Existuje alergia na chlad?

Existuje alergia na chlad?

01 komentár

Katarína Bergendiová 28.12.2010   Konferencia Alergia Pozvanka

Pri vzniku a rozvoji alergií môžu hrať veľký význam, okrem iného, aj náhle zmeny teploty prostredia - ako napríklad chlad, ktorý pôsobí na vyplavovanie určitých látok, ktoré môžu vyvolávať klinické prejavy zvýšenej reaktivity na slizniciach horných, stredných, ale aj dolných dýchacích ciest, očných spojiviek, ale aj kože.

 

Pôsobenie chladu sa môže prejaviť slzením, pálením sliznice v nosohltane, upchatím nosa a vodnatým výtokom, kýchaním a dráždivým kašľom až dýchavičnosťou. Jednou z ďalších reakcií môže byť aj vznik urtiky – žihľavky. Jej základným a charakteristickým prejavom je tvorba svrbivých pupencov, sprevádzaných veľmi často aj opuchom určitej oblasti. Môže sa vyskytnúť kdekoľvek na tele, ale je to veľmi často v oblastiach vystavených priamo chladu. Tieto prejavy sa môžu kombinovať aj z abnormálnou reakciou drobných tepničiek rúk na chlad a dochádza k zblednutiu prstov až strate citlivosti, sprevádzaných bolestivými pocitmi.

V rámci konferencie „ABY ŠPORT NEBOLEL“ sa Vám pokúsim nadškrtnúť, ako sa vysporiadať s alergiou na chlad a ako sa dá liečbou zabezpečiť bezpríznakové obdobie, prípadne obdobie s minimálnymi alebo každopádne menšími klinickými príznakmi.

Cieľom konferencie je poskytnúť Vám teoretické a praktické rady o tréningu, stravovaní, pitnom režime, o chorobách srdcovo-cievneho a dýchacieho systému, ako sa vysporiadať s oslabeniami, zraneniami, opakujúcimi sa infekciami. Okrem ďaľších prednášok, prezentovaných odborníkmi, ktorí športu rozumejú aj z praktickej stránky, sme pripravili pre Vás rôzne sprievodné akcie a darčekové balíčky, kvôli ktorým sa oplatí prísť každému.

MUDr. Katarína BERGENDIOVÁ, PhD.
www.imunosport.sk


Imunosport.sk

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

janosik 28.12.2010 (21:06)

0


no jo no asi som to kedysi davno mal, bol som vyzihlavkovany od hlavy az po paty , najhorsie bolo ked ta zihlavka skocila na pery alebo viecka heh , ale uz som to odstranil a nepomohli mi ziadne maste a ine medikamenty proste som nato prestal mysliet ....

 
Pridaj komentár