Test: Amplifi Hipster – skvelý spoločník na dlhé výjazdy

Test: Amplifi Hipster – skvelý spoločník na dlhé výjazdy

Zbaliť sa na celodenný výlet môže byť veľkou dilemou a to najmä v prípade, ak potrebujete mať pri sebe dostatok tekutín. V Amplifi tak navrhli ľadvinku, ktorá vám poslúži perfektne aj pri celodenných výjazdoch.

Akonáhle mi prišla ľadvinka, bol som naozaj prekvapený úložným priestorom a veľkým objemom. Doteraz som jazdil s ľadvinkou, do ktorej som vedel uložiť maximálne pár tyčiniek, multikľúč a prípadne dušu.

Amplifi Hipster na prvý pohľad


Moje prvá myšlienka, ktorá mi pri pohľade na ľadvinku napadla, bola – Nebude ma to obmedzovať pri jazde dole trailom? Túto obavu mi hneď vyvrátila prvá jazda, o tom však poviem ďalej v teste.


Prevedenie


Myslím si, že od výrobcu Amplifi by nikto nečakal iné ako kvalitné prevedenie, či už z pohľadu materiálov, švov, zipsu alebo napríklad v tomto prípade aj rezervoára na vodu. Ľadvinka nie je doplnok, ktorý by mal jazdec každú sezónu meniť a preto by som sa v prípade tejto ľadvinky nebál, že by bola životnosť na nízkej úrovni. Taktiež by som chcel dať palec hore za opletenú hadičku rezervoára, ktorá je týmto spôsobom chránená voči poškodeniu.


Zo zadnej strany ľadvinky nájdeme sieťovinu a na hlavnej časti rebrovanie, ktoré poskytuje komfort a priedušnosť.

Úložný priestor


Ľadvinka poskytuje veľa úložného priestoru, ktorý viete využiť či už pri kratších výjazdoch alebo aj pri celodennom výlete.


Na upínacom opasku sa nachádzajú dve menšie vrecká so zipsom, kde si viete uložiť kľúče, prípadne tyčinku alebo gél, jednoducho to najpotrebnejšie, čo chcete mať vždy poruke. Mobil sa tam bohužiaľ nezmestí.


Samotná ľadvinka je rozdelená na 2 časti. Hlavnú časť tvorí úložný priestor pre rezervoár, ktorý keď naplníte doplna (1.5 l tekutiny), tak vám ostane miesto maximálne pre nejakú spratnú nepremokavú bundu, prípadne náhradný dres. Výhodou samotného rezervoáru je, že ho samozrejme nemusíte napustiť celý – teda ostane vám v prípade potreby viac miesta. Samozrejme, ľadvinka sa dá použiť aj bez rezervoáru.


K druhej časti úložného priestoru sa dostanete pomocou suchého zipsu a klasických zipsov, kde nájdete tri malé priehradky a jednu veľkú, do ktorých si môžete dať čokoľvek. Mne tam najviac sedel multikľúč a náradie.

Ako mi sedela ľadvinka počas jazdy?


V prvom rade som sa ešte pred jazdou potešil magnetu, ktorý viete dať na hadičku, čím zamedzuje samovoľnému lietaniu hadičky počas jazdy. Rovnako má hadička na konci plastový kryt, ktorý ju chráni pred nečistotami. Z náustka sa pije pohodlne, nakoľko má 2 otvorené polohy - jednu, ktorá prietok vody otvorí úplne - ak chcete piť veľa a druhú, ktorá prietok vody iba pootvorí - teda z hadičky ide voda pomalšie. Zároveň sa dá náustok samozrejme úplne uzavrieť. Guma na ňom je celkom masívna, čo určite prispeje k dlhej životnosti.Rezervoár som napustil doplna a mohlo sa ísť jazdiť. Prvé, čo ma prekvapilo, keď som ešte nemal ľadvinku na sebe, bola vyššia hmotnosť, ktorá sa prejavuje hlavne pri plnom rezervoári. Akonáhle som si dal ľadvinku na seba, chcelo to chvíľu zvyku. Prečo? Jednoducho tým, že som bol zvyknutý na maličkú ľahkú ľadvinku, v ktorej nosím len najpotrebnejšie veci.

Ľadvinka v plnom nasadení


Pustil som sa teda dole kopcom, pričom som hneď zabudol, že mám na sebe „nafullovanú" ľadvinku. Musím povedať, že sedela na mojom tele naozaj dobre. Trochu som sa bál, že by ma mohla pri jazde obmedzovať, prípadne že by mi vypadla hadička z úchytu. Snažil som sa teda nájsť situáciu, kedy by mi ľadvinka robila problém. Taká však počas trvania celého testu nenastala.


Plusy


  • Ľadvinka veľmi dobre drží na tele jazdca
  • Praktickosť a použitie kvalitných materiálov
  • Objem rezervoára 1.5 l

Mínusy


  • Obtiažne vkladanie a vyberanie rezervoára z ľadvinky

Pre koho je určená?


Ľadvinku by som určite odporučil jazdcom, ktorí majú radi dlhšie výjazdy, rovnako nenechávajú nič na náhodu a majú so sebou zbalené vždy tie najpotrebnejšie veci. Vyžadujú od tohto doplnku výbavy kvalitné materiály a dlhú životnosť, čo vám testovaný model určite poskytne. Taktiež má ľadvinka veľký objem rezervoáru, tak sa vám nestane, že by ste počas výjazdu vysmädli. Jej cena sa pohybuje okolo 110 € a viac informácií nájdete na stránke dovozcu made4bike.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
tomasmartinak (Tomáš Martinák)
Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down comments 20 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Sprievodca MTB plášťami - skratky, typy aj tipy play_arrow

Video: Sprievodca MTB plášťami - skratky, typy aj tipy

Aké sú základné časti plášťa, čo znamenajú jednotlivé skratky a anglické názvy? Aké typy sa na čo hodia?
Skúsenosti s výbavou Assos – systém obliekania pre náročných

Skúsenosti s výbavou Assos – systém obliekania pre náročných

Počas zimy a prechodného obdobia sa ukážu najlepšie schopnosti materiálov. Švajčiarska prémiová značka si všetko vyrába sama a o to viac som bol zvedavý, aká bude realita použitia.
Test: Lapierre XRM 8.9 - bonbónik na záver sezóny

Test: Lapierre XRM 8.9 - bonbónik na záver sezóny

„Život je ako bonboniéra, nikdy nevieš, čo ochutnáš.“ A na záver sezóny som na test dostal teda poriadny bonbónik.
keyboard_arrow_up