Test: AGU Venture - bikepackingové tašky so štýlom

Test: AGU Venture - bikepackingové tašky so štýlom

Bikepackingová taška je skvelý vynález. Táto pomôcka ti umožní zobrať si na výlet, čo len chceš, a pritom to nemusíš nosiť na chrbte.

Niet divu, že mi bikepackingové tašky celkom učarovali. Je to niečo, čo som schopný pred spaním si pozerať na Instagrame dlho do noci. Páčia sa mi natoľko, že dokonca nejaké som skúsil vyrobiť už aj sám. Teraz tu však mám na test dva kúsky od AGU.

Venture Frame Pack Medium


Preložené do slovenčiny – je to presne tá taška, ktorá sa dáva do rámu. Využíva tak úplne hluché miesto v ráme, kde by ste inak nemali nič. Takto tam môžete mať 4 litre priestoru na čokoľvek, čo vám napadne. AGU ponúka aj veľkosti 3 a 5,5 litra. Ide o tašku s pomerne jednoduchým dizajnom, takzvaný klin, ktorý má čo možno najlepšie vyplniť miesto pri hlavovej rúrke.

AGU Venture bikepackingové tašky

Frame Pack ponúka iba jeden zips a jednu komoru. Tá je však opatrená dvoma sieťovými vreckami na drobnosti. Priestor sa dá naviac rozdeliť praktickým deličom na suchý zips. Vo vrchnej časti sú ešte praktické suché zipsy na pumpu alebo aj selfie tyč. Vnútro je oranžové, a tak sa predmety oveľa ľahšie hľadajú.

AGU VENTURE FRAME-PACK MEDIUM bikepackingová taška

Uchytenie na rám je riešené popruhom po celej dĺžke tašky a pomocou suchého zipsu. Výhoda takéhoto riešenia je, že môžete suchý zips preložiť na miesto, kam chcete, aby nezavadzali napríklad uchyteniu na hornej rámovej rúrke. Na druhej strane, nevýhodou je nie veľmi pevné uchytenie, taška má tendenciu sa pri väčšom naplnení hojdať zo strany na stranu.

AGU VENTURE FRAME PACK MEDIUM bikepackingová taška

Ja som to vyriešil pridaním ďalších suchých zipsov a bolo po probléme. Odporúčam tiež suchý zips otočiť tým jemnejším navrch, aby vám zbytočne pri nastupovaní a manipulácii s bicyklom nedral nohavice. Eventuálne by sa dal na uchytenie použiť aj paracord. To by jednak pevnejšie držalo tašku a aj by sa predišlo šúchaniu o oblečenie.

AGU VENTURE FRAME PACK MEDIUM bikepackingová taška na bicykli

Samozrejme, toto je univerzálna bikepackingová taška, a tak nemôžete čakať, že bude vyrobená presne na váš rám, vyplní každú medzeru a prispôsobí sa vášmu rámu na 100 %. Na môj Giant však relatívne dobre sadla. Celkom sa mi páčila aj kontrastná farba a taška tak pútala pozornosť aj ostatných cyklistov.

AGU VENTURE FRAME PACK MEDIUM bikepackingová taška

Na ľavej strane je taška vybavená gumenou priechodkou na kábel. Môžete si tak vyviesť nabíjačku a za jazdy nabíjať napríklad Garmin alebo svetlo. Na oboch bočných stranách sa naviac nachádzajú aj reflexné prvky v tvare loga AGU.

Detail AGU VENTURE FRAME PACK MEDIUM bikepackingovej tašky

Zips je vodotesný a neprepustí ani kvapku. Netreba však zabúdať, že všetky tašky, ktoré sú šité, sú len vodoodolné a pri veľkej búrke si voda cestičku dovnútra nájde. AGU používa na výrobu polyester, ktorý je vodoodolný, a tak taška zbytočne nesaje vodu.

AGU Venture bikepackingová taška

Zo skúsenosti môžem povedať, že to už musí byť naozaj búrka, aby ste v taške našli nejakú vlhkosť. Ak potrebujete naozaj vodotesný kúsok, tak sa skôr obhliadnite po Venture Extreme. Tá je vyrobená technikou zvárania a nie šitia, a tak je zabezpečená 100 % vodotesnosť.

Cyklista na výlete, AGU Venture bikepackingová taška

Kvalitou spracovania je rad Venture na veľmi vysokej úrovni...
Mnou testovaná Venture sa ponúka až v 7 farebných variantoch, a tak sa naozaj dá zladiť skoro s každým bicyklom alebo kitom. Rozmery stredného modelu sú 49 x 12 x 6 cm a, ako som už spomínal, má objem 4 litre. Ten postačuje na náradie, snacky, ale aj ľahkú bundu. Taška sa predáva za 55 €, čo je veľmi dobrá cena za to, čo ponúka.

AGU Venture bikepackingová taška na bicykli

Venture Roll Bag


Toto je asi najčastejšie používaný typ tašky aj medzi „non bikepackermi“. Niet sa čomu čudovať, roll bag alebo aj burrito bag je veľmi univerzálna a ľahko použiteľná taška. Na uchytenie používa AGU dva napevno prišité popruhy a sťahovacie pracky. Dĺžka popruhov je naozaj veľkorysá, a tak sa dá taška pripevniť na akýkoľvek typ baranov. Po odskúšaní a nastavení môžete popruhy zastrihnúť na požadovanú dĺžku, aby vám zbytočne nezavadzali.

AGU Venture Roll bag bikepackingová taška

Taška je naviac vybavená aj jedným suchým zipsom, ktorým sa dá zaistiť napríklad o bowdeny. Uchytenie je tak naozaj bezpečné a taška za jazdy drží nadmieru dobre. Problém jej nerobí ani rozbitý terén a prílišné naplnenie. Stále držala na mieste ako pribitá.

AGU Venture Roll bag bikepackingová taška

Podobne ako pri rámovej taške, aj tu je použitý polyester. Znesie naozaj veľkú búrku, ale tiež nie je 100 % vodotesná. Zvonku sú ešte po stranách sieťové vrecká na drobnosti. Ja ich používam najčastejšie ako odpadkový kôš alebo na odloženie rukavíc. Prednú stranu dopĺňa popruh, na ktorý môžete pripevniť svetlo. Nechýbajú ani reflexné prvky pre väčšiu pasívnu bezpečnosť.

AGU Venture Roll bag bikepackingová taška

Vnútro je z kontrastnej oranžovej farby. To umožňuje jednoduchšie hľadanie vecí. Zips je úplne vodotesný a jazdec má, podobne ako pri rámovej taške, praktické tiahlo. To sa dá veľmi dobre ovládať aj v rukaviciach.

AGU Venture Roll bag bikepackingová taška

Roll bag od AGU sa dá kúpiť v štyroch rôznych farbách a je tak veľmi ľahké zladiť sa. Odporúčaná cena je 40 €.

AGU Venture Roll bag bikepackingová taška

Záver


Celkovo som mal z tašiek AGU veľmi dobrý pocit. Navyše, výrobca ponúka v modelovom rade až deväť rôznych tašiek od testovaných dvoch kúskov. Rôzne snack tašky na riadidlá, podsedlovú tašku s objemom 10 litrov, alebo aj ruksaky. Samozrejmosťou sú rôzne farebné kombinácie, takže je si z čoho vyberať. Kvalitou spracovania je rad Venture na vysokej úrovni a dovolím si tvrdiť, že tašky vydržia naozaj veľa. Ja som zatiaľ po dvoch mesiacoch nezaregistroval žiadny problém alebo chybičku.

Ak hľadáte bikepackingové tašky na vaše dobrodružstvá, na dochádzanie do práce alebo len tak na každý deň, AGU vás určite nesklame a môžem vám ich len odporučiť.
Zdroj fotografií: archív autora
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Henry33 
Páči sa ti tento článok? thumb_up19thumb_down comments 18 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: BBB Stackpack - praktický, uni a za skvelú cenu

Test: BBB Stackpack - praktický, uni a za skvelú cenu

Počet bikepackingového príslušenstva je tak, ako pri bicykloch, rovný známej rovnici N+1. Každá nová taška má svoje nezameniteľné miesto v mojej kolekcii, špecifické použitie a jedinečné príbehy.
Test: Ortlieb Vario PS - chameleón medzi ruksakmi

Test: Ortlieb Vario PS - chameleón medzi ruksakmi

Vždy som sa pred cestou do práce zamýšľal, či zobrať ruksak alebo nejakú tašku na nosič. Taška je pohodlná a veľa odnesie, na druhej strane ruksak sa zase ľahšie nosí.
Test: Osprey Escapist - batoh na všetko?

Test: Osprey Escapist - batoh na všetko?

Je toto univerzálny batoh na všetko? Myslím, že áno. Je to batoh pre každého? Myslím, že nie. Viac vysvetlím v článku.
keyboard_arrow_up