Test: Silvini Barrea – 2v1 na trail, celodňovku aj rodinný výlet

Test: Silvini Barrea – 2v1 na trail, celodňovku aj rodinný výlet

Hľadáte cyklistické nohavice, ktoré sú voľné aj napriek tomu, že sú na pocit ako klasické elasťáky? Už nemusíte, dnes vám ich predstavím.

Český výrobca v nohaviciach zameraných na použitie mimo cesty kombinuje výhody oboch svetov, čo sa týka možnosti výberu zahalenia spodných končatín počas teplých dní. Vonkajšia časť je voľná a integrované vnútorné nohavice s cyklovložkou pevne obopínajú vaše stehná.

Ako som sa k ním dostal?


Nohavice podobného zamerania som mal vo svojom hľadáčiku dlhšiu dobu práve pre možnosť ich širokého využitia. Od klasického výjazdu až po návštevy detských ihrísk so synom v cyklovozíku. Pri postávaní vedľa hojdačky v „cestárskych“ nohaviciach som sa cítil mierne mimo svoju zónu komfortu.

Nohavice sú celkovo užšieho strihu a pri jazde mi ich nepodfukuje.
Ako alternatívu som zvažoval voľné krátke nohavice, ktoré by som natiahol na akékoľvek iné, ale mal som obavy, že sa budú neustále posúvať a jazdu si vôbec neužijem. Nakoniec som sa rozhodol pre model Barrea, nakoľko integrované vnútorné nohavice sú neoddeliteľnou súčasťou a všetko pekne drží na svojom mieste aj pri svižnejšej jazde. Rozhodol som sa pre farebnú kombináciu sivá/limetka, ale v ponuke je aj verzia pre Batmana a teda prevedenie čierna/popolavá.Výber veľkosti, spracovanie, strih


Pri výbere veľkosti ma mierne prekvapili dve veci. Traky sú voľnejšie, ako som zvyknutý pri talianskych značkách a preto budú vhodné aj na „tatkovské“ brucho. Pri jazde som ale rozdiel necítil a nemal som pocit, že by mi nohavice padali alebo by bolo niečo zbytočne voľné.Ukončenie integrovaných nohavíc je už na dotyk výrazné. Práve pre úvodnú nepohodu v mieste ukončenia som zvažoval veľkosť XL, ale nakoniec som zostal pri L-ku a rozhodnutie sa ukázalo ako správne, nakoľko mi to pri jazde vôbec nevadí. Držia na svojom mieste a stehno nie je vôbec otlačené ani po dlhšej jazde. Pre úplnosť uvediem, že môj obvod stehna v mieste ukončenia je 52,5 centimetra a pri talianských značkách nosím veľkosť XXL. Ukončenie je relatívne vysoko a doplnenie nohavíc o návleky na kolená alebo nohy v chladnejšom počasí nie je možné, nedržali by.Vonkajšie nohavice sú v civilnej polohe dlhé skoro po kolená, ale pri jazde sa vyhrnú do polovice stehien. Použitým materiálom a jeho strečovými vlastnosťami neťahajú a zároveň minimalizujú priestor, kade by mohol preniknúť hmyz. Nohavice sú celkovo užšieho strihu a pri jazde mi ich nepodfukuje.Na pravej nohavici je malé vrecko na drobnosti. Vozil som v ňom len zopár euro mincí na zmrzlinu. Počas jazdy som ich hmotnosť vôbec nepociťoval, ale pri kráčaní už áno. Z toho dedukujem, že nebude vhodné na ťažšie predmety. Na ľavej sa nachádza reflexné logo výrobcu. Osobne to považujem za nedostatočné a reflexných prvkov mohlo byť aj viac, hlavne na zadnej časti nohavíc.Použitá vložka od talianskej značky Elastic Interface je na dotyk tvrdá, mne to vyhovuje. Som zvyknutý na tvrdé sedlá. Silvini na svojej stránke uvádza, že je vložka vhodná aj na aktivity presahujúce 7 hodín a to už je poriadna porcia dobrodružstva, ktorú s vami vložka zvládne práve vďaka jej konštrukcii, detaily nájdete na stránke výrobcu.Ako sa v nich jazdí?


Testoval som ich pri teplotách do 25 stupňov, čo považujem za ich limit pri aeróbnej aktivite. Pri vyššej teplote, alebo úsilí je v nich teplejšie ako v klasických jednovrstvových nohaviciach. Nepovažujem to ale za negatívum, tento kúsok oblečenia nebol dizajnovaný na naháňačky v červených číslach. Materiál schne uspokojivo rýchlo a nezanechával ma v diskomforte ani po zastavení a prestojoch. Na bokoch sú prídavné panely s priedušným materiálom, ktorý pomáha odvetrávaniu.Potešila ma prítomnosť DWR (Durable Water Repelent) ochrany proti striekajúcej vode a blatu. Výrobca ju nepoužil na celých nohaviciach ale len tam, kde to najviac treba. Zadná čierna časť je kompletne odolná a takéto riešenie zachováva maximálnu priedušnosť. Palec hore.Moje hodnotenie


Uvediem ho v prehľadných bodoch, predsa len z textu nemusí byť všetko jednoznačné, ak by vás niečo zaujímalo, tak sa prosim spýtajte v komentároch.

Plusy


  • vizuál vhodný aj mimo bicykel
  • prídavná ochrana pri páde vďaka dvom vrstvám
  • použité materiály a ich rozumná kombinácia
  • nízka hmotnosť s ohľadom na konštrukciu (264 gramov)
  • vložka s vysokou hustotou
  • prítomnosť DWR ochrany

Mínusy


  • nemožnosť použiť návleky
  • absencia viacerých reflexných prvkov

Cena a dostupnosť


Nohavice Silvini Barrea nájdete aj u nás v MTBIKER shope s cenovkou 151 €.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
zwARO (Marian Zvarka)
Páči sa ti tento článok? thumb_up20thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Craft ADV SubZ Lumen – nohavice na poriadnu zimu

Test: Craft ADV SubZ Lumen – nohavice na poriadnu zimu

Keď sa povie Švédsko, každému napadne zima a chlad. Ako obstáli dlhé cyklistické nohavice určené na pravú zimu v našom teste?
Test: Silvini Fabriano - cisárové nové šaty alebo kraťasy

Test: Silvini Fabriano - cisárové nové šaty alebo kraťasy

Pohodlie v podobe ľahkého a priedušného oblečenia nemusí znamenať iba obtiahnuté veci pre maratóncov. Moderní výrobcovia prichádzajú s riešeniami aj pre trail jazdcov.
Test: Santini Nimbus Rain - predĺžte si sezónu

Test: Santini Nimbus Rain - predĺžte si sezónu

V posledných rokoch štartujem cestnú sezónu stále skôr a skôr, pričom jarné počasie nešetrí nikoho. Nepremokavé a zateplené nohavice od Santini sú preto pre mňa dôležitým kúskom výbavy.
keyboard_arrow_up