Zdroj: Facebook - Peter Velits

MS: Okruh v Kodani Slovákov neprekvapil

Trio slovenských cyklistov Peter Sagan, Peter a Martin Velitsovci si v piatok krátko pred poludním vyskúšalo okruh na predmestí Kodane v Rudersdale, na ktorom sa bude bojovať v nedeľu o tituly majstrov sveta. Slováci pricestovali do dánskej metropoly vo štvrtok večer. Štrnásťkilometrový okruh, ktorý v nedeľu absolvujú sedemnásťkrát, si Sagan s Velitsovcami prešli dvakrát.

"Trať je presne taká, akú sme očakávali. Je rovinatá s menšími stúpaniami, na ktorých sa však nebude rozhodovať o osude pretekov. Sú na nej aj technické pasáže, ktoré sú úzke. V úvodných kolách budeme hľadať miesta, na ktorých je najlepšie byť vpredu a kde sa dá prípadne za niekoho skryť," zhodnotil po tréningu okruh Peter Velits.

Trio Slovákov čaká v piatok popoludní prijatie u veľvyslanca Slovenska v Dánsku Radomíra Boháča, v sobotu si ešte pôjdu zatrénovať do okolia hotela. V nedeľu by mali bojovať o majstrovský titul s ďalšími 207 súpermi. Peter Sagan bude mať na svojom drese číslo 206, Martin Velits 207 a Peter Sagan 208. S jednotkou sa vydá na trať obhajca prvenstva Thor Hushovd z Nórska.

[Foto na úvode: Facebook - Peter Velits]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Martin Velits - svetové prvenstvo oblečenia Isadore play_arrow

Video: Martin Velits - svetové prvenstvo oblečenia Isadore

Ako ťažké je pre profesionálneho cyklistu rozbiehať vlastnú firmu, čo bol po oblečení druhý najlepší nápad na podnikanie a prečo vyzerá oblečenie Isadore, ako vyzerá?
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Peter Sagan - čo sa s ním deje?

Peter Sagan - čo sa s ním deje?

Možno si, ako veľká časť ľudí, čo sledujú Petra Sagana, kladiete v poslednom čase tú istú otázku. Ale zrejme by bolo lepšie pýtať sa inak...
keyboard_arrow_up