Zdroj: MySanAntonio.com

Leipheimer premiérovým víťazom USA Pro Cycling Challenge

Američan Levi Leipheimer sa stal celkovým víťazom premiérovej edície cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge, v záverečnej nedeľňajšej etape triumfoval Talian Daniel Oss. "Vďaka mojim bohatým skúsenostiam som bol schopný chladnej kalkulácie, vytýčil som si niekoľko čiastkových cieľov, ktoré som postupne plnil.

Na úspech som však musel podať jeden z najlepších výkonov v kariére. Ide o skvelé víťazstvo. Som rád, že som sa dokázal vrátiť na post lídra pretekov a udržať sa na ňom až do konca," uviedol jazdec tímu RadioShack. Na druhej priečke skončil Christian VandeVelde (Garmin-Cervelo) a na pódium sa postavil aj ďalší Američan Tejay Van Garderen (HTC-Highroad). Úradujúci šampión Tour de France Cadel Evans bol siedmy. Slovák Peter Velits, ktorý prišiel v nedeľu do cieľa na 39. pozícii s dvojsekundovým mankom, figuruje vo výsledkovej listine na 61. priečke. Juraj Sagan neprišiel do cieľa v časovom limite.

Výsledky:

6. etapa (Golden - Denver, 115,9 km): 1. Daniel Oss (Tal.) Liquigas-Cannondale 2:27:08, 2. Elia Viviani (Tal.) Liquigas-Cannondale, 3. Fred Rodríguez (USA) Team Exergy, 4. Daniel Summerhill (USA) Garmin-Cervelo - všetci čas ako víťaz, 5. Frank Kevin Pipp (USA) Bissell Cycling, 6. Robert Förster (Nem.) UnitedHealthcare Pro Cycling - obaja +2 s,... 39. Peter Velits (SR) HTC-Highroad +2 s,

Konečné poradie po 6. etape: 1. Levi Leipheimer (USA) RadioShack 20:00:24 h, 2. Christian VandeVelde (USA) Garmin-Cervelo +11 s, 3. Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad +17, 4. Thomas Danielson (USA) Garmin-Cervelo +21, 5. George Hincapie (USA) BMC +53, 6. Rafael Infantino Abreu (Kol.) EPM - UNE +1:14 min, 7. Cadel Evans (Aus.) BMC +1:18, ... 61. Peter Velits (SR) HTC-Highroad +16:48

[Foto na úvode: MySanAntonio.com]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

S láskou k cyklistike...

S láskou k cyklistike...

Ahoj, volám sa Tomáš a cítim averziu voči vytrvalostným športom. Takto by som sa možno predstavil hocijakému cyklistovi alebo bežcovi do roku 2016.
Rozhovor: Andrej Špánik - človek s historickou zbierkou bicyklov

Rozhovor: Andrej Špánik - človek s historickou zbierkou bicyklov

Veľa toho nenajazdí, ale napriek tomu má bicykle za pár tisíc. Čo všetko má Andrej vo svojej historickej zbierke a ako sa k tomu dostal?
Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Ako mamka 4 detí (s dvojročnými odstupmi) dobre viem, čo to obnáša, starať sa o ne. No i my maminy potrebujeme chvíľu len pre seba, oddych, ktorým načerpáme sily do ďalších dní. Každý si pod tým predstaví niečo, čo ho baví. A mňa vždy bavil šport.
keyboard_arrow_up