Pozvánka: V4 E-CUP 2022 - online preteky pre profíkov aj amatérov

Pozvánka: V4 E-CUP 2022 - online preteky pre profíkov aj amatérov

Prvé oficiálne online preteky pod hlavičkou SZC s možnosťou postupu na eMSR pre profesionálov s licenciou, ale aj hobby jazdcov.

Bola to otázka času, kedy cyklistika ako e-šport zavíta aj do našich končín. Vo svete sa už konali majstrovstvá sveta v jazde na trenažéroch, existuje program, kedy sa amatér môže cez online preteky dostať až do profesionálneho tímu a samozrejme, vyskytol sa už aj prvý prípad online „dopingu”. Rok 2022 sa zapíše do našej histórie, prvýkrát sa u nás uskutočnia online preteky pod záštitou Slovenského zväzu cyklistiky. Pretekať sa bude na smart trenažéroch v známej aplikácii Rouvy a navyše toto e-podujatie je vyhlásené ako nominačné kritérium pre účasť na prvých Majstrovstvách Slovenska Esport.

Čo je V4


Preteky Vyšehradskej štvorky majú bohatú históriu, v klasickej podobe ide o štyri cestné podujatia na území Česka, Slovenska, Maďarska a Poľska. Tento koncept poslúžil ako inšpirácia, na trenažéroch sa bude tiež pretekať v štyroch etapách a symbolicky je každá z etáp prisúdená jednej z krajín. Dĺžka a profil etáp sú prispôsobené online charakteru a možnostiam aplikácie Rouvy, všetky detaily nájdete aj v našom kalendári alebo na stránkach zväzu.V4 E-CUP trate


Detaily jednotlivých tratí, na ktorých sa bude pretekať, nájdete na stránkach podujatia v aplikácii Rouvy. Kto už českú aplikáciu používal vie, že ide o reálne terény, ktoré sú zmapované formou videa, takže pri šliapaní na trenažéri máte pocit, že sa nachádzate na reálnom mieste a nie ako v umelo vytvorenej počítačovej hre.

Z ponuky Rouvy organizátori vybrali 4 trate s dĺžkou od 16 do 40 km, takže toto bolo oproti reálnym pretekom upravené, vonku sú preteky oveľa dlhšie. Tým pádom sa dá očakávať intenzívny priebeh, o čo sa pôjde kratšie, tým vyššie watty uvidíme.

Raz sa možno dočkáme, že Rouvy spracuje aj reálne trate v našich končinách. Teraz sa bude pretekať v cykliticky zaujímavých destináciách, ako je napr. Francúzsko alebo Taliansko. Otázka je, ako budú stíhať obdivovať trať samotní účastníci, skôr sa dá predpokladať, že pri takej intenzite budú mať pred očami zahmlené.Amatéri a aj licencovaní


V pozvánke sú detailne rozpísané kategórie, ako budú vyhodnotení účastníci, okrem jazdcov s licenciou si prídu na svoje aj bežní cyklisti, čo majú chuť si to vyskúšať. Ideálne je absolvovať všetky štyri podujatia a zabojovať o celkové poradie, ale podmienka to nie je. Veľkú šancu na dobré umiestnenie majú družstvá, môžu mať 3-10 členov.Čo potrebujem k e-pretekaniu


Presné detaily sú uvedené v propozíciách podujatia, v skratke budete potrebovať kalibrovaný smart trenažér (dokáže riadiť odpor) a slušné pripojenie na internet. Následne si stačí nainštalovať bezplatnú aplikáciu Rouvy, zaregistrovať sa a kto nemá predplatné, zadarmo získa voucher na 21 dní jazdenia. Jednoduché a dostupné.

Ako sa pripraviť?


Prvá etapa sa jazdí v utorok 11. 01. 2022, určite odporúčame dopredu všetko doma vyskúšať, v aplikácii si na danej trati zajazdiť, aby ste nemuseli riešiť technické problémy tesne pred štartom. Každá trať sa dá dopredu stiahnuť do počítača, ak by bol chvíľkový výpadok internetu, pomôže to. Pred samotným začiatkom je dobré sa rozohriať, rozjazdiť, určite budete potrebovať dostatok tekutín a uterákov, ideálne je mať dobrý ventilátor. Trate sú krátke a intenzívne, do záveru si radšej pripravte gél.eMSR


V priebehu V4 E-CUP sa pre najlepších 20 jazdcov v každej kategórii uskutočnia Majstrovstvá Slovenska Esport, 26. 02. 2022 budú pretekať licencovaní pretekári a pretekárky a na divokú kartu dvaja najlepší hobby jazdci na základe výsledkov online etáp V4.

Počet účastníkov online V4 je limitovaný, tak netreba s rozhodovaním dlho otáľať, kto má doma potrebné vybavenie, nech neváha, ide o historický moment. Je jedno, či sa na štart postavíte s cieľom vyhrať, alebo si takéto netradičné podujatie chcete len užiť a byť pri tom.

Kto nemá smart trenažér alebo doplnky, na eshope sú slušné skladové zásoby s možnosťou okamžitého vyzdvihnutia.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Visegrad 4 eCUP- Česká Republika

calendar_today 11.01.2022
label Ostatné
place Virtual (Česká republika)

Páči sa ti tento článok? thumb_up20thumb_down comments 21 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Čo ma baví na trenažéri túto zimu - Meet Up, Saris, Makuri Islands

Čo ma baví na trenažéri túto zimu - Meet Up, Saris, Makuri Islands

Čo som zmenil vo výbave a v jazdení na trenažéri tento rok a čo ma najviac zabáva v aktuálnej „zwiftovacej" sezóne?
Test: Trenažér Saris Fluid2 – vstupná brána do online tréningov

Test: Trenažér Saris Fluid2 – vstupná brána do online tréningov

Koniec outdoorovej cyklosezóny sa pre niektorých pomaličky blíži, a to dáva priestor indoorovej sezóne, ktorá sa spája s jazdením na cyklotrenažéri.
Rukavice a návleky do každého počasia PR článok

Rukavice a návleky do každého počasia

Aby sa vám chlad nedostal len tak pod kožu, ani pri zimných športových radovánkach. Je jedno, či ste na bicykli, bežkách, alebo vykonávate inú športovú aktivitu.
keyboard_arrow_up