Elektrobicykle v skratke

Čo je to elektrobicykel, ako funguje a prečo ho chcem mať aj ja?

Elektrobicykel je bicykel určený na zábavu, šport, cestovanie, ale je aj výbornou pomôckou pre ľudí, ktorí z akýchkoľvek dôvodov nezvládajú jazdu na klasickom bicykli. 

Vznikol spojením bicykla, elektromotora a batérie. Rozhodne si ho ale nepredstavujte ako “babetu” na kolesách, na ktorú si sadnete a veziete sa bez šliapania a námahy. Pohon na elektrobicykli je len asistovaný. To znamená, že je aktívny len v prípade pedálovania. Na elektrobicykli ste nútení tak, ako pri klasickom bicykli, pedálovať. Vaša sila pri pedálovaní je však navýšená o silu získanú z elektromotora, čo pre vás vo výsledku znamená výraznejšie zrýchlenie alebo nižšiu záťaž. Intenzitu asistencie elektromotora si regulujete sami pomocou ovládania na riadítkach.

 

V prípade, že dosiahnete vyššiu rýchlosť, ako je výrobcom nastavená asistenčná rýchlosť (legislatívne 25 km/h), asistencia elektromotora sa deaktivuje. V takom prípade využívate pri pedálovaní len vlastnú silu, ak však spomalíte, napríklad z dôvodu zmeny profilu trate, asistencia sa opäť aktivuje na vami nastavenom stupni výpomoci. Počas jazdy si intenzitu asistencie môžete ľubovoľne meniť podľa potreby.

 

Pre koho je elektrický bicykel určený?

Úplne pre všetkých. Svoje si medzi elektrobicyklami nájdu bikeri, ktorí milujú krkolomné zjazdy, ale chcú ušetriť za lanovku či vlek, ale tiež rekreační cyklisti, jazdiaci po poľných cestách a cyklochodníkoch pri svojich výletoch a keďže je na výber veľké množstvo typov elektorobicyklov, na svoje si príde každý typ jazdenia. Pomoc v podobe batérie a elektromotora môže výborne poslúžiť komukoľvek. Je to výborná voľba pre partnerky bikerov, ktoré chcú so svojimi polovičkami stráviť čas, ale zároveň ich nechcú spomaľovať pri tréningu. Elektrobicykle si zaručene obľúbia ľudia s nedostatkom času, ktorí chcú ostať aktívni. Pre ľudí po úraze, ale aj pre seniorov, môže byť rovnako užitočnou pomôckou.

 

Takže, ako môžete vidieť, elektrobicykel je vhodný naozaj takmer pre každého cyklistu. Ak Vás zaujímajú informácie ohľadom e-bikov, všetko dôležité nájdete v článkoch nižšie. Najväčšiu ponuku elektrobicyklov nájdete priamo u nás na shope MTBIKER.

report_problem Našiel si v texte chybu?
keyboard_arrow_up