Pozvánka: MSR v e-MTB XCO 2023 - hviezdny štartový rošt

Pozvánka: MSR v e-MTB XCO 2023 - hviezdny štartový rošt

E-biky si nachádzajú svoje miesto aj v XCO. Do Greenway Slovak E-bike Cup-u sa pomestili aj majstrovstvá Slovenska v tejto disciplíne.

A tieto majstrovstvá nám neprinesú iba zábavu na trati, ale aj množstvo známych slovenských mien. Účasť prisľúbili také zvučné mená, ako Matej Ulík (niekoľkonásobný národný šampión v CX a XCO), Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica), či Róbert Gavenda (najúspešnejší slovenský cyklokrosár).

Nabi e-bike a príď

Podujatie s priam elektrizujúcou atmosférou sa odohrá budúci víkend, 29. júla 2023 v Oslanoch. Drobná hornonitrianska obec chystá pre pretekárov na „majstrákoch“ 3,5-kilometrový okruh. Rôznorodý mix povrchov od lesných trailov a chodníčkov, doplnených skokmi a technickými prekážkami, cez prudké výšľapy náročným terénom, až po poľné cesty - dostatočne preveria každého e-bikera.

MSR v e-MTB XCO 2023pretekár, MSR v e-MTB XCO 2023

Podmienky účasti a počet okruhov sú dané aktuálnymi pravidlami Greenway Slovak E-bike Cup-u. Dôležité je však mať bicykel s motorom od Shimano, Bosch, Bafang, Panasonic, či Specialized. V prípade iného výrobcu je nutné zaslať špecifikáciu motora riaditeľovi pretekov.


„O majstra obce Oslany“

Popri Majstrovstvách Slovenskej republiky prebehnú aj preteky vo formáte „open“ – prihlásiť sa teda môže ktokoľvek. Pretekári, jazdiaci o titul majstra obce Oslany, absolvujú 2,5-kilometrový okruh, pozostávajúci z lesných trailov a poľných ciest. Pre deti v žiackych kategóriách je zas prichystaný 500-metrový okruh „poľňačkami“.

Registrácia a štartovné

Registrácia prebieha na obe podujatia zvlášť. Pokiaľ by si sa rád/rada zúčastnil/a MSR v e-XCO, môžeš sa zaregistrovať podľa zvyku, prihlasovacím formulárom na stránke Slovenského zväzu cyklistiky. Toto prihlasovanie je otvorené do 27. júla 15:00 hod.

Ak si naopak „klasik“ a plánuješ pretekať o titul majstra obce Oslany, registrácia prebieha zaslaním svojho mena, priezviska, dátumu narodenia a obce riaditeľovi pretekov na jeho mailovú adresu. Zatiaľ čo MSR sa rozhodnú v štyroch kategóriách (Muži, Ženy, Juniori a Juniorky), do „open“ pretekov bez prídavného pohonu sa možno prihlásiť v deviatich kategóriách, vrátane detských, či žiackych.

MSR v e-MTB XCO 2023
Štartovné na MSR činí 10 € vo všetkých kategóriách, spomedzi „open“ kategórií platia štartovné len Muži a Ženy, a to vo výške 5 €.

Po vyhlásení výsledkov sa môžu účastníci tešiť aj na kultúrny program. Do Oslian tak môžeš prísť pretekať, povzbudzovať, no hlavne si užiť peknú sobotu v príjemnom prostredí. Všetky dôležité informácie nájdeš na stránke SZC.
Zdroj fotografií: archív organizátora
flash_on
Viac o elektrobicykloch, ich výbere a používaní nájdeš v sekcii Elektrobicykle v skratke.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Majstrovstvá Slovenskej republiky v e-MTB XCO

calendar_today 29.07.2023
label MTB - XC
place Oslany (Slovensko)

redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: GreenWay Slovak E-Bike Cup - nový slovenský pohár v elektrobicykloch

Pozvánka: GreenWay Slovak E-Bike Cup - nový slovenský pohár v elektrobicykloch

Rozvoj elektrobicyklov vidno aj v našich končinách a po vzore majstrovstiev sveta tu máme prvý ročník slovenského pohára v kategórii E-MTB XCO.
Pozvánka: Mesiac september – začiatok jesene a nabitý program

Pozvánka: Mesiac september – začiatok jesene a nabitý program

Leto už budeme mať o pár týždňov oficiálne za sebou, ale pretekový kalendár rozhodne nekončí.
Pozvánka: MTB Singletrack maratón Košice - „majstrak budze na vychodze”

Pozvánka: MTB Singletrack maratón Košice - „majstrak budze na vychodze”

Každým ročníkom stále viac obľúbené podujatie na východe Slovenska aj s poriadnou konkurenciou prichádza už po dvadsiatykrát.
keyboard_arrow_up