Test: Prilba Uvex Access a okuliare Uvex Sportstyle 707 CV - nemecká kvalita a jednoduchosť

Test: Prilba Uvex Access a okuliare Uvex Sportstyle 707 CV - nemecká kvalita a jednoduchosť

Výber prilby a okuliarov nie je vždy jednoduchý. Ak obľubujete čistý dizajn a kvalitu, Uvex má zaujímavú ponuku.

Značka Uvex je overeným nemeckým výrobcom v oblasti športového vybavenia, ich portfólio tvoria najmä prilby a okuliare. V ich ponuke nájdete množstvo produktov s cenovkou od niekoľko desiatok eur až po niekoľko stoviek. Modely, ktoré som testoval, patria do strednej cenovej kategórie. Konkrétne sú to univerzálne okuliare určené nielen na bicykel a prilba so zameraním na MTB.Prevedenie - farba - dizajn


Prilba je v matnej bielej farbe s čiernym šiltom, čo je dlhoročne overená farebná klasika. Na mojej hlave s obvodom 55 cm prilba vo veľkosti M (52-57 cm) sedela dobre, stále zostával dostatočný priestor na pohyb sťahovacieho kolieska oboma smermi. Na prvý pohľad prilba vyzerá robustnejšie, čo sa odzrkadlilo aj na hmotnosti, kde som sa dostal k číslu 313 g. Ku komfortu prispeje 13 ventilačných otvorov, ktoré vám zaručia dostatočné odvetranie a pocit pohodlia.

Pre mnohých ľudí bude pozitívom aj sieťka na predných troch ventilačných otvoroch, ktorá vám vyrieši problém s otravným hmyzom a nebudete musieť nosiť prípadnú šatku pod prilbou. Pokiaľ patríte medzi jazdcov, ktorí chcú vyzerať na bicykli elegantne a podliehať pravidlám módnej polície a zároveň nechcú utratiť príliš veľký balík peňazí, tak Uvex môže byť pre vás zaujímavá voľba.In-mold konštrukcia prilby


V starších výrobných procesoch sa prilba vyrábala z dvoch kusov, ktoré sa následne zlepili a predávali ako výsledný produkt. Pri technológii In-mold sa vyrába z jedného, čo zaručuje nižšiu hmotnosť a, čo je najpodstatnejšie, vyššiu odolnosť a tým lepšiu ochranu hlavy.Jednoduché nastavenie


V Uvex stavili na systém monomatic pri zapínaní pod bradou, kde si viete jedným stlačením gombíka uvoľniť, alebo naopak zatiahnuť prilbu, plus potešila ma aretácia popruhov v oblasti uší, ktorá vám eliminuje nežiaducu zmenu polohy popruhov.Vnútrajšok prilby je vypolstrovaný zo štyroch kúskov, pričom všetky sú odnímateľné a ľahko sa dajú prať. Na zadnej časti prilby v oblasti systému nastavovania obvodu hlavy je umiestnená reflexná nálepka s logom Uvex, nie je to nijaká značná plocha, ale v zhustenej premávke každý jeden ochranný prvok pomôže k zvýšenej bezpečnosti.V prípade potreby - existuje množstvo dizajnovo prijateľných reflexných nálepiek, s ktorými viete zvýšiť vašu bezpečnosť v premávke. Ako som písal na začiatku, ide o prioritne MTB prilbu, teda reflexné prvky nie sú jej alfou a omegou.Plusy:

 • dizajn
 • In-mold technológia
 • cena
 • aretácia popruhov
 • sieťka proti hmyzu

Mínusy:

 • robustnosť a s tým spojená vyššia hmotnosť
 • okuliare nie je možné odložiť do ventilačných otvorov

Prijateľná cena tohto kúsku je veľkým plusom. Za zhruba 80 € dostanete prepracovanú prilbu v kvalitnom prevedení a v peknom jednoduchom dizajne, ktorým nič nepokazíte. Viac informácií o testovanej prílbe nájdete na tomto odkaze.

Okuliare Uvex


Súčasťou testovaného setu boli aj okuliare Uvex Sportstyle 707 CV black mat/outdoor S2, ktoré na prvý pohľad pôsobia ako jednoduché a elegantné. Ale skrývajú zopár vychytávok, ktoré viete veľmi prakticky využiť na hrboľatom lesnom povrchu, kde vám okuliare môžu pri otrasoch vypadnúť, alebo sa zošuchnúť z nosa. V prípade Uvex to vyriešili variabilnými postranicami, ktoré si viete jednoduchým ohnutím natočiť smerom hore alebo dolu.Konštrukcia/sklá


Musím sa priznať, že toto je moja prvá skúsenosť s okuliarmi tejto značky a konkrétny model sedí skôr na užší typ tváre, teda mne sadli ako uliate. Nastavenie umožňuje tvarovateľný nosník a variabilné postranice. Ak by sme išli viac do hĺbky, tak Uvex skrýva niekoľko ďalších technologických úprav, medzi ktoré patrí protizahmlievacia vrstva spolu so šiestimi otvormi na hornej strane skiel, čo využijete najmä vo vlhkom počasí a ušetrí vám to nemálo stresov z neustále zahmlievajúcich sa skiel. Použitá technológia Color Vision vytvára farebný filter a ten pomáha pri lepšom vnímaní farieb a kontrastu. Vďaka tomu sú tieto okuliare univerzálne a to aj pri meniacich sa svetelných podmienkach.

V neposlednom rade je veľkým pozitívom použitie netrieštivého materiálu, čo zvyšuje ochranu očí v prípade nežiaducich nárazov pred črepinami zo skiel. Cena sa pohybuje okolo 98 €, čo síce nie je málo, ale oči máme iba jedny. Viac informácií o testovaných okuliaroch nájdete na tomto odkaze.

Plusy:

 • dizajn
 • tvarovateľné postranice
 • protizahmlievacia vrstva
 • jednoduchý dizajn

Mínusy:

 • cena

Všetky potrebné informácie o testvaných produktoch nájdete na stránke výrobcu.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up17thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Mavic Deemax Pro – žralok medzi rybami

Test: Mavic Deemax Pro – žralok medzi rybami

To, že Mavic robí parádne kolesá, už každý vie. To, že robia aj oblečenie a topánky, je tiež známe. Ale prilby?
Test: Prilba Alpina Anzana Tocsen - maximálne bezpečie v každej situácii

Test: Prilba Alpina Anzana Tocsen - maximálne bezpečie v každej situácii

Je to irónia, že práve keď prestanem na pretekoch padať, mi do rúk, respektíve na hlavu, príde prilba so senzorom na detekciu pádov? Táto myšlienka však nemala dlhú platnosť, s prilbou totiž prišli späť aj pády.
Test: CTM Molab – štýlová a funkčná trailová prilba s rozumnou cenou

Test: CTM Molab – štýlová a funkčná trailová prilba s rozumnou cenou

CTM Molab sa so svojou nízkou cenou radí k najdostupnejším prilbám na trhu, napriek tomu sa to na prvý pohľad neodráža na jej spracovaní a kvalite.
keyboard_arrow_up