som nemal pocit, že by som sa pod ním nejak extrémne potil. Nie je to pocit ako bez ruksaku, ale z modelov, ktoré som doposiaľ mal, je CamelBak pocitovo najpríjemnejší.Chránič CamelBak Impact Protector™ je vybavený viacvrstvovou termoelastickou penovou konštrukciou s dvojitou hustotou, ktorá je navrhnutá tak, aby zmierňovala náraz. Pritom je flexibilná, ľahká a nízkoprofilová - takto to opisuje výrobca.

Funkčnosť chrániča neviem objektívne zhodnotiť, lebo padať cielene sa mi nezdá rozumné. Ale čo zhodnotiť viem, je to, že sa naozaj dobre vyberá aj vkladá a vďaka jeho dobrej flexibilite na chrbte takmer nie je cítiť.Upínanie


Popruhy na oboch stranách sú taktiež sieťované a vybavené úložnými vreckami. Na pravom je dvojité vrecko na malé veci, ktoré chcete mať po ruke a dva úchyty na hadičky hydrovaku. Tieto vrecká sú skvelé na odloženie vecí, ktoré potrebujete mať k dispozícii bez toho, aby ste dávali dolu ruksak. Je to ideálne miesto na gély, tyčinky, prípadne multikľúč. Ja tam najčastejšie vozím handričku na okuliare a kľúče od auta. Nech už potrebujete mať počas jazdy po ruke hocičo, tieto vrecká sú skvelé vychytávky od CamelBaku.

Na ľavom je jedno väčšie vrecko na zips, kam sa s prehľadom zmestí 6" telefón. Zips je navrhnutý tak, že telefón vytiahnete aj vložíte jednou rukou a to dokonca aj za jazdy. Vo vnútri je ešte pomocná fixná guma, aby držala telefón práve pri otváraní a odkladaní do vrecka. Tento jednoruký benefit som ocenil hlavne, keď som bol na neznámom mieste a pozeral som za jazdy v appke na smer jazdy. No a rovnako tieto vrecká napomáhajú trochu lepšiemu rozloženiu hmotnosti pri jazde.

Hmotnosť ruksaku výrobca udáva 780 g a ja som navážil prakticky totožný údaj - 776 g. Ešte jednu super vychytávku CamelBak pri tomto modeli prináša tým, že časť vyhradenú pre hydrovak označil modrou šnúrkou na zipse.Plusy:

  • vrecká na popruhoch
  • otváranie po celom obvode
  • odvetranie chrbtovej časti

Mínusy:

  • žiadne som nenašielCamelBak Chase Protector Vest je vydarený ruksak a vesta v jednom. Výrobca tu uplatnil svoje skúsenosti a schopnosti, teda drží sa trendov modernej cyklistickej výbavy. Či už hovoríme o ergonómii alebo praktickosti. Cena tohto modelu je cca 136 € a viac informácií nájdete na stránkach dovozcu Progress Cycle.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
talian_mato (Martin Talian)
Páči sa ti tento článok? thumb_up10thumb_down comments 12 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Batoh Amplifi Track – pomôže, keď to bude skutočne treba

Test: Batoh Amplifi Track – pomôže, keď to bude skutočne treba

Nie každý ráta s tým, že na výjazde spadne a nebodaj na chrbát. Dnes si ukážeme praktický batoh strednej veľkosti, ktorý jazdcovi ponúkne ochranu aj v tomto prípade.
Predstavenie: Certifikovaná ochrana bikera - Impact Protector v batohoch CamelBak

Predstavenie: Certifikovaná ochrana bikera - Impact Protector v batohoch CamelBak

Ako vyzerá moderný chránič chrbtice bikera, ktorý je súčasťou batoha? Čo všetko musí vydržať a ako chápať deklarovanú certifikáciu?
Test: Oakley Sutro - okuliare, ktoré majú štýl

Test: Oakley Sutro - okuliare, ktoré majú štýl

Hľadali ste niekedy plnohodnotné okuliare na šport, no nechceli ste, aby mali tvar ako klasická športová „žiletka“?
keyboard_arrow_up